Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Szünetmentes tápot szeretnék vásárolni, a lehető legolcsóbb, ámde megbízható típust. Az FSP Nano változatai tetszenek nagyon (baráti az ára + az FSP, mint márka nálam már bizonyított), de itt jön a csavar: egy 6W-os akvárium szűrőjét kellene vinnie minimum 4-6 órán át.
    Ezek a típusok (mint ahogy olvasom a legtöbb olcsóbb) "szimulált szinuszos hullámot" tudnak felmutatni, ami tudom, hogy egyes aktív PFC-s PC tápoknál gondot okozhat. Jelenthet ez gondot egy akváriumi szűrőnek? (Ami lényegében egy kis teljesítményű villanymotor, semmi más.)
    Mekkora szünetmentest kell választanom? Ugye itt nincs hirtelen fellépő nagy áramfelvétel, az egyetlen feltétel, hogy minél tovább tudja szolgáltatni a szünetmentességet... (A 400/600/800 VA-es típusok leírásába ugyanaz a sor szerepel: Battery/ Backup Time(One PC load@120W) 10~15 min, de akkor mi a különbség? Nagyobb "löketet" bírnak ki? És nekem elég a legkisebb ezek szerint?)

    Előre is köszi a válaszokat!

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Remélem jó topikba írok. Albérletbe költöztem, egy fázison 32A áramot kapok (igaz, vagy 10 kismegszakítón, de a lényegen nem változtat), a lakásban több nagyfogyasztó is működik (klíma, hűtőgép, villanysütő), nagyobb fogyasztó bekapcsolásakor villog egy pillanatra a lámpafény, és sajnos előfordul, hogy abban a pillanatban a gépem is újraindul. Ezért használatba vettem egy APC Back-UPS ES 700-as szünetmentest. Sajnos nem segít. 1 éves, Chieftec CTG-500-80P tápom van, a gépem maximális fogyasztása 230W körül mozog. Átlagosan 110W körül alakul, szóval ennek a tápnak röhögve ki kellene szolgálnia akár párszáz ms áramkimaradást is... a szünetmentes szoftverében a már legszigorúbb beállítást használom, a lehető legkisebb feszültségesésre át kellene váltania akksira, de nem teszi.
    Ha olyan minimális (és rövid ideig tartó) a feszültségesés, hogy ennyi idő alatt a reléje sem kapcsol át, akkor miért nem bírja ki ezt a tápegységem? Codegennél már elfogadnám, de ez azért nem ugyanaz a kategória. (Avagy...erre feladatra kevés a szünetmentes? Az akkuk fél évesek, az UPS pedig gyakorlatilag alig használt..)

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    válasz Cobra. #7914 üzenetére

    Nagyon köszönöm a válaszod, kollégám már 80 ezres SMART UPS-ekkel riogatott.. ezek szerint AVR legyen a szünetmentesben és kész? Onnantól már csak arra kell figyelnem, hogy lehetőleg ne a legolcsóbb kínait vegyem? (FSP EP650 pl?)
    A CTG olcsósított táp? Annó elég szépeket lehetett róla olvasni, FSP pedig pont nem volt raktáron, ezért lett ez. Nagyjából egy 20 ezret tudnék költeni erre a dologra: vegyek egy FSP Aurumot vagy inkább FSP EP650-et?

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

Új hozzászólás Aktív témák