Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HellGreg

    őstag

    19 év brutális láncdohányzás - napi 40 szál után egyik napról a másikra áttértem az elektromosra. Kb 40 napja.
    Tudom hogy ez nem számít leszokásnak, mert a nikotinfüggőséget fenntartom, de mégis egy nagy lépés. Semmilyen akaraterőt nem igényel, ellenben nagyon finom :)
    A minap próbaképp beleslukkoltam egy hagyományosba. Olyan ocsmány... nem tudnék visszatérni rá.
    (max akkor ha az ecigim akksija lemerül a városban) :D

  • HellGreg

    őstag

    válasz talpas #2325 üzenetére

    Nagyon egyetértek. Egyébként sok ismerősöm szintén próbálkozott ecigivel. De hamar feladták, mert - mint utólag összeraktam - nem tájékozódtak előtte, vettek "valamit", ami természetesen egy vacak volt. Nem pótolt semmit. Szerintem rossz úton jár az ország. Nem tiltani kellene az ecigit, meg visszaszorítani a trafikokba, meg jövedéki adót rakni a folyadékra, akkorát, hogy semmivel ne legyen olcsóbb mint az analóg. Kampányolni kellene mellette. Több országban már tényként kezelik, hogy életeket ment. Itt amit olvastam az ÁNTSZ-től, erőltetett, szánalmas volt. "nincs rá bizonyíték, hogy leszoktat a cigiről" - de van! engem, 20 év napi 30-40 szálról leszoktatott. Megkérdeztek? Nem. Így persze sose lesz bizonyíték.
    És én azóta sokkal jobban érzem magam. Igaz, a nikotin fenntartja a fizikai függőséget, de elmaradtak a rákkeltő anyagok. És a kütyü amit használok, nekem bevált. Utána kellett járni, olvasni, kérdezősködni, de megérte. Sok pénzt beleöltem, de 2 hónap alatt visszajött az ára és innentől kezdve hatalmas megtakarítás lesz, havi szinten 40-50 ezer ft. A nikotint 2 hete csökkentettem 12-ről 6 mg-ra és meg se éreztem. Jövő nyáron 3mg, egy év múlva elhagyom a nikotint teljesen - a terv szerint.
    Le lehet tenni ezzel a cigit, és kevésbé káros. És a dohánygyárak által támogatott károgóknak nem kell elhinni egy szavukat sem.

  • HellGreg

    őstag

    válasz talpas #2327 üzenetére

    Nekem szerencsére abszolút nem hiányzik a rendes cigi. Kb 2 hete reggel a modom nem ismerte fel a kazánbetétet, így egész nap rendes cigit kellett szívnom, amíg nem vettem újat. Nekem az analóg cigi olyan így a sok aroma után, mintha valami ocsmány égett festékoldót szívnék. Iszonyatosan rossz íze van, füstje is alig van ugye az ecigihez képest. Alig vártam hogy este újra szívhassam a kis pinkmanemet :)
    Igen, sajnos amikor a 3 és 4 éves kisfiaim arra játszanak, hogy mennek cigit venni, meg a műanyag szívószálat a két ujjuk közt tartják, akkor nekem is ég az arcom elég rendesen... :(

Új hozzászólás Aktív témák