Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magedla

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni!

    Ma délután álltam neki az új gép összeszerelésének. Minden rendben ment, azonban a BIOS elég magas hőmérsékleti értéket jelzett a processzor esetében.

    CPU: 56 fok
    MB: 27 fok
    EFI BIOS mode: Normal
    CPU fan: Standard (~1200 rpm)
    Paszta: MX4

    A processzor hőmérséklete, amikor belépek a BIOS-ba, 48 fok környékéről indulva egészen 56 fokig felkúszik egy-két perc alatt. 56 fokon megáll. Kipróbáltam energy efficient mode-ban és a hűtőt turbo-ra állítva (~1400 rpm), azonban így is csak 54 fokig ment le. Természetesen minden alap beállításon, még Win 7 telepítésébe sem mertem így belekezdeni.

    Mivel először a rossz pasztázásra gyanakodtam, újra is pasztáztam. Az értékek ugyanolyanok.

    Ha van ötletetek, hogy mi okozhatja ezt vagy melyik alkatrész lehet hibás, minden javaslatra nyitott vagyok.

    ASUS P8P67 Deluxe B3
    Intel Core i5-2500k - gyári hűtő
    4 GB G.Skill Ripjaws 1600 Mhz CL9
    Corsair HX 650
    Lancool K62

    A lakótársamnak a hetekben összeállított hasonló gépében tapasztaltakhoz képest ezek nagyon magas értékek: Gigabyte GA-P67A-UD3 B3, i5-2500k, gyári hűtő --> idle: 34 fok, Prime 95: 68 fok.

    Előre is köszönöm!

    True victory is victory over oneself

  • magedla

    tag

    válasz #02119936 #9801 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! :R

    Nem túl biztató, ha ez az értek normális. :(
    Előfordulhat, hogy mellémér a BIOS?
    A feszültség emlékeim szerint 1,15V volt, de ezt majd ma este leellenőrzöm.
    A tervezett hűtő egy Matterhorn, szerettem volna kipróbálni először a gyárival, de egy kicsit megijedtem ezektől a számoktól.
    Szerinted akkor nyugodtan essek neki a telepítésnek?
    Adódhat ekkora eltérés abból, hogy az egyik Gigabyte, a másik Asus lap?

    @-Zeratul-: Erre én is gondoltam, örülök, hogy vannak azért mérési hibára utaló tapasztalatok is. Bár a fene tudja, hogy a BIOS és egy szoftver mérése közül melyiknek adnék több hitelt?!

    @csimpok: Köszönöm, egyetértek.

    True victory is victory over oneself

  • magedla

    tag

    válasz #02119936 #9806 üzenetére

    Jó tudni, hogy többen is tapasztaltatok már ilyet.
    A hűtőcserére egy héten belül sor kerül, addig marad a jó öreg gyári.
    A feszültség korlátozást be fogom állítani, köszönöm a tippet!

    @csimpok: Ma fog sor kerülni a Windows telepítésre. Az erő legyen velem! :)

    @oxalisz: Köszönöm a hivatalos infót! Neki is állok a telepítésnek, remélem én is hasonló javulást fogok tapasztalni. 36 fokkal már kiegyeznék Windows alatt. :DDD

    True victory is victory over oneself

Új hozzászólás Aktív témák