Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    Üdv Szakértők!

    Olyan alap tuningos kérdésem lenne, mely kis gépemre vonatkozik. Adatlapomon minden megtalálható.
    Nem sürgős a dolog, de arra gondoltam, hogy előbb-utóbb jönnek keményebb játékok (AC4, GTA5...stb), ahol lehet, hogy elkél majd az erősebb proci támogatás.
    De a lényeg:
    H61M chipset / i5 3470 proci, és GEIL Corsa Enhance memóriák. (geil)

    A lényeg:
    1. a memóriák mehetnek 1600 MHz-en, bár most XMP módban vannak, 1400-on.
    2. A processzor Turbo boost technológiával bír, azaz 3200-3600 MHz között dolgozik, a legnagyobb érték gyártói ajánlás szerint csak 1 vagy 2 magra vonatkozik, alkalmazás függvényében.
    3. Az alaplap nyilván kevés lehetőséggel bír...

    Tehát:
    - A CPU ratio -t meg lehet-e nyugodtan változtatni az alap 32-ről 36-ra, minden egyéb módosítás nélkül? Ekkor ugye alapból 3,6 GHz-en megy a processzot. (a módosítások minden olyanra vonatkoznak, mint fesz...stb)
    - A C1e, C3, C6, C state módokat kell-e változtatni? Most mindegyik Auto-n, vagy Enabled-en van.
    - Intel Speedstep technology -t kell-e letiltani, azaz folyamatosan a legmagasabb órajel legyen érvényes?

    Itt megtalálható az alaplap kézikönyve, ha esetleg szükséges.
    Elnézést, ha kérdéseim egyszerűek, nem nagyon változtattam az alapbeállításokon eddig életem során...
    Várom a szakértő válaszokat!

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

  • Hunork

    veterán

    Elfelejtettem megkérdezni. Mindent nem írok le, csak röviden: H61 lap, i5 3470 proci. A CPu ratio 34-en van, így terhelés alatt a 4 mag 3,4GHz-en tolja. Ez rendben is van. Viszont a kérdés, hogy a memók XMP módban vannak most, ami 1400 MHz-et jelent, ennek van értelme, vagy legyen 1333 inkább, vagy esetleg legyen 1600MHz? :F Mert az a max, Geil Corsa Enhance a memó, korábban már linkeltem.

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Új hozzászólás Aktív témák