Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.bone

    senior tag

    válasz MUŁĐER #38 üzenetére

    Ehh igazad van. azthittem komoly lessz a topic. írtam vagy 3 oldalnyi szöveget az alaplapról. pl mi is az a DMA meg IRQ. hány herczen szalad a PCI és hány Bites. meg ilyesmi. nyomtam egy vissza-t meg egy refresh-t hogy lássam mi történt még én írtam. háát. inkább írom ezt az új hozzászólást...

    bár reméltem hogy születik egy tényleg szakmai topic:O de talán majd egyszer startol egy amit ugy kezdünk hogy Neumann elvek:)

    leia21: Csala Péter - Csethényi Arthur - Meg Még vki:)
    Informatika Alapjai
    kiadó: Computerbooks - 2001



    [Szerkesztve]

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

  • b.bone

    senior tag

    válasz leia21 #47 üzenetére

    error van. akkor leírom a véleményem. és felőlem meg is kövezhettek de sztem akkor is igy van. :Ha ugy kezdtük volna hogy alaplapon mik vannak, bios,dma vezérlő stb stb. és mindhez odaírtuk volna hogy pl Dircet Memory Access és mire jo mit is csinál akkor nem lett volna ilyen zavarodás hogy PC=-e CPU vagy mi az agy meg a test. és ezek nem olyan bonyolult dolgok. nem kellett volna bináris számrendszert használni és logikai kapukkal játszani. csak szépen logiuksan egymás után leírni az ilyen dolgokat ugy hogy mindenki megértse. pl kezdők. de akár olyan PH!-s tagok akik nem tudják ezeket.

    mert ha mindent ilyen habizti módon adunk tovább a végén alig csak egy páran fogják tudni hogy mi fán is terem ez az egész.

    és nem kell félreérteni. tisztában vagyok azzal hogy ezen a fórumon sokan sokkal többen tudnak ezen a téren mint én. de miért kell egy olyan témahoz annak hozzászólni aki tul képp érdemlegeset nem mond. sőt félrevezeti a kérdezőt.
    egy két hozzászólás egy két vizsgámra emlékeztetett mikor a dolgokat csak éppenhogy átláttam és összefüggő hosszú szép mondatokat mondtam amiknek a tartalma valójában egy egyest ért.

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

Új hozzászólás Aktív témák