Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • genndy

    addikt

    válasz ruti #46056 üzenetére

    Sztori miatt:
    DI
    L4D2
    KF
    SZERINTEM! Mielőtt bárki beszól.

    Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

  • Arkennys

    addikt

    válasz ruti #46056 üzenetére

    hát ha sztori kell... :)

    KF: elszúrt katonai klónozás, amúgy pályák sora, de multiban én beletoltam 170 órát, nagyon szeretem, kell a csapatmunka, főleg normalon és afölött egyre inkább, de ha az megvan, állati szórakoztató. Túlélitek a hullámokat, egymást védeni nem árt, na meg rohangászni szépen meg nem állva. Hullám vége, rohanás boltolni, utána ismét, míg végül nem jön a patriarch, megnézni mit is műveltél a kis cimboráival.

    L4D2: 174 órám van benne steam szerint, multiban pár baráttal szintén nagyon csípem, kicsit kevesebb csapatmunkával is túlélhető, HA legalább ketten vagytok egymáshoz látótávon belül, mert ha elkap valami,de nincs aki megmentse a hátsód, megszívtad, és várhatod, míg kiszabadítanak. Ez biztonságos szobákba mászkálásokról szól, a végső "megmenekülés" előtt, igazából szokásos zombiapokalipszis pár túlélővel az alapja, történetet közben nemigen kapsz, csak élj túl. Szereplők nekem kevéssé voltak karakteresek, mint az első részben, de átlagban Coach-al vagyok, még ő volt nekem a legszimpatikusabb ebben.

    DI: ha jól sejtem a dead islandra gondolsz. Na az megvan, de még nem jutottam a kipróbálásáig, így arról tapasztalatból nem tudok nyilatkozni, de részemről azért is vettem meg, mert szeretem a stílust, és elég jónak tűnt. Sztori kevesebb biztosan nincs neki, mint a másik kettőnek, mert azoknál nem nagyon kapsz az arcodba. :D L4D-nél kb egyáltalán, KF ben meg pályáknak van egy pár soros leírása hogy mi történt ott etc, és ennyi. Szórakozás tehát akad bővivel, sztori kevéssé :)

    Hogy melyiket ajánlanám leginkább, az attól függ, mennyire szeretsz és tudsz másokkal együttműködni. Ha nagy cooperatívos ember vagy KF, ha csak pár baráttal hentelgetnél és szórakoznál, L4D. Talán páran nem értetek egyet velem, de ezek csak az én gondolataim voltak az adott játékokról :)

    részemről a sorrend (DI-t a végére rakom mert még nem tudtam kipróbálni, hogy alaposan nyilatkozhassak):
    KF
    L4D2
    DI

    [ Szerkesztve ]

    Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz ruti #46056 üzenetére

    A KF szerintem egy förtelem, persze ez erősen szubjektív megítélés kérdése, de én egy óra után kukáztam, mert unalmas, repetitív, ötlettelen és a kivitelezése is gyenge... A Left 4 Dead-ért sokan nagyon odavannak, engem nem kötött le, habár az tényleg nem rossz, de azt kifejezetten arra találták ki, hogy 4 haverral coop-ban nyomjátok, semmi egyéb esetben nem tud szórakoztató lenni. A Dead Island-ot én imádtam utolsó percig, pedig azt is sok kritika érte, de nekem iszonyatosan bejött a környezet és a hangulata. Nálam toronymagasan DI, utána valahol hátul kullog a L4D2 és minden téren lecsúszva a palettáról valahol a béka feneke alatt a KF. :D

    A WD-t én nem venném ide, az konkrétan egy zseniálisan felépített karakterközpontú drámai történet kiváló dramaturgiával és fordulatokkal mesterien megkomponálva, de KALAND játék. Sőt, inkább interaktív mozi némi kaland elemmel, amiben a zombik csak kisegítő szerepet játszanak, de nem azért jó. :)

    [ Szerkesztve ]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • csaba951

    veterán

    válasz ruti #46056 üzenetére

    KF teljest is ki tudod próbálni július 11-ig! :D
    Telepítés innen.

    MP:
    1) L4D2
    2) KF
    3) DI

    SP:
    1) DI
    2) A másik kettő nagyon nem!

    L4D2
    Akkor jó, ha van még 2-3 barátod akikkel össze tudtok jönni esténként játszani. Nagyon szórakozás így! Egyébként az egyes kampányoknak van története, bár mély részletekre ne számíts. Ez a játék nem erről szól. Rengeteg játékmód van benne gyárilag, amik nagyon jól meg tudják variálni a játékmenetet! Ezen felül rengeteg kampányt/kiegészítőt lehet hozzá letölteni a http://www.l4dmaps.com/-ról.

    KF
    Ebben még csak pár órát játszottam. Nagyon nagyon a csapatmunkán van a hangsúly! Tehát szintén barátokkal érdemes játszani. Neten csak ritkán jön össze egy jó csapat. Történet egyáltalán nincs benne. Egy 10+1 körből álló zombihullámot kell túlélnie a csapatnak. Ezek egyre nehezülnek. Évente kétszer (Steam Summer/Winter Sale+Halloween) különleges időszak van. Ilyenkor kapunk egy új plusz pályát, valamint a szörnyeket is lecserélik. Én például nem bánnám, ha a mostani szörnyek véglegesen maradnának, mert különösen jól sikerültek (bár ez a téli kollekcióra is igaz)! Ebben van karakterosztály, specializációval. A karaktert viszed tovább az egyes játékok között. A menetekben pénzt kapsz az ölések után, amiért felszerelést tudsz vásárolni. Ezek nem maradnak majd meg, csak az adott menetre (10+1 kör) érvényesek. Ha megölnek, akkor a körben már nem születsz meg újra. A következő körben meg az alapfelszereléssel kezded.

    DI
    Ez erősen történet központú! Pont ezért nehéz barátokkal játszani, mert rendszresen mindenkinek kell jönnie (vagy lemarad a történet egy részéről). Talán a Skyrimhez tudnám hasonlítani, csak itt közösen is végig tudjátok játszani a történetet. Plusz ebben szinte csak kézifegyverek vannak, a másik kettő játékban viszont jóval hangsúlyosabbak a lőfegyverek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák