Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    válasz ny.janos #146308 üzenetére

    Gondolom a proci nem bírja, nem lenne meglepő
    Nézd meg a feladatkezelőt letöltés közben, hogy mi pörög 100%-on

    Ilyen régi vastól nem szabad sokat várni, főleg torrentnél nem.

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • Balcsix

    senior tag

    válasz ny.janos #146308 üzenetére

    Próbáld meg a mérést csökkentett módból. Nekem anno egy alaplapi utility szoftver miatt csinált ilyet. A törlése megoldotta a problémát. :)
    Bár szerintem is közrejátszhat a problémában a CPU.

  • snyper990

    őstag

    válasz ny.janos #146308 üzenetére

    CLI programot úgy érdemes futtatni, hogy nyitsz egy parancssort, azon belül a program mappájába navigálsz, és kiadod a parancsot az adott program futtatására. Ha csak simán rákattintasz fájlkezelőben, a program lefutása után azonnal bezárja a parancssort (mint azt gondolom tapasztaltad).
    Ha parancssorból futtatod le, a program lefutása után a parancssor nyitva marad, és így meg tudod nézni az eredményt, és azt hiszem még a linket is kiírja, ahol a továbbiakban is eléred.
    A vírusirtó felfüggesztése úgy tudom nem állít le minden hozzá tartozó szolgáltatást/nem állít vissza minden általa eszközölt módosítást a gépen, így pontos képet nem fogsz vele kapni. Két vírusirtót párhuzamosan futtatni meg egyébként sem szerencsés.
    Hálókártya driverét mindenképp ajánlott frissíteni, ha van újabb verzió.

    #146320 Matrox1995: Nálunk Technicolor FGA2233 HGW van, semmi probléma a telefonvonallal. Viszont emlékszem, volt másnak is ilyen problémája, keress vissza, hogy találtak-e rá megoldást.

    #146323 polonic:
    „DVB-I megoldás lineáris, on-demand tv-re is”
    Ha jól értelmezem, akkor nem a szó szerinti, technológiai értelemben vett „megoldás”, hanem csak egy service layer az internetes tévés tartalom sztenderdizálásához a már meglévő technológiai megoldások „felett”, azokat magába foglalva, és egy-két, szerintem jelentéktelen - vagy legalábbis a tartalomszolgáltatók számára nem feltétlenül előnyös - szolgáltatással kiegészítve. Tartalomszolgáltatók elég komoly pénzeket költöttek a saját módszereik kidolgozására és implementálására. Mivel ezek a módszerek kielégítően működnek így is, én nem hiszem, hogy csak úgy beleugranának a nagy közösbe. Főleg így, hogy a tévézés egyre inkább kihalóban van, az internet és a számítástechnika fejlettségi szintje pedig megfelelő hátteret nyújt a jelenlegi működésmódhoz is. Szerintem még ha el is köteleződnének emellett, már nem lesz ideje elterjedni. Továbbra is kitartok az előző hsz-emben leírtak mellett.
    Saját honlapjukon nyilván a mézzel bevont verziót fogják prezentálni :)
    Olvasgattam még az előző hsz-em előtt ezen az oldalon is, aztán inkább rákerestem, és olvastam róla cikkeket. Már ott gyanús lett a dolog, hogy a rosszabb - és ráadásul licenszköteles - VVC kódolást hamarabb bevonták a szabványba, mint az AV1-et. Én nem látok benne fantáziát, üzletet is legfeljebb a szabvány kitalálóinak, meg az azoknál lobbizó fejlesztői csoportoknak (pl. a JVET).
    Persze ez csak az én véleményem, aztán majd kiderül, hogy a valóság hogyan alakul. Mindenesetre a közeljövőben nagy valószínűséggel nem lesz belőle semmi.

    #146341 Hovi: Megpróbálhatod. 99%, hogy egyik módon sem fog működni. Mikor legutóbb próbáltam, laptopon sem ment bögészőből Linuxon, pedig elvileg egy platformfüggetlen webplayeren megy...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák