Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemadom-meg

    csendes tag

    válasz logarithm #66201 üzenetére

    "Sziasztok
    Érdeklődnék, ha egy v4-es routerre felteszem ezt a LEDE fw-t van már vissza út gyári fw-re?
    Ha igen tudtok iránymutatást adni nekem, hogy hogyan s merre találok hozzá fw-t.
    Köszi :) "

    Üdv.!

    Röviden: IGEN.
    Hosszabban: igen, vissza lehet térni a gyárira az ezen a linken levő leírást követve.
    Azt a fw-t, amit én használtam -hosszas keresgélés után- a Google Drive-ról tudod letölteni. (Egy darabig ott is hagyom, hátha kell másnak is... Némi segítséget tettem hozzá annyiban, hogy képernyőfotókat csináltam a statikus IP beállításról Win10 alatt. Mert nem mindenki "profi mágus" ) :N :) )

    Annyi kiegészítésem van, hogy a fw-t nem kell már átnevezned kicsomagolás után, tökéletes ahogy van. Illetve a Drive-on én a 64 bites verzióját mellékeltem a "TFTPD32"-nek, mivel nekem 64 bites a Win10... ;)

    Itt ragadnám meg a lehetőséget a saját problémámra:
    Sajnos vissza "kellett" térnem a gyári "hulladékra", mert hiába böngésztem itt napokat, nem találtam épkézláb leírást a gyáriban viszonylag egyszerűen konfigolható "Access Controll"-ra. A fenti Drive-os linken van két képernyőfotó arról, hogy konkrétan mire is gondolok.
    Ha esetleg valaki venné a fáradtságot és hasonlatosan -lefotózva- megosztaná a beállítását, azt nagyon szépen megköszönném (Meg egyáltalán azt, hogy hol lehet ezt megtenni... :-P )
    Valamint ezt a fw-t: "lede-wr1043nd-v4-GO2017-04-15.bin" (6.7MB) használta-e már valaki, mert erre pl. nem tudtam "frissíteni" erről: "lede-17.01.1-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v4-squashfs-factory.bin"?

    "... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

  • nemadom-meg

    csendes tag

    válasz woodworm #66293 üzenetére

    Üdv.!

    Azért kellett, mert ami a honlapon fent van nem ugyanaz... (Tamás88: ott a pont.) Meg azért, hogy másnak is meglegyen sokkal könnyebben, mint nekem. :K
    Egy párszor megpróbáltam azzal visszatérni, vajmi kevés sikerrel... (Örülök, hogy nem téglásítottam.)

    Ellenben várom a megoldását az "Access Controll"-nak (akár tőled is :K )
    Vagy viszem vissza a routert, mert ez így nem állapot, hogy dobálja el a netet folyton. Hol ilyen, hol olyan hibaüzenettel a "Hibaelhárítás"-nál. Egyszerű PPPoE kapcsolati beállítás mellett, nem "agyonszabályozva".
    Kissé viccesnek tartom, hogy az elődje -szintén Tp-Link- nem csinált ilyet. Ez a ~66.5k hozzászólás pedig tele van ilyen jellegű problémával, op.rendszertől függetlenül.
    Már bánom, hogy ezt a routert választottam, pusztán azért mert amikor elkezdődött a forgalmazása csak jókat írtak róla. (Hozzáteszem, hogy nem gyári fw-vel viszont működik... Csak hát az a fránya hozzáférés korlátozás is menne... :P )

    [ Szerkesztve ]

    "... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

  • nemadom-meg

    csendes tag

    válasz woodworm #66299 üzenetére

    Nem vitatkozom veled.
    Végül is: "itt voltál mellettem végig, és láttad, hogy azzal is működött"!
    Már ha ennyire biztos vagy a dolgodban... Ám, építő jellegű segítséget nem adtál. Mind1... :F

    "twingo16v": Neked köszönöm a segítséget! :R Teszek még egy próbát, és remélem menni fog amit szeretnék.
    A képed alapján megcsinálom, és majd referálok, hogy jó-e.

    "... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

  • nemadom-meg

    csendes tag

    válasz twingo16v #66303 üzenetére

    Üdv.!

    Még egyszer köszönöm a segítséged!
    Feladtam.
    Még csak nem is tudtam konfigolni, már megszakadt a net.
    Nálam befejezte a kb. 3 hetes pályafutását. Ment vissza garanciába. Két hetet mondtak... És nem is fog kelleni, már kinéztem az utódját. Nem Tp-Link...

    Csalódtam a márkában...

    Nem kérek hozzászólást köszönöm, mert alap gyári beállítások +1 szabály -kivéve a biztonság- mellett produkálta mindezt. Az elődje ugyanígy üzemelt 5 évig, mielőtt kihalt. Tehát ennek is mennie kellett volna.
    Épp eleget szívtam vele az elmúlt időben, hogy befejezettnek tekintsem a további küszködést.
    (És nem, nincs baj a bejövő jellel.)

    További jó diskurálást a témában!

    "... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

  • nemadom-meg

    csendes tag

    válasz twingo16v #66333 üzenetére

    Egy ilyet: https://goo.gl/IcVHir

    Eddig jókat olvastam róla -angolul is-, nem beszélve az 5 év garanciáról.

    "... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

Új hozzászólás Aktív témák