Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • speedydb23

    senior tag

    válasz kukucsakakuk #39078 üzenetére

    Szia!

    Leírhatnád konkrétabban, hogy mivel próbálkoztál és hogyan!
    Ahogy néztem az alaplapodat elég jó tuning potenciál van benne, és részletes beállítási lehetőségek...

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz kukucsakakuk #39078 üzenetére

    Szia, a legfrissebb bios legyen a lapon és lehetőleg a legfrissebb driverek is, mivel elég régi típusról beszélünk.
    Milyen oprendszer megy a gépen? Tekintve, hogy win7 hivatalosan nem támogatott (bár ettől még mehet jól)...
    A lapon így ránézésre van 3 fázis, ami édeskevés, de ettől még lehet feszegetni a tudását. A procin nincs semmiféle zár, csak a szorzóját nem lehet állítani feljebb.
    Milyen tápod van?
    Milyen videokártya? Húzva van?

    Nézd meg alapon (piszkálás nélkül) mit mutat a CPU-Z a cpu feszültségre (lehetőleg terhelve, IBT-vel) ill ram timingre, feszültségre.
    jegyezd meg.
    Legjobb lenne lefényképezni a biosod, mert sokféle van a verziótól függően; én keresgéltem, de nem találtam sehol mit töltöttél fel... :U

    A.I. Overclocking _manual

    Az fsb-t kezdjük _alapról (333)!
    Pcie legyen _105 (sok lap háklis és elég ennyi neki, hogy beinduljon. Ettől még nem lesz baja a videokártyának)
    DRAM az elérhető legkisebb kezdetnek (ha jól látom ez 667Mhz lesz).
    Timing _auto (felesleges basztatni, a 800-as ramok úgyse lesznek nagy tigrisek. Tehát hagyd a manual módot, mert csak bekavar)
    Clock overcharging _800mV (nem auto)
    cpu voltage: a proci VID-je (lásd CoreTemp, pl.)
    cpu voltage reference: mi a legnagyobb érték? Biosonként változik :W ... sztem 0,61 elég lehet.
    PLL _1,6-1,7V (1,5 kevés lesz. Ha 1,7. akkor a cpu v. ref. is legyen eggyel nagyobb, mint az 1,6 esetében)
    DRAM voltage auto
    FSB termination _1,3 bőven elég...
    NB _1,2-1,3 több felesleges (kivéve, ha valóban 1,4V a legkisebb, mint valami manualban olvasom. Ez esetben lehet 1,5 is)
    NB reference _ha nem látszik mennyi a normal érték, akkor ami a cetliden van (0,61), különben az alap.

    Most próbáld óvatosan feljebb tenni az fsb-t. Helyzet?

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák