Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crucio

    aktív tag

    válasz csababarca #11628 üzenetére

    Bár nem valószínű, de szerintem Jon megölése igazán Trónok harcához illő lenne. Hiszen feltámasztották, most mindenki várja, hogy valami nagy terv van vele, aztán a végén Ramsay Bolton kitűzné a fejét Deres kapuja fölé, szerintem ütne.
    Persze nem lehet így mindenkit megölni, pl Arya is ha meghalna, majd az arcát felvenné az egyik senki, az is jó lenne. Váratlan mondjuk mégsem lenne, mert most írtam le :DDD
    mintha a Jont alakító karakter mondott volna olyasmit, hogy ő már 30 éves lesz, mire lejár a szerződése, szóval ebben az évadban valószínűleg nem hal meg (megint)
    A Jon feltámasztós kommenteket érdemes lenne spoiler tagbe rakni, mert aki még a sorozat elején jár, annak nem biztos hogy egyértelmű, hogy meghal

    "de mi értelme az egésznek,ha teszem azt, a végén majd egy Lord Walder Frey jön ki jól ebből, aki képernyőn volt 30 percet úgy összesen"
    Akármikor behozhatnak akárkit nevető harmadiknak (tizennyolcadiknak), a sorozat legelején én pl nem hittem volna, hogy levágják Ned Stark fejét, vagy mi értelme volt a Renlys szálnak, ha úgyis meghalt, vagy miért kínozta Ramsay Theont, ha már mindent elmondott neki? A történelem is tele van értelmetlen eseményekkel és itt sem lesz ez másképp szerintem.

  • Crucio

    aktív tag

    válasz oxox #19041 üzenetére

    Talán senki. A GOT-ban már több utalás is történt egy esetleges köztársaság létrejöttére.
    Daenarys elit ellenessége illetve a "kerék összezúzása", mint cél megfogalmazása.
    Varys gondolkodásmódja engem szintén egy köztársaságban gondolkozó emberére emlékeztet, pl.: "az embereket szolgálom", vagy amikor Nednek mondja, hogy "a birodalmat szolgálom, valakinek azt is kell". Persze az ő esetében ott van az is, hogy nagyon élvezi a hatalmát, szeret uralkodni, de ennek ellenére szerintem ő az egyik legdemokratikusabban gondolkodó személye a királyi/királynői tanácsnak.
    "You are the few, we are the many" - főveréb
    Oké, a főveréb mint vallási vezető nem valószínű, hogy köztársaságban gondolkozna, de maga a gondolkodásmód, vagyis hogy a hatalom a sokaság, a tömeg kezében van már nem is áll olyan messze egy lehetséges köztársaságtól.
    Szintén ebbe az irányba mutat a nagy házak kihalása Westeroson, valamint több esetben is látjuk a semmiből jöttek, kvázi-senkik felemelkedését, gyanítom már koránt sem olyan fontos a származás Westeroson, mint Robert felkelése idején/előtt. Példák: Varys (igaz, ő ott volt már a felkelés idején is), Bronn, Dornban a "Homokok" majdhogynem teljes jogú tagjai a társadalomnak, Daenarys környékén vezető pozícióban lévők szintén senkik, Ramsay Bolton lett végül, nem csak Havas, Kisujj is jó példája volt ennek, bár nemesi családból származott, nem a nagyok közül és vagyona sem volt. Havas Jon mellett azonnal kiálltak az Északi urak miután győzött. Bár győznie kellett hozzá, de a lényeg hogy maguk választották őt királyuknak. A Főveréb is a semmiből jött, a Harcos Hit tagjai pedig önszántukból mondtak le adott esetben a jól csengő-hangzó családneveikről, pl. Lancel Lannister. (Illetve a Clegane-ház is a semmiből, közrendűek közül emelkedett fel.)
    Emellett volt már szó a sorozatban egy lehetséges polgárháborúról, aminek szerintem realitása is lehetne a tél végére, az valószínűleg el tudná söpörni a nagy házak maradékát is.

    Persze az egésznek csak akkor van értelme, ha győznek a Mások ellen, amivel kapcsolatban csak rossz érzéseim vannak az évad előtt.

    Az első, hogy túl sokáig, túl vontatottan húzták el ezt a szálat, de nem tudtunk meg róluk semmit, Bran lett volna alkalmas a világ mágiájának a megértésére, na nem a megmagyarázására, az két külön dolog! Méltatlanul keveset szerepel, pedig talán a legfontosabb karakternek kellene lennie. Egyelőre nem tudunk semmit semmiről, pedig ideje lett volna a sorozatnak, (például végignézették velünk Sansa balfékoskodását, Daenarys halál gyenge jeleneteit, Szürke féreg szerelmét, és egy sor tök felesleges részt, ahelyett hogy szerencsétlen Bran szerepelt volna) és gyaníthatóan a Mások szorosan kapcsolódnak a mágiához, csak éppenséggel nem értünk semmit abból ami a képernyőn történik. Na de ennek ellenére még mindig az övé a legérdekesebb történet, a másokkal együtt, viszont ha a mások tényleg kihalnak az évad első felében, akkor tök értelmetlen volt az egész.
    Ha a mások nyernek, az túl kiszámítható, de ennek a lehetőségnek van a legtöbb értelme, viszont nem jellemző a GOT univerzumára egy eredendően gonosz entitás, tehát meg kéne magyarázni a NK motivációját, más különben nem lesz különösebben izgalmas. Ezzel a probléma az, hogy nem látom, hogy lenne idő bármire is, a kb 7-8 résznyi műsoridőben.

    A végére könnyen kijöhet az a konklúzió (számomra persze) hogy a sorozat akkor járt volna a legjobban ha a Mások nem is szerepelnek benne, mert egyelőre úgy érzem, hogy csak visszafogják a történetet, és miattuk lett összehányva a hetedik évad. Az az évad szerintem konkrétan annyira gyenge, hogy voltak párbeszédek ahol a szekunder szégyenérzet hülyegyerekes vihogással párosult, szóval vannak itt bajok bőven [talán csak nálam], sajnos. A csatajelenet meg kb teljesen értelmetlen volt, nem is igazán értettem hogy mi történik, hogy történik, hogy történhet meg, emiatt pedig a legkevésbé sem volt izgalmas számomra, a Fattyak csatáját meg sem közelíti.

    Összességében azt várom, hogy senki se üljön arra a k#$*@ vastrónra, vágják be a tengerbe a francba, vagy akármi, legyen köztársaság vagy a Mások öljenek meg mindenkit. Ebben a két esetben lennék a legkevésbé csalódott.

    Azért remélem, hogy tévedek és párbeszédek szempontjából megint az első 3-4 évad szintjén lesz a sorozat, lehetőleg kevés akcióval, de... gondolom egyedül vagyok ezzel.
    ¯\_(ツ)_/¯

    [ Szerkesztve ]

  • Crucio

    aktív tag

    válasz Maxxy10 #19184 üzenetére

    Én végignéztem párszor szinkronnal is és eredeti nyelven is, bár még mindig szokatlan a szinkron, de nem merném azt mondani, hogy eredeti nyelvvel egyértelműen jobb. Bizonyos részek szinkronnal jobbak, az egyetlen igazi bajom, hogy néha cserélik a szinkronszínészeket, akár több évad után is.

  • Crucio

    aktív tag

    válasz Aventador91 #19509 üzenetére

    Félig-spoiler, nem kötődik konkrétan a második részhez, illetve feltételezéseken és némi AWOIAF információn alapul:
    Az arany kompánia alapítója Aegor Rivers volt, aki IV. Aegon Targaryen fia, harcolt a Blackfyre lázadásban a Blackfyre ház mellett, majd miután az elbukott, Essosba menekült és megalapította az Arany kompániát. A Blackfyre ház abból született hogy Aegon elismerte a fattyait jogos gyermekeiként. Az AK jelenlegi vezetője westerosi gyökerekkel rendelkezik, az ükapja a lázadás során menekült el Westerosról. Akár úgy is gondolhatja most, hogy Westeros egyik legnagyobb és legerősebb hadseregével rendelkezik, hogy igényt tart a trónra. Legalábbis én nem értem, hogy Cersei minek kéne neki. Viszont az AK nem vállal olyan megbízást, amit nem tudnak teljesíteni. Elképzelhetőnek tartom, hogy az AK vezetői számára régi vágy visszatérni Westerosra, valamint hogy tudnak a holtak érkezéséről, ezek után nem nehéz összerakni, hogyha a holtak győznek, a Westerosra visszatérés hiú ábránd marad. Ezért én számítanék rá, hogy elárulják Cerseit és északra vonulnak harcolni a NK ellen. Utána meg megpróbálják megszerezni a Vastrónt.

  • Crucio

    aktív tag

    Spoiler-mentes "kritikám"
    A tejföl és paradicsom dala

    Pár hete éppen a villamosra vártam, amikor egy óriásplakátra lettem figyelmes, amin egy fickó egy kardokkal díszített trónon ül és egy pizzát kínál. A felirat a kép alján így szólt: "Az új Pizza". Nem foglalkoztam vele különösebben, de aztán az utcán már rendszeresen a kezembe nyomták a szórólapjukat. Így szólt az ígéret: "Felejts el mindent, amit eddig a pizzáról tudtál. Zsíros? Túl sok szénhidrát? Egészségtelen? De nem a nálunk! Jöjjön el a legújabb pizzériába és legyen része egy felejthetetlen élménynek. Érkezés: szombat 14:00. Tálalás estefelé. A pizza elkészítéséért Giuseppe Carlucco meghívott sztárséf felel!" Noha a név nem mondott semmit, egy gyors google kereséssel kiderítettem, hogy talán a világ valaha látott legnagyszerűbb pizzakészítője jött el hozzánk és bár furcsáltam, hogy mégis mit lehet egy pizzériában csinálni egy egész délután, de végül úgy döntöttem, hogy elmegyek.
    Egész jól indult, a pizzéria - már ha annak lehet egyáltalán nevezni - egészen közel volt hozzánk, így nem kellett sokat utaznom. A hely visszafogottan elegáns volt, még kicsit kellemetlenül is éreztem magam a pulcsis öltözékemben a hely komolysága miatt. A kontraszt nagy volt a budapesti trash pizza-szeletesekhez képest. A séfek, akiket a terem végén álló kétszárnyú fémajtó rejtett, s csak egy-egy rövid pillantásra látszódtak, amíg a pincérek ki-be mászkáltak rajta, egészen megnyerő már-már öltönyhöz hasonlatos fehér ruhát és - meglepő módon - menő sapkát hordtak. A termet belengte a bazsalikom és egyéb fűszerek illata. Középen a színpad hangsúlyos helyet foglalt el magának. Különböző előadók léptek fel, voltak bűvészek, bohócok (a jobb fajtából), stand-up comedy-sek. Két fellépő között az űrt kellemes élőzenével töltötték ki. Közben pedig ügyeltem hogy a lehető legtöbb idióta szelfiző képéről kitakarjam a fejem, mert másokkal is osztoztam az asztalon. Este hat körül ennek ellenére az emberek már kezdtek érdeklődni a pizza felől, s a pincérek rendkívül udvariasan mindig mindenkinek elmondták, hamarosan jön. Lesz rajta lazac, garnéla, mozzarella, trappista, edámi, gouda, parmezán sajt, csípős is lesz, de aki nem szereti a csípőset, annak nem fog csípni. Lesz rajta csirkemell, darált marha és sertés is, ki melyiket szereti, kolbász, pepperoni, brokkoli tejfölös és paradicsomos alap is lesz, de egyszerre mindig csak az egyik, mondták. Mindent és még többet is felsoroltak, amit egy pizzéria összes pizzájának a feltétei között meg lehet találni. Aztán telt-múlt az idő, egy séf néha-néha kidugta az orrát és közölte a nagyérdeművel: más is lesz rajta. Még több minden! Ez csak fokozta az éhségem és a kíváncsiságom: hogy lehet nem-csípős az, ami csípős? Hogy lehet egyszerre tejfölös és paradicsomos az alap, ha egyszerre mindig csak az egyik? Hogy lehet egy pizza ennyire megpakolva?
    Úgy este kilenc és tíz között szóltak, hogy át kéne mennünk a szomszédos terembe, indoklás nem volt. Az új hely már a legkevésbé sem volt kedvemre való. Látszott rajta, hogy a munkálatokat még bőven nem fejezték be, a színpad is kisebbnek tűnt, bár amúgy sem lépett fel ekkorra már senki, valahogy a pincérek is modortalanabbul viselkedtek. Itt a berendezés mintha csak az elmúlt 30 év Magyarországának akart volna emléket állítani, lakkozott "x lábú" faasztalok, az ergonomikus székeket szintén lakkozott, kényelmetlen, háttámla nélküli fapadokra cserélték, ráadásul a mellettem ülő combja is végig hozzáért az enyémhez. Az új ülőhelyem jó rálátást biztosított a konyhára a mágikus fémajtókon keresztül, s a korábban szinte öltönybe öltözött séfeknek már nyomát sem leltem. Helyette egy kissé kövérkés férfi, akinek a haja izzadt csimbókokban hullott alá és koszos melegítőalsót, ételfoltos trikót viselt, rohangált fel-alá és ordibált a pincérekkel a következő stílusban: "rakd már a helyére Józsi, ba***ameg", "vidd már ki, hogy ba**nád meg, hát várják a bort hülyegyerek".
    Majd jött a következő nagy bejelentés: a meghívott sztárséf rosszul lett és el kellett mennie, ezért a pizzéria saját szakácsa fogja befejezni az ekkorra már csak a Nagy Pizzaként emlegetett műalkotást.
    - Már nincs sok hátra! - köhögte ki magából úgy fél órával később a pincér. Nagyjából úgy nézett ki, mint aki maratont futott. - De tényleg! - Ígérgette.
    Nyilván megvan az okuk arra, hogy késlekedjenek, gondoltam. Aztán nem telt el húsz perc és egyszer csak jöttek a most már megviselt és kopottas ruhájú pincérek, kezükben az úgy várt pizzámmal.
    - De hisz ez nem is pizza! - Kiáltottam fel. - Hiszen ez csak egy szaros töki pompos és a beígért dolgok fele sincs rajta!
    Valóban így volt, egy körülbelül 15×15 cm-es négyzetalakú töki pompost tett elém a pincér, a széle erősen odakapott, húsból legfeljebb darált lapocka lehetett rajta, pepperoni volt ugyan, de az alapjáról nem tudtam eldönteni, hogy tejfölös vagy paradicsomos, nekem leginkább egyiknek sem tűnt.
    Végül nem ettem meg, s többedmagammal, csalódottan távoztunk a teremből, a valamilyen okból kifolyólag magammal vitt "ételt" a villamosmegállóban pedig letörten nézegettem, aztán kidobtam a kukába.
    Nagyjából ilyen érzés volt végignézni a Trónok Harcát.

  • Crucio

    aktív tag

    válasz zolka95 #21498 üzenetére

    Beteg lett a színész és az író-páros úgy döntött, hogy kiírják a karaktert, mert nála jobban senki sem tudná eljátszani.

Új hozzászólás Aktív témák