Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • optikus

    senior tag

    hi! elveimet feladva vennem kell egy uv szurot vedelembol, kolcson kaptam egy obit hosszabb tavra de nem occo darab es ennelfogva vigyaznom is kell ra. raadasul a menete eleg tejfolospohar muanyag es vekony is, a zoom meg belul mozog es nem lenne jo ha teleszipkazna magat porral vagy barmi baja lenne.

    a kovetkezoket neztem ki, egyreszt mert viszonylag foghato tavolsagban vannak es ha minden igaz meg is kapom egybol uzletbol:
    W-Tianya XS-Pro1 Digital UV szűrő: 4e huf
    Hoya HMC UV(C) szűrő: 7.5e huf
    Manfrotto Essential UV szűrő: 11e huf

    a tianya-rol semmit nem tudok, nem tudom milyen minoseg lehet, a manfrottorol szinten (nem tudtam hogy mar szurojuk is van), hoyat ismerem az olyan atlagos de sokat nem hasznaltam uv-t mert nem szeressem igy nincs tapasztalatom veluk.
    nyilvan feleslegesen se akarok kolteni (ha pl a tianya nem roszabb mint a hoya akkor azt veszem), de rontani se nagyon akarok az obi kepen. a manfrotto az rejtely szamomra. esetleg ha van velemeny vagy mas otlet amit be is lehet szerezni ebben az arkategoriaban 77mm-re akkor szivesen fogadom (bp belvaros ahol tudok jobban mozogni).
    ------------------

    ezt meg tegnap irtam az eos topicba, de ide iranyitottak.
    kozben utana olvasgattam a dolgoknak, ha minden igaz a manfrotto az 3 kategoriat csinalt ebbol az essentials a belepo, 8 reteggel.
    a holya 12 retegu, de eleg sokat vag a kek tartomanybol, az uv-c az sokkal jobb de sokkal daragabb is.
    a tianya-ra 13 reteget irnak, de az masoknak se vilagos hogy oldalankent vagy egyutt, ez azert nagyon nem mindegy.

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák