Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo

    tag

    Sziasztok,

    Javaslatot szeretnék kérni tőletek a következő helyzetre.

    LG TV: BT és optikai kimenet, RCA nincs. A TV eddig Logitech BT adapterrel volt rákötve egy sztereó hangfal RCA bemenetére, amit nekem minőségben elég (néha egy kis játék, de főleg YT videókat nézek rajta, meg online konferenciákat teszek ki rá notebookról). A bánatom az, hogy hiába párosítottam a TV-vel a BT adaptert, minden áldott bekapcsolásnál megkérdi, hogy akarom-e, hogy csatlakozzon az eszköz. Már az agyamra megy, főleg úgy, hogy az adapter, a TV bekapcsolása után még azelőtt pittyen, hogy kapcsolódott, hogy a TV menüje egyáltalán betöltene. Vagyis, TV bekapcs - BT adapter "plöm-plÖM-PLÖM" - majd malmozás fél-egy egy percig, hogy mikor jön a párbeszédablak, hogy engedem csatlakozni vagy sem az adaptert, ráadásul az alapértelmezett gomb a 'NEM'. Gondolom ezt nem gondoltál át az LG-nél és sajnos miden BT eszközzel ezt csinálja (2 JBL, másik Logi hangfal és egy Sony füles is). Szóval nagyon macerás ezt minden alkalommal eljátszani.

    Önmagában a TV hangját kevésnek tartom, azért tettem ki a sztereó párra, de szeretnék kényelmesebb megoldást, melyiket javasoljátok?

    • venni egy optikai-->RCA átalakítót, ami USB-n kaphat áramot és, akkor a TV USB is táplálhatná
    • venni egy optikai bemenettel rendelkező SUB ládát és mivel a TV-n van olyan opció, hogy a TV hangszórói szóljanak és az optikain is menjen ki jel egyszerre, akkor egy SUB-al megúsznám a hangprojektort, elég lenne csak egy SUB (optikai + stand by móddal)

    +1 meg lehet valahogy haxolni a TV-t, hogy kapcsolódjon már rákérdezés nélkül a párosított eszközre

    Mit gondoltok a fentiekről?

  • nebulo

    tag

    válasz Sys85 #10711 üzenetére

    Igen, azt mondja a hivatalos oldala, hogy az ARC-ot tudja (LG-43UK6300MLB).

Új hozzászólás Aktív témák