Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz imis #6828 üzenetére

    Csinálj egy projekt mappát, pl. 'nyaralás', abba tegyél két további mappát. Egyik legyen pl. a 'source' amiben az eredeti fájlok kerüljenek, másik pedig 'proxi' amibe pedig ugyan ezeknek a fájloknak a tömörített verziója van azonos névvel. Javaslom az ffmpeg-t .bat fájllal használni tömörítéshez. 960x540-es, h264, 4mbps videót szoktam kódolni proxinak és ekkora preview ablakot méretezek Vegasban, ez géperő és szokás kérdése.
    A projekt mappába készíts egy change.bat parancsfájlt, amit ha futtatsz akkor cserélje fel a két mappát. Én ezt egy egyszerű átnevezési paranccsal oldottam meg. Ezzel ide-oda lehet cserélgetni a proxit a source-al. Mindig a source mappából emelem be a Vegasba a fájlokat.
    Fontos! Csere előtt legjobb ha mentesz és bezárod a Vegas-t. Szerkesztés közben nem tanácsos cserélni.
    Ez a módszer nálam, ennél jobban még nem tudtam leegyszerűsíteni. Ha érdekel elküldöm a .bat fájlokat.
    Furcsa, hogy a program írói nem oldják meg ezt ésszerűen, helyette egy gagyi beépített proxi kezelési lehetősége van a Vegasnak, egy nagyon elvarázsolt, ritka formátumba tömöríti egységesen 24p-be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák