Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz MajaG #53903 üzenetére

    Érdekességképp annyit megjegyeznék, hogy a dupla NAT-nak köszönhetően az IPTV estefelé akadozik mint állat a saját routeren keresztül, elkapcsolással javul meg, vagyis akkor hajlandó folytatni az adást, amúgy csak áll a kép.
    Ugyanezt eljátszottam a Cisco-val is, hogy kiderüljön most mi a szar és ott is csinálja ugyanezt, csak ritkábban, 30 percenként. A saját routerrel nem lehet gond mielőtt még valaki elkezdené.. 1043ND v2.0

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • Sasos

    senior tag

    válasz MajaG #53903 üzenetére

    Csak zárójelben, engem nem érint a kérdés, nekem megy az IP Pt egyelőre.

    Ha kikapcsolod a DHCP-t a saját routeren, attól még nem kap publikus IP-t, csak nem lesz dupla NAT. Helyette marad a sima NAT-olt belső háló, aminek a DHCP-je az átadási pont előtt csücsül. Na, ez a probléma. Csűrhetjük és csavarhatjuk a dolgot, de a publikus IP a HGW WAN lábán jelenik meg utoljára. Onnantól a HGW LAN portjain belső, NAT-olt IP van csak. Hardveresen tudná az eszköz mind a bridge mode-ot, mind az IP Pt-ot, de ez a T-s firmwarenek köszönhetően nem elérhető, így a LAN porton soha nem jelenik meg publikus IP. Egyről beszélünk, csak másként értelmezzük a dolgot. A végponton (HGW) megjelenik a publikus IP, de az átadási ponton (HGW LAN portja) nem. Egyébiránt feltehetően ez 1000 felhasználóból csak 1-2 nek okoz problémát, nekik viszont komoly gond. Elsősorban azért, mert a kiadott HGW-k nagy terhelés mellett hajlamosak hibákat produkálni. Egy átlag felhasználó azt se tudja mi az az IP cím, és marhára nem érdekli, hogy mitől van a TV-jén adás, vagy mitől működik a telefon.

    De félre értés ne legyen, nem veled akarok vitatkozni, vagy a rendszert megdönteni. Én is azok közé tartozom, aki örül neki, hogy aktívan részt veszel a fórum életében, és nem egyszer segítesz is. :R

Új hozzászólás Aktív témák