Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eami

    Topikgazda

    válasz pigster #72098 üzenetére

    mint ahogy a könyvhöz is olvasási közelségbe engedsz mást, ugyanezt megteheted a gép/steameddel. Könyvet sem tudtok parallel olvasni :))

  • Akos96

    senior tag

    válasz pigster #72098 üzenetére

    Nem, mivel a könyvnél nem a könyv elolvasásának jogára fizetsz elő, ellenben a Steammel, ahol a Steam Subscriber Agreement kőtáblába vésett tanai és parancsolatai érvényesek, melyeket elfogadál valának a kliens telepítésekor és a regisztrációkor. Eme szent dokumentum kimondja, hogy te Steam Subscriber vagy egy Steam accounttal (amelyet nem cserélhetsz/adhatsz el, és más nem is használhatja). Subscriberként te hozzáférést kapsz bizonyos tartalmakhoz, pl. szoftverekhez, ami nem lesz a tied... ésatöbbi ésatöbbi itt.
    Egy papír alapú könyvnél nem ez történik (nem előfizetsz az olvasásra), így ez alapból nem igazán jó példa. Felhozhatnánk akkor egy kocsit is, amely lehet, hogy a családi ház előtt parkol, de fizikai korlátai vannak annak, hogy egyszerre két családtag üljön a volán mögé ÉS még ráadásul két külön helyre is menjen vele. Valaki beülhet melléd, amíg vezetsz, meg a könyvet és nézheti valaki veled együtt, de nem tud úgy lapozni, hogy te még olvasod az adott oldalt, mert az családi perpatvart szül.
    De akkor már különbség az is, hogy a könyvet és az autót később odaadhatod (mert a könyv a tied, de a tartalma nem) másnak, a Steam accountodat nem. Ráadásul azt a fránya könyvet odaadhatod olyannak is, aki nem a családod tagja. Az autót meg főleg, elég nehéz lenne családon belül eladni. Namárténylegmivan.
    Ha mondjuk egy filmnéző onlájn szolgáltatásra fizetsz elő (nem mondok Netflixet, mert az nem így megy, már csak azért is, mert nálunk sehogy sem megy), akkor a családod is megnézheti veled a filmet, de ott sem triviális, hogy mindenkinek az accountján ott lesz a film. Miért lenne az? A DRM és az accountok lényege, hogy egy vásárlás után ne játszhasson a fél falu a játékkal. Mert így hivatkozhatnék arra is, hogy a barátom, akinek a testvérének családikölcsönadtam a játékot, a vértestvérem, és mivel ő már rokon, az öccse is az, ezért totál szabályszerű, hogy az ő accján is ott van az általam megvett játék.

    ---

    Két külön játékkal egy időben? Az nem félmegoldható úgy, hogy az egyik fél oflájn módban van?

    [ Szerkesztve ]

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

  • sepsi0

    őstag

    válasz pigster #72098 üzenetére

    Én úgy vagyok ezzel, hogy megpróbálok olyat vásárolni amivel elégedett vagyok és hasznomra van, szórakoztat. Ha ez így van akkor a játék készítői megérdemlik azt, hogy támogassam a játék árával őket.
    Most jöhetsz azzal, hogy a Steam..... a kenyeret sem a búzafőldről veszed ;]
    Ami engem bosszant az a nemzetek közti árkülönbség. Amúgy, ha egy könyv tetszik megveszem kétszer... egyet olvasok és használom egy pedig a polcon figyel későbbre, esetleg a gyerekeimnek... így vettem meg nekik a Végtelen történetet (NDK mese/film), és csak nemrég bontottam fel és néztük meg.... pedig letölthettem volna. Ami megérdemli azért én fizetek, sok film megvan eredeti DVD-n, de csak azok amik megérdemlik és nem megjelenési áron...
    Te sem örülnél, ha a munkád gyümölcsét egy ember helyett sokan használnák és csak az az egy ember fizetne érte.
    Ami, aki megérdemli fizetni kell érte én ezt vallom, csak nem mindegy, hogy mennyit.
    Ha mindenki így gondolkodna két lehetőség lenne. Vagy nagyon drágák lennének a játékok, vagy nem is lennének, mert nem érné meg előállítani.
    A játék szórakoztat, mint mondjuk egy mozifilm. Gondolom, ha moziba viszed a családod nem csak egy jegyet veszel? ;]
    Részemről OFF vége :R

    (#72107) eami :DD

    Az akar lenni a 6 éves fiam... remélem úgy lesz!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák