Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog (1)

    válasz inf3rno #131 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszi a sok jó tanácsot, örülök hogy elolvashattam.
    Ami szerintem biztos:
    - energia nem vész el csak átalakul - dolgozzunk az majd eredményt hoz valahol valamikor
    - véletlenek nincsenek - mert alapvetően nem az emberre összpontosít a világunk (a Föld), hanem minden élőlényre (mert nem csak mi vagyunk).

    Az itt elhangzottakkal valamiért párhuzamba akarom állítani a következő tényeket:
    Állat ökológia

    Ha valakinek van kedve végig olvasgatni az előadásokat, az megértheti mért gondolok erre (lehet eléggé agyhalott a dolog, de érdekel a véleményetek).

    1-1 címszó:

    scramble - lökdösődés: Minden ember magának akarja a legjobbat (állatvilágban is ez van), hogy túléljen, ezért különböző módszerekkel keressük meg magunknak a kenyeret és szaporodó partnert (hogy mindenből a legjobbat kapjuk minél kevesebb energia befektetéssel → Azt leszűrtem hogy a versengés saját populáción belül mindenkinek veszteséget okoz, annak is aki veszt és annak is aki nyer, mivel neki is energiát kell belefektetni versenybe.

    A személyiségek azért alakulnak ki, hogy a lehető legoptimálisabban nyereséghez jussunk. (Mint a darvini pintyek evolúciós fejlődése (más csőrszerkezet másféle élelem megszerzésére alkalmas - de élnek és jól élnek, mert nincs annyira sok versenytárs, mivel más kajából is tud fogyasztani→ nem kell verekedni (versengeni), erőt fordítani a kajaszerzéshez))

    Fluktuáció: Környezetünk állandó változásban van. Ez nem az emberektől függ, hiszen összességében nem belőlünk van több (bár sokan vagyunk és igen meghatározó cselekedeteket vihetünk végbe (atombomba robbantás stb.) - de ez is valamiért van (pl erő fitoktatás) - hanem egyéb élő szervezetekből. Az általuk megváltoztatott körülmény érint bennünket.

    Nem biztos hogy igazam van, csak próbálok némi párhuzamot találni az állatok és az emberek viselkedésében. Valamilyen szinten mi is állatok vagyunk :DDD

    Egyéb:

    Optimizmus: szerintem azért van rá szükségünk hogy ne stresszeljünk, érezzük jól magunkat a világban. (ne versengjünk, keressünk más alternatívát a jóléthez)
    (pár nap - hét alatt megtanulható)

    Pesszimizmus: szerintem akkor jön elő ha sok negatívum ért valakit, és csalódott.

    A fent leírtak csak a véleményemet tükrözik. Nem tények :)

    [ Szerkesztve ]

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Új hozzászólás Aktív témák