Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lszlogal

    senior tag

    válasz Spec #108374 üzenetére

    Korábban a gigabites nethez is Huawei eszközt adtak. Simán ki tudod hajtani rajta a gigabitet. A wifin senki sem tud semmit garantálni, ennek technológiából adódó okai vannak. Gyorsnak gyors ha ott ülsz mellette, de ha a powere kicsi, akkor szart sem ér. De mondjuk ha már van, akkor lehetne normális is (8.000-ért lehet olyan Huawei ONT-t szerezni, ami stabil, és van normális wifije, de sajnos a T. ezzel a Sagemcom vackokkal szívatja a népet, ami jóval drágább, és 1000 baja van, ha routerként használod. ONT-t meg nem tudsz cserélni, mert az párosítva van az OLT-vel, és kénytelen vagy azt használni, amit kapsz. Én is Huawei párti vagyok, bár ez az ONT is butácska.). De ez van. Sosem használtam szolgáltatói eszközt wifijét, pont ezek dolgok miatt (ezt próbáld megmagyarázni egy nagyinak, aki nincs megelégedve a wifi powerével :) ). Mondjuk ezeknek az ONT-knek kell támogatnia a VLAN-t és az IGMP-t, de ezeket az is tudja, amit fillérekért be lehet szerezni.

    azt tudom javasolni, hogy kapcsold ki az 5G wifit, és maradjon csak a 2,4G bekapcsolva, az jobban "áthatol" a falakon.

    Na meg attól is függ hogy miből van építve az a ház. Nálam salakblokk van, így a szomszédszobában egy csíkkal kevesebb a térerő. Ezért kellett vásárolnom mesheket, 5db-ot szórtam szét a házban. Ha emeletes ház, és betonfödém van, akkor nem fog felmenni az emeletre a jel. Nálam ugyanez a helyzet. De így már a ház minden pontján van elfogadható sávszélesség (~60-70Mbps). Ezért nem garantálható semmi sem wifin, mert függ a környezettől.

    Amit lehet, azt kábelen használok, a telefonnak marad a wifi.

    Ezek az eszközök egyáltalán nincsenek túlméretezve, átmennek egy default testen, és kész. Arra lettek tervezve, hogy felépítsék a kapcsolatot a központtal, és jöjjön rajta a net (és ahhoz képest baromi drága).

    [ Szerkesztve ]

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz Spec #108374 üzenetére

    Szoftveres támogatás tovább lesz a Sagemhez, mint a Huaweihez. Szerintem...
    A többi meg a te dolgod, ahogy egy eldönteni is. Magam sem értem miért kérdezted meg. Kábelen mind a kettő ugyanazt tudja elvileg gigabites csomagig.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Új hozzászólás Aktív témák