Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz bot1978 #11034 üzenetére

    Nyilvánvalóan szabályosan bekötött konnektorokról beszéltem. Zárójelben utaltam még a lakás közös védőföldjére is. Ha ezek nincsenek normálisan bekötve, akkor két akármilyen védőföldes készülék összekötésével is gond lehet, nem csak két PC-táp összekötésével.

    Tehát nem mindegy? Mellékszálba kötöttél bele.

    A tény, hogy a két tápegység fémháza (jó esetben) össze van kötve a villanyóránál a nullával nem igazán releváns, amikor arról témázol, hogy 2 táp Secondary oldalát összekötöd a PC-n belül.

    A szekunder (magyar szó is van erre és kisbetűvel kell írni) GND is össze van kötve a védőfölddel. Voltaképpen mi a problémád?

    Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

    Homályos utalások helyett mesélj inkább, milyen problémákra is gondolsz? Azt mondod, "el van vezetve a töltés", ami igencsak laikus megközelítés.

    Ráadásul az olcsóbb típust nem rendeltetésszerűen készülsz használni, terhelni. Amikor ez elhányja magát akkor annyi a különbség, hogy nem az egész gépet viszi magával (mint félelmed szerint a nagy táp), hanem az egész gépet meg még egy másik tápot is.

    Fikciók / kitalációk. Te amúgy életedben hány tápegységet javítottál, ami nem csak kondicsere volt, hanem gondolkodni is kellett hozzá? Milyen szinten ismered az áramkörök működését?

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • envagyok

    veterán

    válasz bot1978 #11034 üzenetére

    Azt írtam, hogy nekem van több márkás, megbízható tápom (Enermaxok vannak), és ezért nem szívesen "kölcsönzök". Sajnos az a magyar igazság, hogy az ilyenolyan apróra feltett tápok nagy részének valami baja van már. A tulajnál elkezd fagyogatni a rendszer, stb, de azért még működik, na akkor szoktak 10k körül feldobálni a 700+ wattos tápot apróra. Már sok mindennel beszoptam itt, most utoljára egy hete aranyáron vettem egy ritka "hibátlan" alaplapot, ami már megérkezéskor látszott hogy nem hibátlan, és pár óra után ki is lehelte a lelkét. (Megbízható eladótól).
    Szóval ez lenne az ok.
    Tehát az idegen kitudja milyen erős táptól félek jobban, mint az én kipróbált, hibátlan tesztelt márkás tápjaimtól.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz bot1978 #11034 üzenetére

    Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

    Aki a védőföldet elintézi ennyivel, annak sajnos nem sok fogalma lehet az egészről.

    Védőföld szükséges minden olyan készülékhez, amely a kettős szigetelés biztonsági követelményeit nem képes kielégíteni, így enélkül nem is kaphatna forgalmazási engedélyt. Ennek oka lehet akár a transzformátor konstrukciója (primer-szekunder nem egymás mellett szeparált, hanem egymásra van tekerve), vagy amikor egy mosógép motorját nem lehet biztonságosan szigetelni a fémváztól stb.

    Ezért kap egy védőföldet, ami kevésbé jó megoldás, önmagában is alacsonyabb biztonsági fokozatnak számít, mint a kettős szigetelés. (Utóbbit ezért nem is szabad barkácsolt védőfölddel ellátni, mert az lerontana egy jobb megoldást rosszabbra.) A szabványalkotó szerint a veszély abban rejlik, amikor a védőföld nem visz, hanem hoz feszültséget, máshonnan. Kettős szigetelésnél ez kizárt.

    Bizonyos teljesítmény felett a kapcsolóüzemű tápegységek zavarszűrő kapacitásait is annyira meg kell növelni, hogy azt már nem lenne jó megoldás a szekunder GND-re átkötni (mint a kisebb teljesítményű, kettős szigetelésű társaiknál), részben ez is indokolja a védőföld alkalmazását.

    Egy PC-házban földhurkoktól tartani érdekes felfogás, miután az egyébként is tele van földhurokkal.

    Mondhatni, földhurok-rémálom, ezt az érzi igazán, aki az analóg világban épített erősítőket, így tisztában van vele, mi mindenre kellett odafigyelni, hogy a földhurok miatt keletkező, trafó által indukált, vagy áramcsatolt zúgásokat, zavarokat, netán a Kossuth-rádió vételét elkerüljük, amit az első bemeneti tranzisztor rögtön demodulált is.

    Számítógépnél ez soha nem volt probléma, mármint a digitális áramköröket tekintve.

    Az persze remek, ha érinthető felületekről el van vezetve a töltés, csak nem old meg minden problémát.

    Tehát: valaki beszél a levegőbe, töltésekről hadovál, probléma viszont nincs, így válaszolni sem tud mire. Inkább bevágja a hisztit.

    Személyeskedéssel vádolni a másikat, holott ő maga teszi azt, egyetlen értelmes szakmai szó és értékelhető érvrendszer nélkül.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák