Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jovás

    aktív tag

    válasz Jinxb1rd #13694 üzenetére

    Ez tényleg nem tesz jót egy gépnek, de szerintem oda inkább egy villanyszerelőt kéne szerválni, és át kellene nézetni vele az egész hálózatot, mert ott inkább az a baj. :(

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Jinxb1rd #13694 üzenetére

    +1 jovás

    Lehetőségeid csökkenő költségek és csökkenő hatékonyság viszonylatában:
    - egy villanyszerelővel átnézetni az egész hálózatot majd ha javítható akkor javítani

    - venni egy ONLINE típusú szünetmentest ami HANGOS és viszonylag DRÁGA is. Mivel ez biztosítja a legtisztább kimenetet, működése: a rá kötött eszközöket folyamatosan az akkumulátor látja el árammal ami a legtisztább szinuszos jelalakú - ezt szeretik a berendezések - de mivel folyamatosan akkumulátorról üzemelnek az eszközeid ezért az akku folyamatosan merül tehát azt a UPS folyamatosan tölti is ezért hangos, kb. 60 ezer forintnál kezdődik egy ilyen ára plusz mivel folyamatosan akkuról üzemel ezért az akkuk is hamarabb kipurcannak egy átlagos LINE-INTERAKTÍV típusban 3-5 évet bír ki egy ONLINE-ban lehet max 3-at - nem tudom pontosan mennyit.
    PowerWalker VI 1000 PSW IEC online UPS

    - veszel egy LINE-INTERAKTÍV UPS - jóval olcsóbb mint az ONLINE de itt a hálózatról kapja az áramot a gép ami figyeli a bejövő áram feszültségét és ha a feszültség ingadozás kritikus értékeket ér el akkor átkapcsol akkumulátorra - ez az átkapcsolási idő nem azonnali - pl. 230V a hivatalos feszültség de minimális ingadozás belefér mondjuk 10-20%-os ingadozás még belefér de a felett már bekapcsol a UPS

    - [Eaton 5E 850i USB DIN]
    - PowerWalker VI 800 SW IEC

    Amelyik UPS-en nincs normális konnektor egy ilyennel ezt meg lehet oldani:[link]

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Jinxb1rd #13694 üzenetére

    A tápod adatlapja (adatlapod alapján kerestem) bemeneti feszültségtartománynak 200-240 V-ot ír, így én nem érzem annyira életveszélyesnek azt az ingadozást. Nyilván jobb lenne, ha nem lenne, de szerintem tönkre azért nem fog menni a géped tőle... bár az ingadozás pontos mértékéről nem szól a fáma.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Jinxb1rd #13704 üzenetére

    +1 Kolondrum

    Valami ilyesmiről van szó, igazság szerint át kellene vezetékelni a házat. A világítás általában külön ágon van aztán ha van nagy fogyasztó pl. elektromos tűzhely vagy bojler az is külön ágon és a szobákhoz is külön ág. Szar ügy.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Jinxb1rd #13704 üzenetére

    Ha van olyan konnektorod, ami közvetlenül a betáp. főkapcsoló mellől (vagy közeléből) ered, akkor mérd meg, mekkora feszültség mérhető benne akkor, (1) amikor éppen nem megy a lakásban semmi egyéb nagy fogyasztó, és akkor, (2) amikor bekapcsolsz jó sok mindent (hütő, sütő, mosógép, lámpák, számítógép, hősugárzó, hajszárító stb.)... azért óvatosan, a lakást ne égesd le. :)

    Ha az (1) mérést hétköznap napközben végzed (amikor a szomszédok nagy eséllyel nincsenek otthon) és a mérhető feszültség 230 V körüli, akkor a hálózattal alapesetben nincs gond. Ha estefelé vagy kora reggel, és szintén 230 V-ot mérsz, az egy plusz pont a hálózatnak, hiszen a szomszédok terhelése nem érződik a hálózati feszültségen. Ha este (amikor már sokan vannak otthon a szomszédoknál is) jelentősen csökken a mérhető feszültség, az azt jelenti, hogy a hálózat szar, hiszen a szomszédok áramfogyasztása a Te betápodnál jelentős feszültségesést eredményez. Ha azonban minden esetben alacsonyabb feszültséget mérsz, akkor a hálózat alapjaiban is szar, hiszen még a névleges feszültséget sem képes biztosítani (GOTO utolsó bekezdés).

    Ha a (2) esetben mért feszültség az (1) esetben mérthez képes nem nagyon változik, akkor esélyes, hogy mégis a lakás vezetékezése gagyi, mert a betáptól távolabb eső fogyasztók terhelése (illetve a terhelés okozta feszültségesés) a betápnál lévő mérési pontra nincs hatással, viszont más, ugyanazon a belső vezetéken lévő fogyasztóra már igen. Ebben az esetben (és ha nem akarod a házat átvezetékezni), érdemes a betáp mellől egy dedikált vezetéket (pl. egy hosszabbító kábel személyében) szánni a számítógépnek, így azt más fogyasztó terhelése nem fogja zavarni.

    Ha a (2) mérésnél a mért feszültségszint jelentősen lezuhan (vagy pl. egy napközbeni magasabb feszültségszinthez képes estefelé már jóval kevesebbet mérsz), akkor az azt jelenti, hogy a megnövekedett áramfelvétel miatt már a ház betáp. pontja előtt jelentős feszültségesés alakul ki a szolgáltató vezetékén, tehát az a vezeték biztosan szar, ez ellen nem tudsz mit tenni, csak helyi boost-olással egy AVR-képes UPS-szel.

  • válasz Jinxb1rd #13704 üzenetére

    Valószínűleg 10 perc alatt meg lenne a diagnózis, ha olyan néz rá akit érdekel is mi a baja. Benéz az elosztóba, min jön a táp, levesz egy konnektort, kötődobozokra ránéz milyenek a kötések, sokat elárul már az elosztó milyensége is ha a teljes rendszert ugyan az csinálta.
    Ezeket rendbe hozni azért nem 2 perc , nem 2 forint és nem épp probléma mentes, újra húzni, több áramkört kidobni. Nem a kisujjamból szívtam. Még az sem mind1, hogy te a trafó mellett laksz, vagy a legtávolabbi pontján és szr a ház hálózata.
    A jelenségre a szünetmentes jó lehet, bár maga a tápod is olyan, hogy X-Y közti fezzel elmegy. Én inkább azért tenném elé a szünetmentest, hogy a tápot kíméljem a fesz hullámoktól.
    Egyre ritkább hiba, mert egyre kevesebb az ilyen kehes hálózat. Bár ma is lehet ilyet "építeni".
    Voltam olyan házban ahol a 220-217V az átlag, de laktam olyan helyen ahol 237-243V volt a norma. Egyik-másik helyen egy rossz hálózat, miegymás és porszívó ON mást okoz. Röviden: Összetett dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák