Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz blakey #105667 üzenetére

    tudom, a samu is elviselné nem azt mondom, de ez attól függetlenül egy hátrány. Az interpolálás mert azért hibázik, mert maga technológia ilyen, az egész becslésen alapszik, ami sose lehet tökéletes, és nem is az. Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy max alacsony beállításokon használja, bár akkor meg sok javulást nem eredményez.

  • Mandok

    tag

    válasz blakey #105667 üzenetére

    Köszönöm!

    Én csak azt tudom, hogy nincs két éve, mikor megvettem a Samsung H6400-at, mikor részletesen elmagyarázta nekem pár szaki, hogy mindenféle motionflow, meg hasonló nevű varázslat tök fölösleges feature és csak ront a képen. Szó szerint azt mondta valaki, ha nem akarom, hogy olyan érzésem legyen minden filmben, mintha a barátok köztben azt látnám, hogy Varga Miklós siklik-csúszik át a képernyőn, ami full irreális mozgásmegjelenítést takar, akkor felejtsem el ezeket a varázslatokat és kapcsoljak ki mindent, de mindent, mert csak úgy lesz normális a kép. Most meg jöttök azzal, hogy végülis azért nem látok különbséget egy Samsung és egy Sony között, mert minden effektet kikapcsolva használok és akkor tulajdonképpen fölösleges volt a jobb TV-t megvennem...

    Az tuti biztos, hogy fura, felgyorsított képet kapok, ha be van kapcsolva a motion flow.
    Viszont az is tény, hogy nem egy- amúgy TV-khez full analfabéta- ismerőstől kaptam már meg, hogy "minek cserélgetem a TV-ket, mikor mindegyiken ugyanolyan a kép, ő meg "most" vett ilyen-olyan-amolyan típust és neki rendesen olyan érzése van mozgás közben, mintha felgyorsított képet látna, közben meg mégis simán, lassan mozog minden, és az már valami". Ergo ha valaki nem ássa bele magát ennyire/semennyire és mint az emberek 99%-a, csak simán használja a TV-t, ahogy a dobozból kiszedte, akkor akár még boldog is lehet vele és tetszeni fog neki.

    Szemben a fórumozók 90%-ával, akik meg bocsássatok meg, de néha úgy érzem, hogy erősen a háttal ülnek a lovon és egyrészt kötekednek minden szir-szarral, másrészt szerintük ma 500 ezer alatt nincs is jó TV, emellett még vak is az emberek másik 90%-a, amiért boldog a bármilyen Samsung 200 ezres LED TV-jével, mikor egyértelműen nézhetetlen az összes, másrészt fogalmuk sincs arról, mi a jó kép, harmadrészt pedig mindenki vegyen plazmát akkor is, ha már 5 éve halott a technológia, mert csak azok tudtak igazán jó képet és bárki, aki ma elégedett egy átlagos 150-250 ezres akármilyen LED TV-vel, annak fogalma sincs arról, miről is szól a TV-zés...

Új hozzászólás Aktív témák