Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaki88

    csendes tag

    sziasztok. Mostanában kezdtem el foglalkozni ezzel a témával, sok helyen körbe néztem, de egy két dolog még nem tiszta ezzel kapcsolatban. LogMeIn progit használom már, de próbálkozok a sima windows-os távoli megoldással is. Hálózaton belül már megtudtam oldani, router mögött 3 gép van fix, plusz 1 vagy 2 gép, mikor hogy:). Ezek között az elérés probléma mentesen megy. Tehát kb így néz ki: internet-->adsl modem-->router-->gépek. Viszont szeretnék elérni más hálózatban lévő gépeket is, másik városban jó pár km-re vannak innen. A másik hálózat is ugyanilyen elven (topológiával) épül fel. Elvileg csak annyi a dolgom, hogy a másik hálózatnál a routeren beállítom a port forwardingot a 3389-es portról az adott ip-re és már rá is tudok kapcsolódni az itteni gépemről (távoli elérés engedélyezve persze)? Vagy az itteni routeren is be kell állítani valamit? A kérés nem fog elakadni az én routeremnél? Vagy ilyenkor a másik hálózat routerjét kell címezni, nem pontosan értem, hogy működik ez?

    Másik kérdés, hogyha a másik hálózatban több gépet is elszeretnék érni akkor az megoldható valahogyan? Vagy a port forwarding megoldással csak egy gépet lehet elérni távolról?

Új hozzászólás Aktív témák