Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gduck

    addikt

    válasz petakpa1 #70186 üzenetére

    Ez nem olyan sok extra, szerintem megpróbálkozhatsz vele! De ezeket külön kell telepítened ;)

  • petakpa1

    őstag

    válasz petakpa1 #70186 üzenetére

    Ebben a hozzászólásomban már leírtam, hogy komoly átviteli sebesség problémám van abban az esetben, ha 100 MBites linksebességet tudó kliens csatlakozik az Gwlim féle Openwrt FW-t futtató TP-Link TL-WR1043ND v1 routeremre.

    A napokban futtatam pár Speedtest mérést melyből kiderült, hogy nem csak a Sony okostévém küzd ezzel a sebességproblémával, hanem az X5-z8300 platformú MinPC-m is. Ez utóbbiban a hálózati kártya egy USB (belső) csatolású Realtek FE controller ami szintén 100 MBitet tud csak.

    Speedtest-el az alábbi letöltési sebességeket mérem különféle vezetékes kliensekkel:
    1) Amd Llano alapú rendszer gigabit ethernet porttal: szépen kiméri a UPC-s netkapcsolatom 120/10 Mbites sebességét.
    2) X5-8300 alapú MiniPC fenti fast ethernet porttal: 45/10 Mbit
    3) Sony XG8396 okostévé szintén fast ethernet porttal: 3/3 MBit.

    Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja az alacsony átviteli sebességet 100-as link esetén?

    Kérdéseket megelőzendő: Kábelek mindenhol jók: ha a 100-as portú kliensektől WR1043ND-be futó kábeleket simát átdugom a Bridge módban futó Ubee HGW-mbe akkor egyből szépen jön a 100 Mbit elméleti határát jelentő cca. 85 Mbites sebesség le irányba.
    Sőt arra is emlékszem, hogy MiniPC-n is kimértem 85 Mbitet anno, amikor még gyári FW futott a WR1043ND-n.

    MTU értéknek mire kell beállítva lennie Openwrt switch config részén?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák