Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoles

    csendes tag

    Üdvözlet mindenkinek!

    Új lakhandiba költöztünk és szeretnénk netet és kábeltvt.

    Van valakinek tapasztalata a t betüs szolgáltató tv-net-telefon egybe csomágjával?

    Sajna a 18kerben ferihegy körül csak ők érhetők el illetve mi mást nem találtunk aki netet is és tv-t is szolgáltat.

    A szolgáltatás tv részével az a gondunk hogy max 2 db készülék lehet az is csak úgy hogy még valami dobozt rendelünk a másik tv hez.

    Az iptv családi és a dsl solo happy-s csomiró lenne szó.

    A véleményeket előre is köszönöm!

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    Üdv a hozzáértőkneK!

    Némi infót kérnék!

    Kb 3 hete megrendeltük a t szolgtól az iptv,net,tel egybecsomit.Minden adatunkat felvették hogy még a ..köm hosszát is és azt válaszolták hogy tuti lesz minden!!!
    Erre tegnap megérkezik a két bekötős muki rámérnek a 100 éves vonalunkra majd elmennek és ujra eljövetelükkor egy stb. rádugnak majd 10perc méregetés után közlik hogy csak a net menne!!! namost 3 hét várakozás és pipa után ujra be a t szolghoz és mindent lemondani, ahol még a szavamat is kétségbe vették hogy a szerelők kint voltak!
    Ajánlották a sat tv-t erről kérnék valami tapasztalati infót,mert ugye a világvégén lakunk 18ker Ferihegy 1 1km-re oda már a madár is 3 napos hideg élelemmel repül ezért kénytelenek voltunk ezt rendelni.Szóval ha van a tapasztalataitokat osszátok meg velem!

    Köszike! :C

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    válasz kew #2636 üzenetére

    Hali!

    Arra lettem volna kíváncsi hogy milyen beltérit adnak hozzá illetve hogy a felszereléskor valami normális módon építik a tetőre/falra vagy valami örült megoldással.
    Azért a választ köszi, most mondja az aszzony hogy szerdán du szerelik ha addig nem lesz tapasztalat akkor majd én írok!

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    Köszi a válaszaitokat!

    Mostmár tudjuk hogy a lavór kb hova kerül,mi két stb-al rendeltük és most az nem világos hogy a tányértól 2 kábel is jön le a boxokhoz? Azért kérdezem mert nyáron a házépítés közben úgy találtuk ki hogy a bejövő koax lemegy a nappaliba a hifi-tv mögé és onnan ágazik szét a szobákba, de viszont ez csak 1 kábel, és a bejövő koax kiállása majdnem az antenna körül van ,kvázi nem szeretnénk bontani,furni faragni!

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    Hát most elszomorítottatok! Csak nem ússzuk meg a fúrás-faragást!

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    Üdvözlet!

    Na megérkezett a T-sat-os télapó e biztos rosszak voltunk mert csak virgácsot(rosszat)kaptunk!
    Szerelő érkezik,parabola fel!Örültünk mint majom a f....nak,de ekkor jöttek a gondok:
    1. két stb-al kértük de csak 1-et rakhat fel,neki ennyi van a papírján de azt elárulta a jóember hogy van nála mindenből több,mutatom a szerződést hogy második beltéri ekkor beszél a főnökével de akkor sem lehet menjünk T-be veszekedni!
    2. Felrak antenna egy egész elfogadható helyre ott tuti jó lesz,még nekünk is elfogadhatónak tünt,ekkor méregetnek kb 1 órát és sajna pont az amost nem látja de lát minden mást.Antenna le majd átrak az utcafrontra onnan jó dehát elcsúfitja a házat oké az asszonnyal belegyeztünk, majd csak megszokjuk.
    3. Stb bekötés???? érdekes a házat mi úgy csináltuk hogy a tv kivezetéseket rendes fali koax konnektorokal oldottuk meg szerintem ez normális-átlagos,a szerelőnek nincs hozzá kábele sőt még a raktárban sincs csak menetes ami stb-be kell úgyhogy ha normálisan akarjuk használni akkor vegyünk egy átalakítót vagy kábelt,NA KÖSSZ!
    4. Este A T-ben azt mondták hogy nekik mindenhol csak 1 stb szerepel dehát a szerződésben ott van feketén-fehéren!Na ekkor már k.pipa voltam erre azt mondja a csaj hogy megigényelik de a felszerelést az ki fogják számlázni erre mondom mi egyszerre rendeltük mert akkor nincs felsz díj(8500ft) csak az utólagosnál! Az ügyfélszolga azt mondta ha megkapjuk a csekket jöjünk reklamálni és akkor talán jóváírják!NA KÖSSZ!Legalább annyi jólesett volna hogy bocsi mi b...tuk el dehát még ennyi sem!

    Tapasztalatok:

    Kép:szellemképes valószínű hogy valamit még állítani kell a t-sek nek nembaj majd a második stb-nál!
    Hang:jóminőségű bár a hifire még nem kötöttem rá.
    Pozitívum: A családi 49 helyett valamivel több min 80 csati van a kódoltakon kívül.
    Negatívum:A távírányítót nem lehet a tv-re programozni így ki-bekapcsoláshoz kell az is, minden másra dobd félre!

    Ja lényeg: a szerelők több helyen fúrogattak az antenna miatt és megjegyezték hogy milyen jó hogy a ház még nincs szinezve, majd akkor a lukakat el tudjuk tüntetni, és elnézést kértek hogy ilyen bénák de ez a második antenna szerelésük,mert ők valójában telefonosok!NA KÖSSZ! :W :W :W :W

    Bocsi a hossszért!

    [ Szerkesztve ]

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    válasz Cyberslider #3002 üzenetére

    Üdvözlet!

    Ne is számíts rá hogy többféle kábellel mennek,2 féle van nekik a fekete=kültéri,fehér=beltéri! Nekem a behúzott közp koaxra nem kötöttek hanem ua utvonalon kívül a gázcsőre kötözőzték rá és ahol összefut a ház össz szobája ott befurtak,azért nem kötöttek a behúzott koaxra mert most jó idő volt inkább megcsinálták és akkor ha hozzák (VÉGRE!)a második beltérit akkor kötnek arra rá nehogy akkor gáz idő legyen és kint kelljen szívnijuk-ezt ők mondták!
    Szellemkép meg minden csati alatt van sőt valahol el is tudom olvasni a feliratokat ami a szellemképben van!Kicsit szemcsés is a képünk,bár a szerelő azt mondta ahol eddig telepítették(1db) ott dícsérték! :C :C :C

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    válasz rollins #3003 üzenetére

    A mi stb-nken úgy emlékszem 2scart,1hdmi,1optikai,1koax audió,és úgy emlékszem van videó(sárga)rca és hang rca is de ezt csak holnapra tudom megnézni!
    De ha tudsz keress rá az stb-ra:INTEK márka és talán sc10-es de fejből nem vagyok benne pontosan biztos!
    De létezik scart-rca átalakító abból 1 videó rca-tés 1 hang rca-t tudsz használni!

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    válasz Panthera #3006 üzenetére

    A bekötés ingyenes na még az lett volna a csúcs ha ezért a gányér még pénzt is kérnek!
    Este még nekem kellett elmenni kábelért hogy normálisan használjam,addíg ott kerülgettünk egy 6m-es kábelt a háló-nappali padlóján!

    RCA: tök mindegy stereo rca melyik felét dugod a tv be úgyis csak 1 fog szólni mert mono de a lényeg lesz képed is meg hangod is! :C

    Kábelt csak egy scartot és egy hdmi-t kapsz a beltérihez!

    [ Szerkesztve ]

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    válasz Cyberslider #3009 üzenetére

    Nekem elég nagynak tünik úgyhogy biztos nem 60-as de ha hazamegyek lemérem!
    Elég rusnya is a ház oldalán!
    A szellemképről meg annyit hogy biztos nincs és mégis van!

    [ Szerkesztve ]

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    válasz ForRedGlory #3012 üzenetére

    Személyes megrendelés volt az e-parki T-pontban úgyhogy nincs mit visszahallgatni!
    A 1412-vel meg már nem is próbálkozok amióta az iptv nem jött össze és volt egy 37perces zenehallgatásom!? A pannonnál legalább van visszahívás kérése menüpont!
    Egyértelműen a T hibázott mert a mi szerződésünkben feketén fehéren benne van hogy második set top box!!!

    Cyberslider
    Más kábellal még nem próbálkoztam csak a scartokat dugtam át másikba de tök felesleges!A hozzáadott scarttal jónak kéne lennie! :W

    [ Szerkesztve ]

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    válasz ForRedGlory #3016 üzenetére

    Bocs hogy meg mertem szólalni!

    Nem pörgök csak elmondtam a tapasztalataimat, neked nem volt egyértelmű ha egyszer leírom hogy mi van a szerződésemben akkor az nem egy megbeszélt rögzített felvétel amit kvázi félremondhatok-érthetek én is hanem a tisztelt ügyfélszolgálat nyomtatott akiknek mint tudjuk minden a kisújjukban van! Te pedig ne védd ennyire a T-t! Talán a T-szponzorál? Nem tudom talán ismét leírom hogy megértsd hogy kb ötödszörre bent voltam a T-nél személyesen elmondtam a gondomat! Tehát nem fogok faxolgatni mert még a végén az is lemarad-elveszik! Hja és hívjam az 1412 Te viccelsz????? ismét leírom hogy megértsd nem szeretnék 20-30percig zenét hallagtni!
    Ha kicsit visszaolvasol a topicban akkor meglátod milyen kálvárián mentem keresztül azért mert a tisztelt szolgáltatótol szeretnék netet illetve TV-t ebből kifolyólag már kicsit kezd elegem lenni ! Ha legalább minden klappul ment volna a sat tv-vel akkor egy pozitív véleményt írtam volna de azt hiszem ennyi cumi után te sem lennél olyan nyugodt! Lassan 1 hónapja beköltöztünk és se tv se net, azóta volt szerzödésbontás(iptv) és ezért a net is az új szerződésbe(sat-tv) került holott az már rég mehetne a régi szerint igyhát ismét a lista végére kerültünk!Milyen megoldás ez? Soha nem voltam még T-s csak más szolgáltatókat ismerek és azokkal nem volt ennyi gondom ha itt is ez lenne pozitív tapasztalataim lennének!

    Bocsi a hosszért!

    [ Szerkesztve ]

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

  • Zoles

    csendes tag

    Üdv nektek!

    Megjött végre a netünk ilyen jó kis Pirelli routert kaptunk elég tuti kis masina!

    Megoldódott a sat tv szellemképe és szemcsésedése! Miután kint volt a szerelő lemérte mindenhol a jelerősséget és mindent jónak talált azután közös hibakeresésbe kezdtünk és arra jutottunk hogy a scart a gond,előkapartam egy kb 5 éves hama ( tehát a legolcsóbb kategóriába tartozó)scartot és lám tökéletes kép! Ugyhogy mindenkinek melegen ajánlom a Scart egy minőségibbre való cseréjét, gondolom a T ezen is spórolt!

    A második beltérinkről még mindíg semmi hír! Tök gáz itt a karácsony időben megrendeltük az egész csomit egyben (nov 25) és a gyereknek one tv!

    az erő legyen veletek....meg a joghurt

Új hozzászólás Aktív témák