Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Forestjo #229 üzenetére

    Ez nem elkötelezés meg nemzetek kérdése. Már csak azért sem, mert (a japánnal ellentétben) a magyar mindig is befogadó nemzet volt, mindenféle népeknek otthont adott az ország, balgaság lenne nemzetieskedni. Viszont kultúra kérdése, és ha valaki felnő az egyik kultúrában, már mindig annak része marad. Egy angolnak, amerikainak, japánnak, orosznak stb. mindig ő lesz "a magyar", és ezzel nincs semmi gond, az volna az álságos dolog, ha ettől szabadulni akarnánk. Én nem nagyon illek bele a "magyar archetípusba", vegetáriánus vagyok, nem szeretem a tömegsportokat, nem szeretem az erős paprikát, nem vagyok különösebben pesszimista sem, de egy adott kultúrához tartozni nem ezt jelenti, és nem a jó-rossz tulajdonságokat. A japán sem azért lesz japán, mert görcsösen ragaszkodik a hagyományokhoz, vagy mert modern kori híve a busidónak, vagy mittudomén.

    Egyébként érdekes, hogy kifogásoljuk a japánok néhány dolgát, oszt közben mégis atombomba, vereség, elkülönülés, miegymás ellenére az egyik legsikeresebb, legfejlettebb, és kulturálisan az egyik legmeghatározóbb ország a világon. :) Elérték, hogy a keleti kultúrák között ne a régebbi (és akitől a maguk legtöbb elemét átvették) kínai legyen a legdominánsabb a világban, komoly "japanizáció" folyik, és ez nagy szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák