Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    válasz janosibaja #2828 üzenetére

    Én mindenkinek a régebbi Serviio 1.4.1.2-t ajánlom. Akiknek ezt felraktam, azoknak még sosem volt gondjuk. És egy kis tudnivaló:
    Serviio "két részből áll". Van maga a Seriio szerver program ami szolgáltatásként fut. Ez általában úgy állítódik be telepítésnél, hogy a Windows-al együtt automatikusan elindul a háttérben. Ha az elindul, akkor már működik a DLNA megosztás, rövid időn belül (frissülés után) láthatóak a TV-n a korábban megosztott médiák.
    Ezenkívül van a szerver kezelőfelülete amit Serviio Console-nak hívnak. Ez a szerver kezeléséhez, beállításához, a megosztások beállításához szükséges kezelőfelület.

    A Serviio a telepítésnél úgy állítja be magát, hogy az a Windows indításával automatikusan elinduljon. Amikor belépsz a kezelő felületére (console-ba), és ott a kilépést választod, bezárja magát a szerver programot is. Utána már hiába próbálod elindítani a console-t, vagy médiát keresni a PC-ről a TV-n, mivel nem fut a szerver, ezért hibaüzenetet ad a consol, ill nem látja a TV a Serviio szervert. Úgy tudod újra elindítani, ha a startmenüben megkeresed a Serviio-t, és ott elindítod a szerver alkalmazást a "Start Serviio service" parancsikonnal.
    Még egyszer. A consolra csak a beállításokhoz van szükség, ha az nincs elindítva de a Windows szolgáltatások között fut a Serviio szerver, akkor működnek a korábbi megosztások!
    Itt lehet mazsolázni a DLNA szerverek között.

    Tapasztalatok szerint a Serviio 1.5-ös verziók nem mindenkinél működnek. Utána viszont az 1.4-et már nem lehet működőképesen feltenni, amíg a lenti eljárást végig nem csinálod. Sajnos ez van. Én is végigszívtam frissítés után az 1.5.1-gyel.
    - Uninstall Serviio
    - Adj ki keresést Serviio* -ra a HDD-n, és törölj minden ilyen könyvtárat, és fájlt.
    - Ez a lépés kihagyható, de biztonsági okokból ajánlott: csinálj a gépeden egy visszaállítási pontot, vagy csinálj a regisztrációs adatbázisról egy biztonsági mentést.
    - Indítsd el a Regedit-et, és ott is add ki a keresést a Serviio-ra. Törölj minden bejegyzést amiben szerepel.
    - Windowst újraindítani
    - Serviio 1.4.1.2-t telepíteni, elindítani és bekonfigurálni, majd miután lefrissítette a megosztásokat lehet örülni ;)
    A későbbi verziókkal nincs tapasztalatom, mert az 1.4.1.2 minden igényemet tökéletesen kielégíti.

    [ Szerkesztve ]

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • farkas-j

    őstag

    válasz janosibaja #2832 üzenetére

    Ha telepítetted, először is állítsd át magyarra, mert úgy gondolom egyszerűbb lesz kezelned. Állítsd be a konzolon a médiagyűjtemény fül alatt a megosztandó könyvtárakat. Csinálj egy kényszerített frissítést és ekkor már látnia kellene a TV-nek a megosztott médiákat. Azt hogy mit és hogyan lásson a megjelenés fülön állíthatod be. Egy csomó dolgot érdemes itt kikapcsolni, hogy a Tv-n áttekinthető legyen a megjelenítés.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák