Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Még uj vagyok ezen a fórumon, a kérdésem a következő lenne. Már egy éve van egy Asus p5b lapom Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz processzorral és 2*1Giga DDR2 800mhz-es rammal. Még anno egy srác próbált segíteni a tuning résznél, sikerült is feltuninglni a procit 3 gigára, de valamiért DRAM:FSB arány nagyon nem oké, akár mit állítok nem lessz 1:1 arányban. Most jelenleg 12:8 arányban vannak, de volt már 12:6 is. Sajnos ez miatt szerintem elég lassú a gépem, mert haverom ma vett egy Gigabyte GA-MA74GM-S2H alaplapot egy Core Duo 2,6 gigás procival és neki mindenféle tuning nélkül az xp egy szem pillanat alatt betölt és nagyon gyors. Ellenben nekem ezzel az aránnyal kb. fél percig tölti be az xp bootot és a gép is bármit megnyitok lassabban nyílik meg és sokat kerreg a vinyó. Én gyanítom hogy FSB miatt van, de inkább megkérdezlek titeket hozzáértőbbeket hogy egyáltalán mi lehet a gond,mert szerintem azért a két lap és a két cpu között akkora különbség nem szabadna lenni hogy enyim ennyivel lassabb legyen mint a haveromé. Ebbe a lapba hogy tudnám úgy beállítani a DRAM késleltetéseket illetve a cpu frekit hogy arányban legyenek? vagy egyáltalán melyik részét állítsam?:) Mindent kipróbáltam már sajnos de nem sikerül 1:1 arányt elérnem. Segítségeteket előre is köszi.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Speed® #7224 üzenetére

    Kösz a segítséget, eddig azt hittem 1:1 arány a jó csak,mert sok hsz.-ben a neten ezt olvastam. De akkor hagyom így a tuningot ahogy most van, viszont a vinyót beújítom majd akkor egy F1-es samsungra. Ugyanis ennek a 40 gigásomnak csak 2MB a gyorsítótára és szerintem ez is közre játszhat.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Szerettem volna kicsit tuningolni a gépemet (ami egy Asus P8B75-M LX alaplap és benne egy core i5 3,1 Ghz-es proci illetve még két Corsair 2*4GB 1600 Mhz-es ram és egy 64 Gb SSD), ezért első körben frissítettem a biost, ami ment simán, de most elkezdett problémázni a gépem. Mikor a windowst kikapcsolom és utána bekapcsolom a gépet ezt írja ki ami a képen látható: http://kepfeltoltes.hu/131225/20131225_165452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Mit állítottam el ennyire ebbe amitől ilyen hibát írkál nekem ki? Megnéztem és nincs túl melegedve a processzor, 43-44 fok. Van amikor simán elindul nem írja ezt ki, de gyakran pittyen egy hosszat és három rövidet azután ezt az üzenetet dobja be. Esetleg tudna valaki segíteni nekem egy megfelelő bios beállítással? Tehát hogy mit hogy kell itt beállítani hogy gyors is legyen, esetleg az alaplapi videókártyát kicsit ha lehetséges tuningolni annak is örülnék, na meg ne írja ki ezt a hiba üzenetet.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz priti #41347 üzenetére

    Helló!

    Köszi a tippet, igazából még aznap este megoldódott a probléma, miután szétszedtem a gépet és a biost reseteltem az alaplapon, ezután újra állítottam és azóta szuperül működik. Lehet hogy beragadt valami a bios frissítés után. Amit említettél beállítást "over temp protection" nem találtam meg. Viszont abban még kérnék segítséget hogy miket érdemes át állítani ebben a biosban? Processzorom elég gyors azt nem akarnám tuningolni,viszont esetleg a memória időzítésen ha lehetne picit még javítani nem lenne rossz, de legfőképp az alaplapi videókártya érdekelne hogy azt lehetséges e valamilyen módon húzatni? Meg vannak itt olyan hogy network stack driver stb, ami számomra érthetetlen mit jelentenek. Szeretném megfelelően beállítani az UEFI biosom. Akár egy komlett magyar leírás is megfelelő lenne, ha valaki esetleg meg tud dobni egy linkkel, ami részletesen leírja mit és hogy érdemes beállítani. A legtöbb ilyen beállítás amit néztem a neten, csak részleteket ragad ki a bios beállítási lehetőségei közül. Tehát komplett átfogó beállítási segédletet nem találtam. :(

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz priti #41358 üzenetére

    Okés, megnézem azt a topikot hátha ott tudnak valami okosat mondani a bios beállítással kapcsolatban. Tanácsodra végeztem Aida64-el egy stressz tesztet. Meglepően rossz eredmény született. Legalábbis én szerintem rossz. Íme a kép a tesztről: http://kepfeltoltes.hu/131226/stabilitytest_www.kepfeltoltes.hu_.png
    Te mit szólsz hozzá?

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz priti #41368 üzenetére

    Megnéztem mit ír ki oda, de csak annyit ír hogy CPU Throttling, nem ír hőmérsékletet, alatta pedig azt látom hogy a proci 100%-on megy végig. Lehet ez egy régebbi aida, vagy nem tudom 3.00.2500. Most is végeztem egy tesztet, de 83 foknál nem engedi följebb a hőmérsékletet, azon fixen tartja.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz priti #41378 üzenetére

    Próbából letöltöttem a leg frissebb verziót, de ez is ugyan ezt írja ki, semmilyen hőmérséklet figyelmeztetést nem mutat. Azt még elfelejtettem előzőleg írni hogy a Turbo Mod aktív, de gyárilag alapértelmezettként is aktív volt mindig és gondom sosem volt belőle. Persze lehet hogy a múltkori problémát ez okozta. Nem tudom érdemes e bekapcsolva hagyni Meg az intel speed step technology azt hiszem így írja a bios-ban, ezt sem tudom érdemes e használni. Minden esetre az alaplapom topikjában megkérdeztem mit érdemes beállítani. :)

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés