Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • obligat

    senior tag

    Drága emberek a prohardveren, segítsetek!
    A speedport hgw meghalni látszik, gondoltam nem nagy reaktorfizika, előkapartam egy régi kínai-koreai vackot (totolink 300ndv3) amely adsl-modem és wifi router is egyben, a modem része érdekelt volna a speedport helyett, mert az 18 másodperces (!) válaszidőket is produkált, ami...khm...na mindegy.
    Elméletben tudja az annex b-t a vacak (itu g.992.3-5-ig mindent) felhasználónév/jelszó megvan, vci:1 vpi:32, és mégsem semmiféle kapcsolódást nem sikerül elérnem vele.
    Fél nap szenvedés után feladtam, de felhívtam a t-t, segítsenek ha tudnak.
    Adni akarnak új speedportot, arra lehetőség sincs, hogy egy régimódi d-linket vagy hasonló pusztán modem készüléket kapjak. Azt nem szeretném, mert ez a speedport is már a harmadik vagy a negyedik egy év alatt, nem érzem a negyedévenkénti cserét.
    Viszont ez a totolink meg nem akarja az igazságot, ami még nem történt meg velem, mióta kétágú vagyok.

    Van valami titok, vagy szimplán bamba vagyok?
    a speedportban van egy port-átirányítás internet-vdsl néven, de az ip-k két sorban négy-négy nulla.
    ez fontos? (a vdsl-t tudom hogy mi, de azt gondolnám, ezt belövi a szolgáltató az első szinkronizációkor).

    [ Szerkesztve ]

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz Vesporigo #90235 üzenetére

    Androidon aquamailt használok, minden jön-megy rajta, függetlenül a szolgátatótól. (exchange is)
    Ha nem ez volt a kérdés, akkor bocs.

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #90251 üzenetére

    a totolink supportja szerint tudnia kell (merthogy velük is levelezésben vagyok) :)
    tudom, hogy a speedportot használhatnám csak modemként (így használtam végig), de döglődik és már nem kell másik :(

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #90255 üzenetére

    Nem hinném, hogy VDSL a szolgáltatás, a legalapabb alap, lassú is mint a fene.
    Amúgy semmilyen túlmelegedés nincs, ahogyan voip vagy iptv sincs. Semmilyen tv sincs, nem szeretem.
    Mellesleg beszéltem a szuperszervízzel, a tag a hup-ról nézegetett nekem infokat, amelyeket én is láttam, és a legújabb 2012-es. Viszont sikerdíjasok, csak ugye siker az nagyon nem lett. Annyit tudott tenni, hogy megnézte jól tudom-e a felhasználónevemet és a jelszót, persze igen.
    Halovány gőze nem volt mi lehet a bibi.

    Ha új modemet veszek is, akkor sem kell ez a speedport csoda többé, rendkívül gyenge minőségű terméknek tartom. Nem nagyon bánt, ha nem supportolja a t-home az újat, eddig is kimerültek annyiban, hogy indítsam újra a modemet, hgw-t, esetleg a pc-t, soha egy szót sem hallottam tőlük ifconfigról, vagy ipconfigról legalább(gondolom ők is win-felhasználókra vannak csak felkészülve :) A vonalvégi első ember ahogy kiejtettem a számon hogy llc, azonnal konzultált a műszakis kollégával, az ubr-ig el sem jutottam. :D

    Szóval akkor nincs trükk, valszeg az eszköz nem megfelelő. Pedig mindenki szerint akivel beszéltem a modemmel szemben annyi a követelmény, hogy tudja az annex b standardot. Azt tudja, és mégsem megy.

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Új hozzászólás Aktív témák