Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Emericus #749 üzenetére

    ClearType-ról volt szó, nem TrueType-ról, mert az egészen mást jelent.

    Megjelenés tulajdonságai -> Megjelenés -> Hatások -> A képernyőn megjelenő betűtípusok simítása -> (legördülő menü) ClearType.

    [kép]

    De itt van hozzá egy finomhangoló progi: [link] (a ClearTypeTuner.exe-t töltsd le.)

    [Szerkesztve]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • ddekany

    veterán

    válasz Emericus #749 üzenetére

    ''Értem, bár ebből nem derült ki számomra, hogy be ill. kikapcsolva jobb...''

    Én erősen a bekapcsolás mellett vagyok... de mivel nem mindenki egyformán lát (és ezt nem csak optikai értelemben mondon), erre aligha van egzakt válasz.

    ''és a TrueType hol érhető el?''

    Az egy font leírási mód, egy formátum. Nem tartozik ide... Illetve, a ClearType csak az TrueType meg OpenType fontoknál működik (meg ami még van ''vektoros'' formátum), a raszteros fontoknál (sajnos sok helyen használ ilyet a Windows) mindíg le van kapcsolva. Ezzel nem lehet mit kezdeni, egyszerűen a ClearType trükkhöz igazi görbékkel/egyenesekkel megadott font kell, és ezért van így.

  • Lacix29

    őstag

    válasz arn #750 üzenetére

    A sávozódás oka az hogy a színpalettán lévő egymás mellett lévő színek nem ugyanolyan fényerősség lépésenként következnek a képernyőn. (+lehet az ok az előállítandónál kevesebb számú rendelkezésre álló szín, azaz például 2 színérték ugyanúgy jelenik meg a képernyőn)
    Ilyenkor észrevehető a ''nagyobb'' ugrás, ami egy választóvonalként látszódik és ezek a választóvonalak teszik sávossá a képet.
    A CRT-ken a 16.7 millió szín egy jóval nagyobb előállítható színmennyiségből jön, valamint a vezérlés is sokkal folyamatosabb módon adagolja a fényerőt a TFT LCD vezérlésnél.
    A TFT-ken csak 16.7 millió szín van és ha valamit vezérelsz (a háttérvilágítás fényerején kívül), akkor jó esélyel színek tünnek el akkor is ha nem számítasz rá.



    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz arn #750 üzenetére

    ''lenne egy olyan amator kerdesem, hogy az atmeneteknel lathato savozodas az mivel magyarazhato? tehat milyen technologiai hattere van?''

    Amtör válasszom... Durva csíkozás okát eddig két monitoron néztem meg, 970P-n meg a 152T-n (mindkettő DVI-n). Mindkét esetben az okozta, hogy néha pont ugyan olyan szín jelenik meg két szomszédos árnyalatnál, vagy épp ellenkezőleg, néha 2-öt ugrik. Az egyforma szomszédos színek egyébként jól kiszúrhatóak az általam terjesztett szürkegrádens ábrán. Mindkettő monitornak volt egyetlen opimális beállítása, ahol ilyen nem fordúlt elő (kivéve talán a nagyon világosoknál... ott én már nem látom). Persze, a 970P-nek még plusszba van ez a ditherelős grádiens recézője, de az más tészta.

    ''csak azert kerdem, mert a truecolor kepeket igazan megjeleniteni kepes kijelzonel szvsz nem lenne szabad semmilyen ilyen dolognak tortennie.''

    Ha feltételezzük hogy az egyes szubpixelek 256 sötétség fokozatot tudnak, melyek ráadásul egyforma közökkel helyezkednek el (ez elvben pont kiadja a true colort), akkor is fellépne ez a probléma, mikor nem a gárdiensek szempontjából ideáls beállításon van a monitor (ami viszont más szempontból bizonyosan nem optimális, pl. mert kiveri a szemedet, és be van sárgulva). Már ha fokozatok közti fényerő lépésköz fix, és a fenti két monitornál az (eltekintve a teljes képernyőre vonatkozó háttér világítás erősség állítástól).

    ''gyk a vilagossagon kivul szinte majdnem minden beallitas modositas az atmenetek minosegenek (ami eleve erdekes fogalom) romlasat hozza.''

    Ja ja... és a gamma és színhőmérséklettel is ez a helyzet. Sőt, a világosságga is, ha 50 alá húzod. 50 fölött úgy tűnk a háttér viágiítást erősíti, és azért nincs váltzás a sávozódásban. Ja ezek a számok csak akkor álnak, ha a gamma 0 és színhőmérséklet a lehető legmelegebb, és nem volt kalibrálva a monitor a MagicTune-vel.

    ''viszont ugy lattam, hogy szinte minden tftnel fennall.''

    Én nemrég láttam két olcsó TFT-t, és azok szinte nem vagy csak alíg sávoztak a legtöbb értelmes fényerő/kontraszt beállításnál. De persze volt minden más bajuk... pl. hogy vibráltatták a pixelek színét.

    Erről jut eszembe... lehet hogy a FS P19-2-nek és 970P-nek is 6 bites (mászóval 18... szóval subpixelenként 64 fokozatú) panelja van, csak az egyik vibráltat, a másik meg ditherel. A vibráltatás meg kevésbé látható tudatosan, fotón meg szinte biztos hogy nem. És egyesek mondták, hogy simogatja a szeműket a 970P... talán mert nem vibráltatja a színeket, ki tudja.

  • arn

    félisten

    válasz Lacix29 #753 üzenetére

    thx... magyaran akkor szerencses esetben 16m? :)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz ddekany #754 üzenetére

    szerintem minden tftnek van vmi heppje, mert trukkozessel tudjak, amit tudnak... de minden hibajaval egyutt a 970p meg mindig az egyik legjobb 19es tft.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • ddekany

    veterán

    válasz arn #755 üzenetére

    Gondolom, szerencsés esetben 16,2M. Hogy a 16.7M hogy jött ki Samsungéknak erre a monitorra...

  • arn

    félisten

    válasz ddekany #757 üzenetére

    szerintem mas oka van annak, amit tapasztaltal... de mindent egybeveve, nem hiszem, hogy kapsz olyan tftt, ami minden szempontbol ok - max olyat, ami jobban megfelel az igenyeidnek. ennyire nem kell lehuzni, mert tenyleg remek.

    a ph tesztben mivel neztek az atmeneteket? kivancsi lennek, hogy azzal itt is egyenletes atmenetet tudna e. a tobbi teszt alapjan ketlem.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • ddekany

    veterán

    válasz arn #758 üzenetére

    Lehet, hogy -- ha vkit nem érint lülönösebben a pepita -- akkor ez a legjobb, meg remek, meg stb.... Én azt nem tudhatom, mai profi monitorok közül csak ezt láttam alaposabban. Ott vannak pl. ilyen Eizo-k, Nec-ek, Hitachi-k... nem láttam őket. (Egyéként miért olyan veszett drágák azok?) Az meg hogy minek mi az oka... ki tudja. Én annyit mondok, hogy ha 256 fokozatúak (8 bitesek) a szubpixelek (mint ahogy szerintem sokan hiszik), akkor nem kell a szürkék 3/4-ét ezzel az ismertetett elégé ''bátor'' trükkel utánozni. Ez azért 99% hogy így van, nem de? És akkor a legjobb esetben is erősen gyanús a 16.7M-es adat. (Meg lenginkább érdektelen, miután kevesebb árnyalatot látok pixel szinten, mint a kivénhedt 16,2M-es TFT-men.)

    Egyébként kiváncsian várom a tftpanel.hu reakcióját a dologra. 6 bites PVA panel, vagy a többi 8 bites sem úgy 8 bites mint hittük?

    [Szerkesztve]

  • M.T.

    senior tag

    Sziasztok!
    Ma végre hazaértem és ki tudtam próbálni a monitoromat.
    A pepita dologra azt tudom mondani, hogy fél óráig nézegettem a monitor szürke átmenetét,(a Nokia monitor testerrel) és a ddekany által feltett képeket (a gray-gradients.tif-et is) és én úgy láttam, hogy maxra nagyítottam a képet és kb 5cm-ről ''mintha'' mintás lett volna a kép.
    Most azt tudom biztosan, hogy ha csak ennyire látni akkor ez használat közben nem mindenkinek lehet zavaró.
    Az már megint egy más kérdés, hogy a Samsung nem adta meg a monitor valós adatait(ezért büntetni kéne a vásárlók félrevezetéséért),de ettől eltekintve ez a monitor még tényleg nagyon jó(szerintem).
    Aki ilyet akar venni az mindenképpen próbálja ki vásárlás előtt és ne csak a pixelhibákat nézze.
    A monitort tényleg nem egyszerű beállítani mert még mindig nem találtam el az ideális beállításait, valahogy úgy vagyok vele, hogy ha jó a Brightness,Contrast akkor nem tetszenek a színei, ha meg bekapcsolom a Magic Colort akkor meg szépek a szinek de túl világos(szinte kiég a szemem), de CRT monitor után ez lehet normális dolog is.
    Apropó felraktam a Magic Tune 3.5-t és jól ment majd(gondoltam kipróbálom a híres 3.6-ot is)uninstall és a gyári CD-ről felraktam a drivert + a Magic Tune 3.6-ot és fagyás nélkül megy a gépem.


    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    Egyébként, valaki akinek fagyott a 3.6 amit a CD-n adtak, megnézhetné, hogy milyen dátumú verzió volt az pontosan. Attol tartok fel kell hozzá telepíteni... és akkor ha elindítod a MagicTune-et, akkor a ''Support'' fül alatt van ilyen, hogy ''Version'', és ott látszik. Mert ez a 3.5 nem az igazi, ugyanis nem lehet benne gammát állítani (meg színhőmérsékletet is csak 2 fokozatban, bár azok azt hiszem pont az értelmes fokozatok... off meg vmi épphogy hideg). És lehet hogy nem mindenki ugyan azt a 3.6 kiadást kapta.

    Ja, és vki aki használja 4.0-at? Ott megy a gamma állítás meg a színhőmérséklet 9 állásban (+ off)?

    [Szerkesztve]

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz arn #758 üzenetére

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Emericus

    csendes tag

    válasz ddekany #761 üzenetére

    Sajnos nem megy nekem a 3.6-os MagicTune. A gyári lemezen adott verzió állandóan lefagyott. Letöltöttem a net-ről egy másikat, az pedig mikor a ''loading'' kép látszik, rögtön meghibásodik -> hibaüzenet: ''... leáll, mert hibát észlelt.'' Nah ilyen nincs. :(((
    3.5 az megy , de hát nem a legjobb, semmi hasznos funkció... :(
    Honnan lehet egyéb 3.6-os verziót szerezni? (4.0 pedig nem is jó 970P-hez)
    Köszi a válaszokat!

    [Szerkesztve]

  • Emericus

    csendes tag

    Elfelejtettem hozzátenni: hogy ... szóval lehet ez alapdolog, de nem árt, ha a színminőséget a vezérlőpultban 32bitre állítjuk?

  • ddekany

    veterán

    válasz Emericus #763 üzenetére

    Na, remek... ;) Mert akkor, légyszives mond már meg, hogy pontosan mikori 3.6-os verzió, ami neked a CD-n van. Ott van néhány üzenttel feljebb hol látszik. Meg hogy mekkora byte-ra a C:\Program Files\SEC\MagicTune3.6_Client_pivot-ban a GCResEng.dll, MagicTune.exe, MTResEng.dll és VESADll.dll. Hátha többféle van...

    Egyébként, szedd ki az automatikus indításból a 3.6-ot, és csak akkor futtasd ha állítasz vmit, és gyorsan OK-zd le még mielőtt fagyna... ez van.

    A 4.0 elvileg nem megy 970p-vel, de néhányan jelezték, hogy viszont nekik csak azzal megy. Sajnos nem tudom mit enged állítani a 4.0 annak akinek megy... valaki megmondhatná.

    A 3.5-ből elvileg ''csak'' a gamma állítás hiányzik, meg színhőmérséklet csak 2 fokozatú 10 helyett.

    És egyébként, milyen videókártya, windows, driver?

  • ddekany

    veterán

    válasz Emericus #764 üzenetére

    Vagy 32, vagy 24 legyen (tudtommal mindegy), különben elég ronda lesz a kép...

  • Emericus

    csendes tag

    válasz ddekany #765 üzenetére

    Okés, bár most el leszek vele egy darabig, mert megint fel kell akkor rakni... :U

  • Emericus

    csendes tag

    válasz ddekany #765 üzenetére

    Az a ... már telepítéskor is lefagyott. :(((
    Na mindegy, hogy nem képesek egy rendes programot készíteni?!?!

    Szóval:

    GCResEng.dll - 3,34 MB
    MagicTune.exe - 228 KB
    MTResEng.dll - 9,10 MB
    VESADll.dll - 40 KB

    A verziószám: MagicTune 3.6 AP2005-06-03-1045

    Remélem valaki tud ajánlani egy fagymentes 3.6-ost...!

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz Emericus #768 üzenetére

    Fenébe... ez sajnos u.a. mint az enyém, nálam meg mégis tök stabil (már vagy egy hete, és magyon sokat állítgattam).

    Amúgy nekem ilyen környezetben fut: Win XP Pro Hun SP2 (+ minden biztonságilag kirtikus és fontos besorolású javítás), DirectX 9c, Club3D Radeon 9600SE, Catalis 5.13, 1280x1024 32 bit, Asus A7V333 (szóval VIA) alaplap, AMD XP 1600+. (Videókátya osztozik IRQ-n az USB vezérlővel, ha ismét feljönne ez...)

    (A monitorom széria száma egyébként VD19HVFYB01520E, és Tianjin-ben gyártották 2005 novemberében (''47 Week,2005 Year''). Van még vmi olyan adata is, hogy EDID Revision, az nekem ''Version 1.3''. Utóbbi két ''idézett'' adatot a Windows registry-ből szedtem, regedit-el a HKEY_CURRENT_USER\Software\Magic Tune\MagicTune\MONINFO\DISPLAY1 alatt olvashatóak.)

    Egyébként, szerintem az lenne az igazán célravezető, ha vki aki nem fagyós 3.6-al és vki aki fagyasztós 3.6-al összefogna, és pl kipróbálnák egymás videókártyáját... Mondanám, hogy hozza vki aki fagyós ide (BP, volt Népstadion) a gépét... de nem tudom meddig lesz még itt a 970P.

  • Emericus

    csendes tag

    válasz ddekany #769 üzenetére

    Az én konfigom nagyjából:

    Windows XP Home Edition - SP2-vel, frissítéseket fel szokta tenni.
    DirektX azt hiszem 9-es...
    Videokártya: ASUS Ti4200, Detonator 7.1.8.4
    Alaplap: ASUS B533-E, Pentium 2 GHz.
    Én is 1280x1024-en használom, 32-bittel.

    Nem tudom miért fagyhat... Esetleg fenn lehet valamilyen program, amivel ''összeveszik'' ?

  • ddekany

    veterán

    válasz Emericus #770 üzenetére

    Hát ez az amit eddig még nem sikerült itt kitaláni... Erre viszont csak akkor van reális esély, ha a fórumozók hajlandóak erre ''befektetni'' is. Pl. videókártya csere próbaként. Vagy, megpróbálhatnád, hogy csinálsz egy teljesen szűz XP SP2 telepítést, amire csak a Detonator-t meg a MagicTune-t rakod fel (meg ami driver még feltétlenül kell). Ilyenek... DirectX verziót meg pl így nézheted meg: Start -> Run... -> dxdiag

  • ddekany

    veterán

    Csak egy kis technikai érdekesség... Észrevettétek, hogy a világosság csúszka (brightness) 50 alatt tök ugyan azt csinálja, mintha a kontrasz csúszkát húzod lefelé? Világosságot valójában csak akkor állít a világosság csúszka, ha 50 főlött mozgatod (olyankor a háttér világítás erejét állítja). Persze, az egész fényerő/kontarszt állítás olyan, hogy a fekete (a 0, a fényerő leképző görbe bal széle) az mindíg rögzített, tehát a kontraszt csökkentésével csökken a fényerő is, és ezért működik a csel. Más szóval, a görbe mindíg y=0-tól indul, a meredekségét meg a két csúszka határozza meg együtt. Pl. (legalábbis feltéve hogy a gamma 0 és a színhőmérséklet ''off'', de gondolom akkor is ha nem): Ha 0-n van a kontraszt és 50-en a világosság, az u.a. mint ha 50-en van a kontraszt, és 3-on a világosság (nem tudom miért nem 0-n... kicsit el van csúszva vmiért). Vagy, ha 100-on van a kontraszt, és 21-en a világosság, az ugyan az, mintha mindkettő 50-en lenne. Szóval kissé redundáns a két csúszka... mászóval, megadják nekünk azt a szabadságot, hogy többféleképpen beállíthatssuk tök ugyan azt. :) Következésképpen, semmi értelme a világosságot 50 alá húzni, mivel ugyan azt a hatást elérheted a kontraszt lefelé húzásával is. Kivéve, ha nagyon lapos fényerősség görbét akarsz, mert akkor az egyiket már minimumra kell húzni, miközben a másikat 50 alá, hogy összegződve elég ''lapító erejük'' legyen. (Kocka szemmel, úgy lenne logikus, ha lenne egy hátté világítás csúszka, meg egy meredekség csúszka, amik teljesen függetlenek. Persze ez nem lenne felhasználó barát.)

    [Szerkesztve]

  • dchard

    veterán

    Hali!

    DDekany vagy bárki:

    ezen a linken van egy kép, a képen pirossal van jelölve két terület:

    http://www.kepfeltoltes.hu/view/060130/tft_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Ha ezen a területen jól látszik a ditherelés (szerintem ott az van) akkor nektek is látnotok kell.

    Választ előre is köszönöm!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • ddekany

    veterán

    válasz dchard #773 üzenetére

    ''ezen a linken van egy kép, a képen pirossal van jelölve két terület''

    Az ott nem a monitor ditherelése, hanem tényleg pepitára van rajzolva. Azaz, annak ott minden fajta monitoron pepitának kell lennie.

    [Szerkesztve]

  • M.T.

    senior tag

    Sziasztok!
    Eddig azt gondoltam, hogy a ditherelés nem is látszik majd annyira használat közben.
    Most már pár napja használom a monitort, és hát az a tapasztalatom ,hogy ez a monitor (a ditherelés miatt)elég fakó szineket tud megjeleníteni.
    Eddig azt hittem majd valami beállítási probléma, vagy driver de akárhogy állítgattam nem jött össze.
    Még a melóban lévő LG kb. 2 éves monitorom is szebb, élethűbb szineket tud SAJNOS.
    Tehát tényleg olyan mintha a játékosoknak fejlesztették volna mert nagy betekintési szög, alacsony válaszidő, nagy kontraszt ezeket tudja is profin de filmnézés és képfeldolgozás az elég felejtős.
    Talán még a szinkalibrálás az amit nem csináltam, de szerintem az sem segít.
    Na mindegy azért nem olyan rossz, talán majd megszokom.

  • arn

    félisten

    probaltam en is kicsit utana jarni ennek a 970p mizerianak. megneztem a grandiens teszteket es nalam is ditherel a monitor. oszinten bevallom, hogy valszeg a budos eletben nem vettem volna eszre, pedig grafikaval foglalkozom, igaz azt tobbnyire a munkahelyi crtn teszem.

    szerintem inkabb az a kerdes, hogy ezt miert csinalja. a monitor kepminosege kivalo, nem veletlenul nyerte el annyi ember tetszeset. azt sem tartom kizartnak, hogy bizonyos parameterek javitasa miatt alkalmaztak ezt a megoldast - tehat ha nem igy mukodne a monitor lehet nem is lenne olyan megnyero a kepe. sok tftvel szemben nagyon nyugodt es kiegyensulyozott - nem veri ki az ember szemet.

    valaki itt mar a tn paneleket is elobbre sorolta - hat ez tobb mint vicces. lelki udvom megnyugtatasa vegett el is mentem egyik ismerosomhoz megnezni a nemreg vasarolt tn paneles samsungjat. nem lehet egy napon emliteni a kettot. a jol ismert tn paneles hatranyoktol eltekintve (inhomogen felulet, gyer betekintesi szog, ''atmenetes'' kep stbstb) direkt a grandienseket figyeltem. az atmenetek hol jobbak, hol rosszabbak voltak (igazabol egyik se volt ott a szeren egy crthez kepest), a szinfokozatokat viszont sokkal szegenyesebben jelenitette meg.

    akik elbizonytalanodtak, tegyenek fel magunak kerdeseket:
    feltunt a dithering?
    mas monitorok rendelkeznek e mas hibaval, ami itt jol mukodik?
    lehet e ennyi penzert jobb keppel rendelkezo monitort venni?

    ha jol belegondolok engem is bosszant a dolog, viszont ha vegiggondolom, hogy milyen mas alternativa lehetseges, a vegen megint itt lyukadok ki... kompromisszum-mentes kijelzo jelenleg nem letezik, mindegyiknek van elonye es hatranya. szamomra csupan az a kerdes, hogy egyaltalan letezik e olyan 970p, ami nem ditherel. ebben az esetben lenne erdemes lepeseket tenni. aki hetek, honapok ota hasznalja elegedetten, nem ertem, hogy most miert valt kegyveszette ennek tudataban, hiszen semmit se romlott azota a kepe. erdemes lenne utanajarni a samsungnal a dolognak: de ovatosan banva a kijelentesekkel, hiszen bizonyos technologiai megoldasokrol fingunk nincs es a vegeredmenykeppen kapott kepminoseg pedig a samsungot igazolja.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz M.T. #775 üzenetére

    a szinekre nem ertem, hogy miert panaszkodsz. szerintem ez is fals szineket hoz egy crthez kepest... minden ragyogonak ad vissza, meg a szar kepeket is. ugyan eizot nem lattam, de szerintem professzionalis szinbeallitasra meg nem alkalmas a tft.

    ha megnovelnem a szaturaciot, hogy elethubb lenne? hat azt ketlem.

    [Szerkesztve]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • ddekany

    veterán

    válasz arn #776 üzenetére

    ''tehat ha nem igy mukodne a monitor lehet nem is lenne olyan megnyero a kepe. sok tftvel szemben nagyon nyugodt es kiegyensulyozott - nem veri ki az ember szemet''

    Az biztos hogy amit eddig láttam TFT-t, azoknak kicsit vibrált/mászott a képe, ennek meg nem... de ennek az a magyarázata (bizonyosan), hogy ott a 6 bites (18 bites) panel miatt a két szomszédos szín közötti villogtatással utánozzák az árnyalatokat. Ami meglep, hogy ennél a monitornál is, amiről azt hittem hogy 8 bites (24 bites), szükséges olyan trükk ahol a 3/4-e a szürkáknek utánzott (elivleg az 6 bitnél jönne ki így), csak épp nem villogtatással hanem sima dithereléssel. Szóval, a dither lehet hogy általában jobb mint a villogtatás, de a kérdés az, hogy miért szükséges ilyen sok árnyalatnál.. mitől 16,7M ez, és miért 16,2M az olcsóbb típus. Vajon a FS P19-2 villog azért cserébe hogy nem ditherel? És a többi drága 16,7M színűnek jelöl monitor? Van vkinek ilyen?

    ''szamomra csupan az a kerdes, hogy egyaltalan letezik e olyan 970p, ami nem ditherel.''

    100%-ra soha nem mondthat semmit az emer, de szerintem, gyakorlatilag, maradhatunk annál, hogy nincs olyan... Gondolom visszaolvastad a thread-et, de ha nem, megemlítem hogy a 193p+ is pont ezt csinálta a fotók alapján. Meg hogy eddig csak ditherelős 970p fotókat tudtak beküldeni a fórumozók (+ elmentem vkihez aki azt állította, hogy az ővé nem ditherel, és hát kiderül hogy dehogynem).

    Amúgy azzal egyetértek, hogy aki nem látja a ditheringet, vagy akár az aki látja ugyan közelről, de csak játékra/fílmnézésre/weboldal-nézésre/szövegszerkesztésre használja a monitorát, annak felesleges emiatt idegeskedne.

    A fakó színekre való panaszt én is furcsának tartom... nekem ezelőtt 152T-m volt, meg azért láttam pár más TFT-ket is, és nem tartom ezt fakónak. Lehet hogy annak az LG monitornak van vami különlegessége inkább (pl. ilyen fényes csillogó képernyő bevonat), vagy egyszerűen nem ugyan úgy van beállítva a monitor vagy videókártya a két gépen.

  • arn

    félisten

    de igazabol lenne alternativaja? mert az a gond, hogy nem nagyon... az fscnel is vannak gondok (mas), es ha a sajat gazdaja is jobbnak latja a 970pt, akkor olyan vacak meg sem lehet.

    en ugy latom, hogy te befutottal egy olyan eddig fontosnak nem tartott dologba, ami nalad donto teny... de ez nem von le a monitor erenyeibol. probald ki a viewsonic vp930at, vagy eizot. de biztos vagyok benne, hogy ott is lehet talalni hibakat, max azokkal jobban ki tudsz bekulni, mert az kevesbe szempont szamodra.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz arn #779 üzenetére

    Lehet, hogy jobbnak találná, és rátekintésre talán egy picit jobbnak is tűnt.
    De!!!
    Mivel a két monitor nem volt egymás mellett az asztalomon, tartózkodnék a végleges ítélettől. Egyáltalán nem teszteltem, nem próbálgattam, csak megnéztem máshol, másnál.
    A P19-2 ''gondjait'' leírtam ebből, a sávosodást minden általam eddig látott Samsung PVA panel produkálta, talán a legkevésbé a munkahelyi 193P, alaplapi intel vezérlőn, analógon.
    A ''vékony betűk'' problémája megszűnt, valószínűleg megszoktam. Más magyarázatot nem tudok rá.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • arn

    félisten

    a vekony betuknel 970pnel en egyaltalan nem hasznalok cleartypeot. az elesseg alapon 60%, ennel egyaltalan nem zavaro (nekem) - 100%on viszont az a zavaro ''szemkiveres'' koszon vissza, mint a tobbi tftn, amit lattam. ott tenyleg kellene vmi alternativa.

    nekem epp ez volt a legmeglepobb, hogy milyen nyugodt kepe van, egeszen crt szeru ilyen szempontbol. pedig elesebb, elenkebb is egyidejuleg.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • ddekany

    veterán

    válasz arn #779 üzenetére

    ''de igazabol lenne alternativaja? mert az a gond, hogy nem nagyon...''

    Na most ne sértődj meg, de... ezt ilyen vagy olyan formában annyit hallottam itt, és eléggé megalapozatlannak érzem őket. Mert, az a gyanum, hogy a hozzászolók nem igen láttak (alaposabban) más mai csúcskategóriás TFT-ket (megjegyzem én sem láttam). Javíts ki ha tévedek. Szóval ez lehet hogy csak ilyen szociális jelenség a neten... mindeki azt olvassa hogy na ez a legjobb, és aztán továbbadja.

    ''en ugy latom, hogy te befutottal egy olyan eddig fontosnak nem tartott dologba, ami nalad donto teny... de ez nem von le a monitor erenyeibol.''

    Egyáltalán nem mondom hogy vacak lenne a 970p. Annyit mondok hogy ditherel, és hogy nem értem mi ebben a 16,7M (meg a 24 bit). Meg már sokszor leszögeztem itt, hogy a legtöbb embernek felesleges emiatt agódnia. Vegyük ezt technikai érdekességnek, meg esetleg egy marketinges túlzás leleplezésének. Én egyébként kacsingattam az FS P19-2 felé, de az is kamu-pixel gyáros, az élesítő algoritmusa miatt (ezt már milyen felesleges hiba... 99% hogy semmibe nem került volna hogy sharpness=0-nál nem csinálja). Mondjuk nem láttam, hogy az élőben mennyire látszik, lehet hogy egyáltalán nem.

  • ddekany

    veterán

    válasz arn #781 üzenetére

    ''az elesseg alapon 60%, ennel egyaltalan nem zavaro (nekem) - 100%on viszont az a zavaro ''szemkiveres'' koszon vissza''

    Kontrasztra gondolsz? (A FS P19-2-n van sharpness.) Ami a szemkiverést illeti, ha 50/50-nél (brightness/kontraszt) kicsit is feltekered a kontrasztot, akkor csomó árnyalat a tetején felragad fehérbe, de a fehér világossága nem változik. (Szóval az igazi szemiverés a világgosság 50 főlé nyomása, mert hogy ott a háttér világítás erősödik.) Sőt szerintem már 50/50-nél is lemarad a skála tetejéről pár fokozat (fehérbe ragad), pedig ez az a beállítás ahol normálisan egyesével megy fel a világosság. (Amúgy, h vkit érdejek, az előző oldalon eléggé kiveséztem hogy hogyan működik a 970P-n a kontraszt/fényerő.)

  • arn

    félisten

    válasz ddekany #784 üzenetére

    nem arra gondoltam, lehet kulon elesseget allitani.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz ddekany #783 üzenetére

    nem sertodom meg, de hidd el, hogy tenyleg ez az egyik legjobb 19es... akarhany tesztet is nyalazol vegig.

    nalam ilyen szempontok voltak:
    ne tn legyen
    overdrive (mva/pva)
    19col
    netto 100 korul legyen
    pixelgar

    volt par eselyes: fusi 19-2, 970p, viewsonic vp930, eizo s1910. a fusi erdekes lett volna olcsobban, de szinte mindenutt a 970et hoztak ki jobbnak (hasonlo arban egyertelmu, hogy nem fusit veszek). eizo draga. viewsonic es a 970p maradt - egyedul a samsungra vallaltak pixelgart (vp930nal a subpixel nem szamit).

    mivel neten rendelem, egyertelmu volt (akar a tobbivel szemben is). mas alternativa?

    neked meg tenyleg csak annyit tudok javasolni, hogy nezd vegig az osszes eselyest (mar tudod, hogy mit keresel) - kezd a 19-2vel es a vp930al.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • ddekany

    veterán

    válasz arn #785 üzenetére

    ''nem arra gondoltam, lehet kulon elesseget allitani.''

    Ja tényleg, de csak ha D-SUB-al csatlakozol.

    Tényleg... racecam, DVI-re volt nyomva a P19-2 amikor lefotóztad?

  • euclio

    tag

    válasz ddekany #761 üzenetére

    4.0-t használok, van gamma, meg sok lépcsős színhőmérséklet [meg élesség is (DVI-vel) -- ez nincs korábbi verzióknál?].

    Amúgy és arra gondolnék, hogy az csak bug, hogy a default színhőmérséklet a legmelegebb, és nem a neutral...

    Egyébként tényleg érdekelne a Samsung magyarázata, hogy miért ilyen a monitor, biztos tanulnánk belőle vmit.

    [Szerkesztve]

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #787 üzenetére

    Itthon van, csak azon használom.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • ddekany

    veterán

    válasz euclio #788 üzenetére

    ''4.0-t használok, van gamma, meg sok lépcsős színhőmérséklet [meg élesség is (DVI-vel) -- ez nincs korábbi verzióknál?].''

    De van, csak f*sz vagyok... azt hittem az egyész ''Image'' fül tiltott. Bocs... :B

    ''Amúgy és arra gondolnék, hogy az csak bug, hogy a default színhőmérséklet a legmelegebb, és nem a neutral...''

    A default hőmérséklet ha jól emlékszem az ''off'' volt, ami eléggé meleg, de valójában nem a legmelegebb, csak okos módon a melegség skála bal szélére tették (3.6-ról beszélek). Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ennek a monitornak az a kicsit meleg a természetes, azaz olyankor a legegyenletesebbek a grádiensek. Talán mert a háttér világítás sárgás színű, és ahhoz hogy semleges legyen a folyadék kristállyal kell koorigálni.

    A Samsung magyarázata engem is érdekelne... meg az is, hogy az FS P19-2, ha tényleg u.a. benne a panel, hogyan állítja elő a fokozatokat (mert hogy az nem ditherel). Racecam, látsz rajta ilyen vibráltatásos trükköt? (És vajon az látszik vmi egzakt módszerrel? Pl. videókamerával vajon interferál?)

  • arn

    félisten

    az ujabb tn paneles samsungokon latszik enyhe vibracio. a szinreprodukciojuk pedig sokkal kezdetlegesebb... az atmeneteknel ''meredekebbek'' az arnyalatok, a feketek helyen pl csak folt van a psban. de a vilagos szineknel sem virit - fotonal ugy tunik mintha nagyon kontrasztos lenne, viszont eltunnek a reszletek.

    en inkabb arra lennek kivancsi, hogy ha nem igy ditherelne, az mit hozna magaval... tehat mi lenne szarabb hianyatol (ha persze az lenne egyaltalan).

    [Szerkesztve]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Emericus

    csendes tag

    válasz M.T. #775 üzenetére

    Hello!
    Először én is ezt tapasztaltam, aztán átállítottam a színminőséget 16 bitről 32-re és rögvest szebbek lettek a színek! Ezt tudom ajánlani. Így már sokkal jobb.

    szerk.: tényleg, kinek megy a monitora 4.0-ás MagicTune-nal? - köszi.

    [Szerkesztve]

  • Emericus

    csendes tag

    mégvalami... kinek milyen fényerő/kontraszt beállítás vált be a szemének?
    Nekem jelenleg 0 fényerő / 49 kontraszt-ra van állítva, bár így sem az igazi...
    Komolyan azt hittem TFT-vel sokkal jobb lesz... lehet tényleg a kis szemtengelyferdülés okozza a problémát...?!

  • ddekany

    veterán

    válasz Racecam #780 üzenetére

    ''P19-2 [...] A ''vékony betűk'' problémája megszűnt, valószínűleg megszoktam. Más magyarázatot nem tudok rá.''

    Mégis, hogy volt ez? A fehérre írt fekete és feketére írt fehér is vékonynak tünt? És egy 1 pixeles egyenes ha vízszintes? Ha függőleges? Na csak kiváncsi vagyok... hogy lehetséges ilyen jelenség. Titokzatos, mivel 1 pixelnél ''vékonyabb'' elvileg nem lehet semmi. És -- bár azt modod már nem látod, de hátha -- az élesség állítás nem befolyásolja hogy milyen vastagnak érzed?

    [Szerkesztve]

  • cskamacska

    addikt

    Írtam régebben, hogy semmi szín alatt nem akar befagyni nékem a Magictune(3.6 CD változat, 3.7 visszavont -- mármint ha nem indul Windowsal együtt.)
    Legalábbis nem fagyott 3 hete, mikor utoljára használtam a progit.
    Nna, tegnapi használat óta sikeresen rászokott a program a fagyira. Kb 1 perc után lemerevedik a gép, billentyűzet mint ha ne is lenne, kurzor van, de minek.
    Még nem volt erőm orvosolni a bajt . :)

    [Szerkesztve]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • ddekany

    veterán

    válasz cskamacska #795 üzenetére

    Nem lehet hogy azóta frissítettél videó kártya drivert? (Amúgy, szerintem MagicTune leszed, felrak... hátha.)

  • euclio

    tag

    válasz ddekany #794 üzenetére

    pl. az egy pixeles fehér függőleges vonalnál vékonyabb az ugyanilyen piros/kék/zöld vonal... :)

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

  • ddekany

    veterán

    válasz euclio #797 üzenetére

    Jogos észrevétel! Persze, a fekete meg fehér betűknél amik nem használnak még ClearType-ot sem, ez a hatás nem hiszem hogy bejátszhat.

    [Szerkesztve]

  • M.T.

    senior tag

    Sziasztok!
    A Magic Tune 3.6 azért fagy le mert összeakad más progikkal!!!
    Semmi hardverhez nincs köze.
    Az történt ugyanis, hogy nekem eddig nem fagyott, majd az egyik barátom mondta, hogy próbáljam ki a NOD32 antivirus programot.
    Hát a progit feltelepítem frissítem, aztán fagyás, szidom a NOD-ot, újratelepítem fagyás.
    Próbálok kilépni belőle akkor is fagyás.
    Majd a köv indulásnál nem a NOD-ot próbálom kikapcsolni hanem a Magic Tune-t egy hirtelen ötlettől vezérelve és láss csodát minden OK!
    Ezután rendszervisszaállítás a NOD előtti állapotra, Magic Tune fut índításkor is és a gép nem fagy!!!

  • richies

    senior tag

    nekem nincs nod-om, mégis fagyot... :D

    Rozsomak of Power

Aktív témák

Hirdetés