Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz csipike3000 #9183 üzenetére

    Ez mondjuk aljas dolog, mert az előtelepített operációs rendszer nem a HDD-hez kötődik, hanem a laptophoz. Ennek ellenére a Sony hozzákötötte a HDD-hez is :F

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

  • littlemamba

    aktív tag

    válasz csipike3000 #9183 üzenetére

    Ugyan már! 2 azaz kettő sony laptopon is le tudtam menteni egyszerűen a recovery partíciót a beépített programmal úgy, hogy másik hdd-re gond nélkül fel tudjam telepíteni. (Nyilván magam is meglepődtem, hogy milyen egyszerűen ment, hiszen nő vagyok, nem ezzel kelem s fekszem)
    A harmadik kezem alatt átmenő sony laptopnál már akadt egy kis problémám (ami egyébként a win 8 sajátosságaiból adótott) amikor külső programmal szerettem volna menteni... végül kiküszöböltem a win 8 gondom és lementettem a szokásos módon a partíciót. Igaz, azt még nem vittem át másik hdd-re, de biztos vagyok benne, hogy gond nélkül felmenne...

    Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

  • littlemamba

    aktív tag

    válasz csipike3000 #9187 üzenetére

    Természetesen elsősorban nem attól függ, hogy valaki nő vagy férfi, hogy hogyan tud valaki megoldani egy efféle problémát, ellenben jellemzően azért a férfiak gyakorlottabbak e téren.

    Most én is egy Vaio Pro 13-on pötyögök, ezt is lementettem, de ezt még nem költöztettem másik hdd-re (vagyis ssd-re, mert ebbe már csak másik - nagyobb - ssd-t vennék max.)

    Az áttelepítés után gyűlt meg a baj a 8.1-es uapdate-tel??

    Mint említettem nekem is akadt egy kis gondom, amikor megvettem a pro 13-at: azt gondoltam hogy kivételesen nem első dolgom lesz lementeni a recovery partíciót, hanem csak 2. User error, nem volt jó ötlet. Miután minden frissítést feltettem, felment a 8-ra a 8.1 meg az update meg minden, azonban nem volt az igazi rendszer. Nem volt konkrétan problémám, csak az az érzés, hogy nem úgy fut a rendszer ahogy kellene. Úgy voltam vele, hogy sebaj, kezdjük elölről, visszaállítom gyári állapotra. Akkor jöttek a a baj, mert windowsból indítva hibára futott, assistal indítva pedig nem engedte win 8-ra visszatenni, folyamatosan csak a 8.1-t kínálgatta. Kiírni akkor a recovery partíciót nem tudtam, sehonnan nem engedte. Pendrivera kiírta valamit, de az használhatatlan volt. Külső programmal sem jutottam sehová. Elolvastam mindent amit erről találtam a neten, angol és német fórumokat is. Ahol teljesen beparáztattak, mert tényként kezelték, hogy a win 8.1-nél már úgy működik, hogy amint felment a 8.1 így járt a user, nem fogja tudni visszaállítani gyárira. Már azt fontolgattam, hogy ha már ekkora ökör voltam, hogy nem írtam ki azonnal a mentést dvd-re, akkor vagy vehetek én is egy dobozos wint vagy rendelek a sonytól recovery lemezeket. Végül sikerült "simán" visszaállítani assisttal (egy ponton figyelmen kívül kellett hagyni, amit látok), s ki is tudtam írni utána a partíciót is, utána mindent telepítettem szépen így azóta is smooth a rendszer ;)

    Egyébként, elhiszem, hogy sokat foglalkoztál a dologgal, s ezúton elnézést is kérek, ha támadó érzetet keltett előző üzenetem, nem állt szándékomban megbántani! ;)

    Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

  • littlemamba

    aktív tag

    válasz csipike3000 #9189 üzenetére

    Rendben, ezt örömmel olvasom :-)

    Egyébként eleinte nekem is kevés volt a 128, de 1-2 hónap után megszoktam, hogy nincs minden rajta. Ami viszont igazán kell az mind kéznél persze, de a sokkal átgondoltabb struktúra kialakításával ma már "bőségesen" elférek. Jellemzően 25-45 GB szabad hellyel mozgok.Egy előnye biztosan van, gyakrabban mentem ki a dolgaim.

    Visszatérve az eredeti témához: amikor kiírtad a recovery partíciót belső programmal mentetted le, vagy külsővel végül?

    Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

Új hozzászólás Aktív témák