Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Totherik91

    csendes újonc

    Üdv!
    A fórum tapasztalt és bölcs népének segítségét szeretném kérni! :D
    A munkahelyem megbízott azzal, hogy vegyek magamnak az ő kontójukra egy normális szünetmentes tápot a számítógépemhez (home office) mert a céges rendszer érzékeny a hirtelen félbeszakadt (és nem szakszerűen megszakított) mentésre/feltöltésre. :D
    A komplett "munkaállomást" kellene ellátnia: számítógép (mérés alapján maximum 180W de munka közben inkább 100-110W), 1 db monitor (15-20W) és kényelmi szempontból (mondjuk akár egyszerű túlfeszültségvédős és nem akkuval biztosított aljaztra) még egy LED-es lámpát (5W) és egy hangszórópárt (15W) is erre kötnék.
    Nagy előny lenne ha schuko aljzatok lennének rajta és nem IEC, de ez sem feltétel.
    Elég ha 8-10 percet át bír hidalni, de feltétel hogy le tudja kapcsolni a gépet ha a kapacitás végéhez közeledik felügyelet nélkül.
    Nem szeretnék kockáztatni a tápegységem ízlésével, ezért csak tiszta szinuszhullámot produkáló készülékek jöhetnek szóba. A keret 100ezer Ft, de nem ragaszkodok a kimaxolásához, másra is fordíthatom ha marad valamennyi.
    Próbáltam utánajárni magamtól is, ki is néztem a [Cyberpower CP900EPFCLCD] -t, de örülnék egy edukált másodvéleménynek vagy alternatíváknak :) Segístégeteket előre is köszönöm!

  • Totherik91

    csendes újonc

    válasz Stanley-B. #16766 üzenetére

    Igen, azt néztem én is, de a számítógépen/monitoron kívül csak a LED-es asztali lámpa és a pc-s hangszóró lesz rádugva, meg esetleg egy telefontöltő (max 27W), ahogy néztem a kalkulátorokat még így is több mint 10 percig bírja ha minden egyszerre megy teljes terheléssel (elméletben, de majd tesztelem ha itt lesz, úgy fest hogy az októberi fizuval együtt fogom kézhez kapni)
    A tiszta szinuszos jelet meg mindegyik "szereti".
    Vagy kell figyelni valami másra is?

  • Totherik91

    csendes újonc

    válasz bexinho23 #16789 üzenetére

    A PCX-et csak ajánlani tudom, korrektek és rugalmasak már rendelésnél is és garanciánál is. Egyszer két nappal rendelés után derült ki hogy az egyik termékből eggyel nagyobbra van szükségem, írtam nekik, de a csomagot már feladták. Még aznap feladták a helyes terméket is postán (árkülönbség nem volt, csak a nagyobb terhelhetőségű monitortartó konzolnak kevesebb volt a szabadsági foka), és megkértek hogy ha lehet akkor önköltségen küldjem vissza nekik a másikat bontatlanul. Mivel az én hibám volt így ez szerintem teljesen korrekt megoldás :)
    A garanciával meg gyorsak, nem kekeckednek, csak legyen hiánytalan a csomag (távirányító, tápkábel, stb), legyen világos hogy nem földhözvágtad a terméket hanem tényleg magától romlott el és legyen meg a garancialevél (azt hiszem ez már elektronikus).

    [ Szerkesztve ]

  • Totherik91

    csendes újonc

    Élménybeszámoló! :D
    Megérkezett két UPS is hozzám, az egyik egy SPS Soho 300l (tiszta szinuszos külső akksis UPS) egy Leaftron LTL 12V 28Ah-s akksival. Beüzemelni egyszerű volt, bár a magyar használati amit mellékeltek (upsakku.hu-ról vásároltam) nem volt túl hasznos, felcseréltek menüpontokat és kihagytak néhány jelzést. Szerencsére itthon többen is értjük az inglist, az alapján gyerekjáték volt. kb 100W terhelés lesz rajta, de sajnos még fel kell fúrni neki egy polcot és kell néhány kábelcsatorna is, de kipróbáltuk, viszonylag halk de azért dolgozó vagy hálószobába nem tenném, a hangjelzés sem túl zavaró (de észlelhető) és gyorsan kapcsol az áramforrások között, még a LED-es lámpa sem pislákol. Ha fel lesz szerelve akkor egy keringető szivattyú, egy telekomos (hibrid SIM-es) router és egy wifis kamera lesz rajta. Ha minden igaz 120-150 percet fog tudni áthidalni, addigra kihül annyira a fűtési rendszer hogy ne legyen probléma a leállásból.
    A másik egy Cyberpower CP1300EPFCLCD, (beépített de felhasználó által cserélhető akksis tiszta szinuszhullámos UPS az aqua.hu-ról) a számítógépemhez használom (pc, monitor, hangszórók, LED-es asztali lámpa és egy telefontöltő van rákötve), a terhelés 100 és 200W között mozog, 130W átlagos terheléssel 21 percbe tellt mire 50%-ra merítettem, feltöltött állapotban 39-40 perc között ugrál az előrejelzett áthidalási idő, szuper). Kifejezetten halk, ha megy a ventillátor az is alig észrevehető. A hátulján lévő schuko aljzatok kiválóan használhatóak, bár ha valami nagyobbat akarsz beledugni (nagy bumszli laptoptöltőt például) akkor valószínűleg ki fog takarni még 1-2 aljzatot. A számítógépes program is nagyon jó, minden egyértelmű, átlátható. Be lehet állítani hogy az eseményekről értesítést küldjön (már ha van internet kapcsolat :D ) , tud email-ben és mobilos alkalmazáson keresztül is jelezni. Kicsit idegesítő hogy egy áramkimaradásról (kihúztam a konnektorból) 5 értesítést kapok, de úgyis csak akkor jelez ha baj van, túlélem. (AC hálózat leáll és átállás backup módba; akksi kisül; hálózati áramforrás visszatért és backup-mód kikapcsolása; akksi kisülése leállt; akksi töltődik)

    Bocsánat hogy hosszúra sikeredett :R

    [ Szerkesztve ]

  • Totherik91

    csendes újonc

    válasz Stanley-B. #17121 üzenetére

    PowerPanel (powered by CyberPower). Appon belül lehet venni "advanced" csomagot (a standard ingyenes) ami nem tudom pontosan hogy mit takar (csak annyit ír hozzá hogy "Feature update") meg kétfajta "licence"-et, amik szintén extra funkciókat adnak, hasonlókat mint amiket a számítógépes szoftverben találsz.
    Őszintén szólva mezei felhasználóként nem látom értelmét ezek megvásárlásának, a standard, ingyenes rész bőven elég, (ha be van kapcsolva a gép amire USB-vel rádugtad a UPS-t) jelzi amire szükségem van.

    [ Szerkesztve ]

  • Totherik91

    csendes újonc

    válasz Cs1csó #17123 üzenetére

    Szerintem ez teljesen érthető, ingyen biztosítják azokat a funkciókat az appon amire egy átlag felhasználónak szüksége lehet, ha komolyabb funkciókat akarsz azért nekik is extra forrásokat (szerverek, szoftverfejlesztő csapat, stb) kell munkába állítaniuk, ezért extra pénzt kérnek érte.
    Ha veszel egy androidos telefont, a google ingyen ad egy bizonyos mennyiségű felhő alapú tárhelyet, de ha többre vágysz akkor fizess érte, a nagyobb szerver és a több merevlemez pénzbe kerül nekik is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák