Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsanKLÓD2

    csendes tag

    válasz qwertly #71 üzenetére

    A truecrypt boot loader az MBR-be csücsül bele, gyanítom, hogy az ubi-d GRUB-ja is ott tanyázik, ezért a multiboot loader érdekében ajánlom a WinGRUB használatát, bár nem tudom hogy szereti-e a win*os 7-et , láttam hogy többen panaszkodtak, hogy a multibootos környezetük megdöglött a truecrypt rendszertitkosíása után. Alapvető hiba, a TrueCrypt nem is véletlenül hívja fel a figyelmed rá, hogy a multibootos környezetek használatát NEM ajánlja. Bár ettől még azért a WinGRUB-bal pl. be lehet bootolni egy UBi-t és egy XP-t egyszerre.

    Hogy mi a helyzet Win7+Ubi-ban nem tudom, de a lényeg, hogy a /boot/grub/menu.lst-ből szépen kimásolod az ubuntud boot-olásához szükséges kernel és initrd paramétereket , különös figyelmet szentelve a winyód UUID-jére. Majd szépen bemásolod a windows partición lévő .\menu.lst-be . De ha jót akarsz magadnak akkor az akció előtt az egész HDD-ről csinálsz egy Ghostot vagy valami képet MBR-estül mindenesítól (Disk->image)

    Ezen kívül ha nem akarsz ennyit cumizni akkor még jobban jársz ha a sz*pós particiók helyett inkább külön médiumot használsz minden egyes, a képletben szereplő OS-hez.

Új hozzászólás Aktív témák