Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz wolfman #26060 üzenetére

    Nyilván egy szövegből, laikusként nem szabad semmit levonni, de ez az írás nekem több, mint igénytelenség - komolyan rákerestem erre. Persze még egyszer mondom, nem is értek a témához, de teljesen más, amikor valaki nem tud helyesen írni, tanulási nehézségek (körülmények) miatt, és más az, amit Cerebellum ír, hogy ugyan magyarul ír, érthető, olvasható, de az igénytelenség és a nyelvtanilag abszolút helytelen mondatok-szavak sorozatából áll egy-egy szöveg. Csak amikor a magyar nyelvről beszélünk, vannak olyan témák, amikkel a nyelvészeket is egymásnak lehet ugrasztani (egybe/külön/kötőjellel, csak ez ugrott most be), mert több a kivétel, mint a szabály..

    a helyesírást meg nyilván, általános iskolában aki nem tanulja meg rendesen, utána rengeteg energia kellene, hogy kijavítsa a saját hibáit, és inkább leszarja, mert én így tudok írni, gyenge a helyesírásom, kész.

    ja, és bocsánat, abbahagyom az offot, nem erről szól a topic, de a mássalhangzó párokat nagyon belevésték a fejünkbe, mert nekem ilyen magyartanárom volt.. :DDD

    szerk.: még annyi, hogy a netes írásoknál meg főleg, ha már egy sima kis helyesírás-ellenőrzőt (<- ez most egybe/külön/kötőjel?) ráenged az ember, akkor már egy szinttel igényesebben tud írni, e-mailt főleg.. mert a legnagyobb hülyeségeket még a böngésző is aláhúzza, nem kell word-be beírni és bemásolni, az már csak extra, ő még a vesszőkre is figyelmeztet. ilyen szinten inkább igénytelenség a helytelen írás. végeztem, mégegyszer: sry al, thx css, bb

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák