Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mindless

    tag

    válasz degu #39 üzenetére

    Köszönöm a reakciódat, néhány szóban reagálnék rá.

    A sorsodat annyiban határozod meg te, hogy kijelölöd az irányt és makacs kitartással eléred azt amit akarsz. Amennyiben nem vagy kitartó akkor úgy érzed, hogy a sorsod irányít téged, ami valóban igaz is.

    Az autóbalesetes példádból kiindulva szerintem abszolút félreérted ennek a filozófiának a lényegét. Az, hogy te, hogyan gondolkozol soha nem fog 100%-os eredményeket hozni, az a fő probléma, hogy a legtöbben ezt várják el, elkezdenek így gondolkozni, miután éri őket egyetlen egy kudarc "rájönnek", hogy ez nem működik.

    Minden bizonnyal ismered Edison történetét a wolfram izzószállal. Edison 10000 sikertelen kísérletet hajtott végre mire megtalálta a wolframot és amikor megkérdezték tőle, hogy miért nem adja fel, hiszen lehetetlen amit meg akar csinálni, azt válaszolta: Én nem buktam el, csak megtaláltam 10000 olyan megoldást ami nem müködött. Gondold végig, te, hány próbálkozás után adnád fel?

    Az ismerősöd példájára reagálva. Szerintem felesleges ezen rugózni, kivételek mindíg vannak, csak akkor van a baj, ha ezzel azonosítasz egy szituációt. Ergó attól, hogy léteznek fehér hollók, még nem minden holló fehér, sőt elég mondhatni elég kevés van belőlük.

    Ha ismersz sikeres embereket beszélgess el annyival amennyivel tudsz és lassan kialakul majd egy képed arról amiről beszélek. Ha nem az se baj, a világ legsikeresebb embereinek tömegei írták meg a gondolataikat a történelem folyamán, kezdve Marcus Aurelius-tól egészen akár Steve Jobs-ig. Ha szeretnéd rengeteg jó könyvcímet tudok adni.

    Egyszóval a siker nem egyenlő szerencse, hanem kitartás.

    Álljon itt egy idézet zárásként:

    "A patak és a szikla összecsapásából mindig a patak kerül ki győztesen. Nem az ereje, hanem a kitartása miatt."

    H. Jackson Brown

Új hozzászólás Aktív témák