Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Üdv emberek!

    Szó szerint évek óta nem jártam itt. Legutóbb valamikor 2009 környékén. :)

    Viszont a helyzet most úgy alakul, hogy elképzelhető, hogy lesz lehetőségem beszállni élesben is. Konkrétan forexre gondolok. Anno sok ideig csináltam a demó programban persze csak pár szakkönyv kiolvasása után, elég egyedi kereskedési stratégiával. Viszont a várakozásaimat úgy ahogy hozta.

    Egyelőre csak 1-2 általános információban szeretném kérni a segítségeteket. Anno az Oanda forex platformján gyakoroltam és szeretnék továbbra is ennél maradni. Ez lenne az első kérdés, hogy esetleg van valakinek tapasztalata Oandával élesben? Mennyiben különbözik a demó program az élestől? Már ha egyáltalán van különbség.
    Következő kérdésem csak annyi lenne, hogy vázlatosan miként működik az éles számla nyitása és a kereskedés elkezdése? Úgy képzelem el, hogy egyszerűen regisztrálok online, online nyitok egy számlát az Oandánál melyre itthonról utalok pénzt persze dollárt és ennyi. Amit nem tudok, hogy az esetleges nyereséget miként tudom visszautalni magamnak az itthoni számlámra? Van-e valami limit, átfutási idő? Korlátozás? Vagy ugyanúgy működik mint egy mezei számla utalgatok oda-vissza ahogy kedvem tartja?

    No, azért még bónusznak leírnám a kereskedési "stratégiámat" ha lehet ezt az elképzelést így nevezni. Mert ugyan nálam eddig demóban működött, de nem tudom hosszútávon mennyire életképes.

    Természetesen csak is EUR/USD párral kereskednék. Annyi tőkét befektetve, hogy tőkeáttét segítségével 50.000 egységet tudjak vásárolni egy pozíció nyitásával. Az egész kereskedést real-time-ban csinálom. Tehát, hogy ott ülök a platform előtt és figyelem az árfolyam alakulását. Az egyértelműen látható "trendcsatornákra" mennék. Mindezt a különböző indikátorok jelzéseivel egyeztetve természetesen. Figyelembe véve több chartot is 1 órás, 30 perces, 5 perces stb... A konkrét pozícióba állást az 5 perces charton tenném meg abban az esetben ha az árfolyam áttöri a trendvonalat és egyértelmű kitörés kezdődne. Tehát ha 5 perces charton egyértelmű kitörést tapasztalnék, amit az indikátorok is megerősítenek - esetleg az alakzatok már amennyire azok pontosak egy 5 perces charton - akkor annak megfelelően pozícióba állnék. Itt kap szerepet az 50.000 egység megvásárlása. Ugyanis erre azért van szükség, hogy a lehető legkisebb elmozdulás után is relatíve sok profitot kapjak. És relatíve sok alatt 10-20$-ra kell gondolni. Ez viszont a töke áttétnek köszönhetően relatíve kevés, pár százados /ezredes elváltozás során már meg van. Tehát kitört az árfolyam, én pozícióba álltam. Természetesen azonnal állítok be stop/loss és take/profit értékeket viszont továbbra is folyamatosan figyelem. Mikor elérte az előre kalkulált profitot mondjuk 10$-20$-t akkor egyből zárom a pozíciót. Nem várom meg a további emelkedést vagy csökkenést, nem kockáztatok. És ennyi. A következő pozícióba állást csak akkor ejtem meg ha újra egyértelműen berajzolható trendet találok és ott ismét kitörést tapasztalok.
    Nagyjából ennyi. A saját igényeimnek megfelelően így elég lenne napi 50-70$ profitot összehozni, - persze ebben több vesztes és nyertes pozíció is szerepel - amit annak idején 4-6 poziból össze is sikerült hozni.
    Tudom, hogy ez idétlenül hangzik, tudom, hogy szó szerint baromságnak tűnik, de annak idején 7-8 hónapon át csináltam minden egyes nap és működött.

    Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák