Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leone510

    újonc

    Elöljáróban szeretném hangsúlyozni, hogy nem vonom kétségbe azok szakértelmét, akik véleményükkel próbálják segíteni a bizonytalanokat a választásban.
    Azonban ha elfogadnak tőlem is egy tanácsot, akkor érdemes személyesen is megnézni a preferált készüléket illetve más forrásban is kutakodni.

    Azért, hogy konkrét példával is illusztráljam, mire gondolok: neten rendeltem egy Samsung UE60KU6000 típusú készüléket. Önmagában az alapján, amit itt írtak, eszembe sem jutott volna megrendelni, hiszen leírták, hogy belépő szint, gyenge a panel, filmre alkalmatlan, stb.
    Némi felkiáltójel már ekkor is volt bennem, mert annó a Samu plazmánkat is erősen lehúzták több helyen, mert az is belépő volt, ehhez képest hat éve nagy megelégedéssel használtuk és most is csupán a méretváltás volt az oka, amiért a váltás mellett döntöttünk.

    Első körben vettem a nyúlcipőt és több MM illetve Euronics üzletben is megnéztem működés közben. Volt, ahol tényleg csupán képeket mutattak, viszont két helyen filmeket, egy helyen pedig tévé adást is megnézhettem. Az ott tapasztaltak kellemes benyomást tettek rám, nem éreztem olyan hibát, amivel csak kompromisszumokkal tudnék együtt élni (ebben a feleségem is megerősített). Ezután számtalan írott és youtube-os véleményt is megnéztem, hátha valami mellett elsiklottam vagy esetleg nem volt lehetőség kipróbálni (pl. konzol használat). Ezek alapján - és itt persze nem a felsőkategóriás készülék paramétereiről beszélek - úgy gondolom, vállalható, illetve próbára alkalmas a masina, így szívfájdalom nélkül döntöttem a megrendelés mellett. (Alátámasztandó, mire is gondolok, itt egy jellemző példa link: https://www.youtube.com/watch?v=HSHYC4ighYw )

    Azok után, hogy egy kisebb litániát írtam ide, minimum részemről, hogy a hét második felében, miután reményeim szerint pár nap tapasztalattal leszek a hátam mögött, bírjam a használat utáni véleményem is.

    [ Szerkesztve ]

  • leone510

    újonc

    Kár, mert ha hagytad volna, hogy tovább menjen és figyeltél volna arra, mit mond, éppen azt fejtegette, hogy ebben a módban belenyúlás nélkül gyakorlatilag élvezhetetlen, majd megmutatta azt a beállítás, amivel használható képet kapott...

    Ne gondoljátok, hogy nem olvastam végig a topicot, de ahogy korábban írtam, ehhez raktam hozzá azt, amit az üzletekben láttam, a Youtube-on megnéztem illetve tesztek formájában elolvastam.

    Ismételten hangsúlyozva, hogy nem flamelni szeretném azokat, akik itt segíteni próbálnak másoknak, de azt minden bizonnyal Ti is tudjátok, hogy a honpolgár is képben van azzal, hogy a KS7000 jobb minőséget képvisel, de azzal is, hogy 1. drágább 2. képes kompromisszumokat kötni.

    Úgy gondolom, egy tévéről akkor lehet objektív véleményt alkotni, ha az ember pár napig együtt él vele, látja, mire képes elsötétített szobában, mire normál nappali megvilágítás mellett, mire egy statikus felvétellel, egy sportműsorral, SD és HD adással. Nem kötözködés képp kérdezem, de hányan vannak az ellenzők között olyanok, akik ezt megtették?
    Én hozzávetőleg eddig összesen talán 2,5-3 órát néztem ezt a konkrét tévét (Samu UE60KU6000) és ahogy korábban írtam is, nem éreztem azt, hogy élvezhetetlen lenne. Az általam tapasztaltakra erősítenek rá nem egyszer magánszemélyek is az említett Youtube videókban, ahol "Absolute stunning!", "Brilliant!" jelzőkkel illetik, ugyanakkor elmondják, hogy a távirányító olcsó hatású, a képernyő erősen tükröz normál fényviszonyok mellett, a 19.1-es válaszidő ellenére játéknál előfordulhat laggolás...de itt jön be a fenti 2. pont: ez egy 300.000-es tévé és nem a duplája. Amennyiben tökéletes lenne, gondolom, mindenki ezt venné.

    Mivel korábban írtam, hogy végig olvastam a topicot, aki gondolja, lapozzon vissza, amikor a KU6400 megjelent. Itt sokan azt írták, hogy a 6-os sorozatot kerülni kell, vegyenek inkább helyette 7000-est, majd egyik pillanatról a másikra megváltozott a vélemény és már nem is minősült olyan rossz készüléknek...

    Ezzel együtt lehet, hogy számomra is keserű pirula lesz majd pár nap múlva és itt fogok "Mea culpa!"-zni, de úgy gondolom, hogy akkor tudunk a többieknek igazi segítséget adni, ha megpróbálunk egy objektív, elfogulatlan beszámolót összeeszkábálni, azzal valódi segítséget adhatunk, bár még így is olyan ez szerintem, mint a zenénél, ahány fül, annyi képpen hallunk...
    Elég csak egy pár másodperces youtube videóra rákeresni, ahol az érintett leírja, miért ne vegyenek KS8000-et (vibrálás), amit sokan a kommentelők közül láttak, mások meg értetlenségüknek adtak hangot, mert bizony nekik Péli Barnásan nem jött át belőle semmi...

  • leone510

    újonc

    Kedves Pumma!
    Lehet, hogy nem értem a topicot, de mégis Te magad is azt írod, hogy a felhasználói igény függvényében kell eldönteni, adott helyzetben melyik a jó választás, aztán persze lehet azt is boncolgatni, van-e annál jobb. Úgy gondolom, hogy az ember nem teszt alapján vásárol készüléket, de a teszt valahol mégis adhat egyfajta mankót. Ahogy írtad, a vásárlói vélemények is.
    Pusztán azért, hogy alátámasszam, mire gondolok, érdemes elolvasnod a brit kommersz értékesítő hálózatok (pl. Argos, Tesco) illetve internetes áruházak oldalait, ahol 4,8 alatt nem teljesített a készülék, és ide kell venni még azt is, hogy nem 5 és 10 közötti, reprezentatívnak nem mondható véleménycsokorról van szó, hanem az Argosnál pl. 324 felhasználói véleményen alapul az értékelés.
    Korrekt módon sokan leírják, mi az, amiben gyengébb a tévé, de pl. a képmegjelenítéssel összefüggésben egy-egy esetet kivéve azt írják, hogy szuper, elképesztő, nagyszerű.
    Egy másik példa egy - azt hiszem horvát - srác, aki több videót pakol fel a Youtube-ra kalibrlálással és játékkal való felhasználással összefüggésben, arra a konklúzióra jutott, hogy megfelelő beállítással és persze kompromisszum készséggel (előzőleg a KS7000-et véleményezte) jó készülék "faragható" belőle.

    Ugyanakkor nem egy, nem kettő negatív tapasztalat található az említett KS7000-el kapcsolatban, ami majd kétszeresébe kerül a 6000-nek, ergo az embernek az a következtetése, hogy még ilyenkor is kompromisszumokat kellen kötni... Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy előbbi nem jobb készülék, de a felhasználói élmény - kompromisszum készség - fogyasztói ár abszolút nincs arányban.
    Ennek tükrében furcsa - és ahogy írtam, gyakorlatilag 2016. 01-től végig olvastam a bejegyzéseket -, hogy visszatérő jelleggel azzal szembesültem, hogy az illető inkább a 7000-et vegye meg, az nem fér-e bele a büdzséjébe? Szerintem sokan nem írták be, hogy nem, a magyar valóságot alapul véve így is kemény küzdelem szerintem családon belül a 250-300000 forint kigazdálkodása, arról nem is beszélve, hogy míg persze a családban a férfi a technikai guru, de egy ilyen készülék vásárlásánál általában az asszony is szeretne jelen lenni és érdeklődve hallgatnám a dialógust a két eltérő árcédula előtt, mivel is lehetne őt meggyőzni a drágább - de szerintünk persze jobb - készülék létjogosultságáról, miközben ő azt látja, hogy ugyanaz a 4K-s tartalom gyakorlatilag azonos minőséget produkál...
    Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de szeretném, hogy megértsd, értem a fórum lényegét, de annak nem annak kell lennie, hogy minden esetben tereljük az illetőt a drágább készülék felé, ami minden bizonnyal árából adódóan jobb is, hanem felhívjuk a figyelmét, hogy a belépő azért belépő, mert bizony több sebből vérzik, mint a nagyobb széria számú készülék, de ha neki a hátulütőivel együtt jó, akkor tegye le amellett a garast.

  • leone510

    újonc

    Kedves dethroner!

    Úgy gondolom, Te azért nyitottabban álltál az észrevételemhez és megértetted, mire is gondolok. Azzal együtt írok most, hogy a készülék még nincs is nálam, ma megyek el érte - ezt írtam is korábban -, ergo lehet, hogy mindaz, amit ki szeretnék hangsúlyozni, csak pusztába kiáltott szó...de...ahogy írtad is, aki egy gyengébb technikáról vált át, annál jelentkezni fog a "Wow" faktor, illetve van olyan is, aki nem rugaszkodik el a földtől, tisztában van vele, hogy ennyi pénzért ma ezt a technikai színvonalat tudhatja magáénak.
    Viszont pl. itt arról senki sem írt egy kukkot sem, hogy a szeptemberi firmware-hez képest többen is leírták, hogy a novemberi eredménye képpen az SD tartalmak is nézhetőbbek, a HD-k kifejezetten jó képpel bírnak (I have the 43" and with the new firmware the picture is excellent coming from Panasonic full HD plasma 42")
    Itt pedig egy a sok argosos véleményből:
    "bought this to update the tv in the lounge. what a difference in picture quality compared with my old led hd tv, a massive leap forward in the screen technology. smart functionality and connectivity are straightforward and intuitive. although the sound is ok on the tv, it lacks the depth of sound but as I connected it to a soundbar its not that big of a problem, but I could live with the onboard sound if I didn't have one. ive seen other 4k tvs but I found there to be a better image with uhd".

    Elfogadom a véleményed a sport móddal, bár hozzá kell, hogy tegyem, én csak a használatiban és pár youtube-os videóban találkoztam vele. (volt, aki itt a fórumon is lehúzta, mennyire hihetetlen színe lett a focipályának... :N )

    A kutyaszaros példa király volt, bár tök korrektül kihangsúlyoztad, hogy nem is próbáltad... Viszont itt olyan érzésem van, mintha sokszor úgy jönne a tanács, hogy az illetőnek a technikai specifikáción túl semmilyen tapasztalata nem lenne az adott készülékkel, aztán...erre hoztam példaként a KU6400-at. Az elején itt azt tanácsolták, hogy - egy kalap alá véve valamennyi 6-os szériás készüléket - kerüljék őket, utóbb már elfogadottá vált mégis...lehet, hogy a tamáskodóknak kéne próbát tenni a 6000-el és ha nem is tömjéneznék - gondolom, ezt nem várja el senki -, de biztos tudnának benne olyan pozitívumot találni, ami egy átlag felhasználó számára "jóvá" teszi a készüléket, ahogy leírnák a hiányosságait is, hogy mérlegre lehessen tenni, ennek tükrében kell-e ez nekem/nekünk?!?

Új hozzászólás Aktív témák