Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g947

    tag

    Jó reggelt!
    Lenne pár kérdésem bár tudom, hogy a fórumot végiglapozva mindenre választ találnék, de kevés az időm ezt végigböngészni. Szóval. Fiamnál optikai kábelen hozták be az iptv-t. A pincében van a modem és a T-Home által hozott router, aminek a wifi jele fel sem ér a földszintig. Ráadásul a gyengeáramú rendszer tervezésnél 1 koaxot (ami használhatatlan) és egy utp kábelt terveztek és így is történt a kivitelezés. A szerelő, aki kihozta a beltéri egységeket azt mondta, hogy egy helyen vagy tv, vagy internet lehet, bár említett egy átkapcsolót, amit nem ajánl, amit nem találtam meg a neten.
    Működik-e a következő megoldás: a pincei router egyik kimenetét egy HUB-al elosztom 4 felé és azon viszem el az internethez szükséges jelet, illetve egyik ilyen HUB leagázasratenék a földszinten egy Wifi-s routert. A pincei router másik három kimenetét a TV-khez hagynám, illetve egy TV-s helyen használhatom-e azt bizonyos switch-et, aminek nem tudom a pontos megnevezését, típusát.
    Másik kérdés, hogy a csillagpontosan kialakított koax kábeles rendszert lepárhuzamosítanám telefon céljára, majd bedugom a modem telefon pontjára és a fali csatlakozókat lecserélem telefon aljzatra.

    Ha valakinek van ideje ebben az ünnepekek előtti nagy időhiányban válaszolni kérdéseimre, nagyon megköszönném. Üdv. Gábor

  • g947

    tag

    válasz dchard #27427 üzenetére

    Nagyon köszönöm Neked és wmatinak az értékes és kimerítő válaszokat.
    Nekilátok a megvalósításnak. Beszámolok majd, mit sikerült megvalósítani.

    Kellemes Karácsony kívánok a fórum minden írójának és olvasójának.
    g947

Új hozzászólás Aktív témák