Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #15967 üzenetére

    Lehet én ott sem hangsúlyoztam volna ki az observation szót, simán panoráma vagy üvegezett társalgónak neveztem volna. Sőt szerintem kilátószobáról van szó, így inkább valami hasonlót írnék. Az observation deck is inkább kilátó, mintsem megfigyelő (ami nekem kissé kémkedés-ízű) értelemben van. Szerintem kis "költői szabadságot" simán bele lehet vinni, amíg az eredménye marad az, hogy érthető, mi a rendeltetése annak a teremnek, szobának, valaminek. Természetesen az enyém kapcsán is jöhetnek az ilyen felvetések, mert huszonötödszörre írok át egy-egy kifejezést, amit még tegnap korrektnek tartottam, most meg már nem tetszik :)

    Egyetértek amúgy hogy bizonyos dolgokat nehéz, vagy nem is lehet pontosan átvenni, ilyenkor kell valami hasonlót találni, ami kifejezi a rendeltetését az eredeti szónak vagy kifejezésnek.
    Szerintem a Gladii-t nem értették volna sokan (köztük nekem sem feltétlen esett volna le elsőnek hogy többesszám latinul)

    szerk: megelőztek a kilátóval kapcsolatban :D

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák