Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    Sziasztok, ajánlást szeretnék robotporszívóra !

    -Keret kb.150k., de ha 50-ért tudja ami nekem kell, az is jó.

    -54nm (netto kb. 35-40nm) panel, amit takarítani kéne.

    -Felmosás nem feltétel.

    -Hadilábon állok az androiddal.
    6-8 éves a céges mobilom és az is használtan került hozzám, nem akarok beruházni ebbe is, viszont van több desktop Win10-el, böngészővel WIFI lefedettséggel (2,4GHz) a lakásban.

    -Konyha-nappali-háló-közlekedő-háló helyiségek lennének, amit takarítani kéne. Minden kövezett, egy helyen van lapos, széles küszöb

    -Távollétemben, üres lakásban, felügyelet nélkül kéne dolgoznia, nappal. Egy kisebb 1,5nm-es rövidszálú szőnyeg van.

    -Hazai szerviz, hosszú garancia előny.

    Kb. ennyi szedtem össze, ilyen feltételek mellett mi lenne szerinted az optimális?

    Köszönöm a válaszod. :R

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz alphamooncam #20302 üzenetére

    Srácok !

    Az idősebb korosztályhoz tartozom, és nem tervezek integrált okosotthon rendszert, csak szeretném, ha valaki/valami megkönnyítené a házimunkát.

    A kérdés az, hogy egyáltalán megoldható-e kütyüzés, telefonhasználat vagy szoros felügyelet nélküli rendszeres porszívózás, vagy ne is reménykedjek ilyesmiben?!

    Létezik erre bármilyen alternatíva, vagy nem tart még itt a technika?

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz macii97 #20316 üzenetére

    Köszi a választ !

    "Amit mérlegelni kell pl.:
    - milyen alacsony bútorok alá kell bemenni? A lézeres gépek 9.5 centisek, a kamerás navigációsok 8 centi körül vannak, ez lehet hogy számít"

    Befér a 9,5 cm-es is.
    - milyen bonyolult a lakás? A lézeresek kicsit jobban navigálnak, de nálunk a kamerás is tökéletesen megoldja a dolgot


    Az előszobából, ahova a dokkolót tervezem tenni, az összes takarítandó helyiség közvetlenül elérhető, tehát nem bonyolult.

    - kell-e önürítős gép, vagy belefér ha takarítás után kézzel kell a kis tartályát kiüríteni? Ezek lényegesen drágábbak.

    Jelenlegi állás szerint nem lesz szükség önürítősre.

    Vannak még ajánlott típusok, amiről sokat lehet olvasni itt: Roborock S5 Max, Viomi SE, Midea M7 - de nekem ezekkel nincs tapasztalatom, ezek lézeres gépek.
    Ami kamerás az a Xiaomi Vacuum-Mop, illetve a 2022-es Vacuum-Mop 2 - ezek is jó gépek.


    Nem szempont, hogy űrtechnológiát tartalmazzon a porszívó. ( Bár ha jól tudom az űrbe pont hogy robosztus, bevált technikát visznek...)

    Ami viszont elvárás lenne, az az egyszerűség, megbízható munka.

    Olyasmire gondolok pl. hogy ne kelljen telefont vegyek, hogy használni tudjam, ami plusz költség, arról nem is beszélve, hogy ha választanom kell, hogy porszívót vagy telefont vegyek lehet az utóbbit kellene. ( De mégsem, mert a régi cégessel még tudok telefonálni.*)

    Ami nem ajánlott kategória itt, azok a nem szisztematikusan takarító gépek, illetve a Xiaomi Vacuum Mop Pro ami kicsit árva gyerek és vannak hibái.

    Köszi, rákeresek erre a Xiaomi Vacuum Mop Pro-ra.

    Nyilván visszaolvastam a fórumot (1-évnyit), és azt láttam, hogy többeknek volt problémája a vezérlő szoftverrel és annak elérhetőségével ilyen-olyan okból, leginkább -android és vezérlőszoftver egyaránt - update-ek (?) okán .

    Azért kérdeztem az előző hsz-emben, hogy tart-e már ott a technika, hogy ne függjön ettől a felhasználó, ne érje meglepetés, hogy ami az egyik nap még úgy-ahogy működött, ma már sehogy sem.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz frenk74 #20330 üzenetére

    Köszi ránézek.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz t.imi #20488 üzenetére

    Új vagyok, itteni ajánlás - köszönöm szépen :R - alapján vásároltam egy Xiaomi Dreame f9-et.

    Bejött amitől tartottam, szolgálati Samsung J3-as telefonomra nem volt hajlandó felmenni a Mi Home app. --> idegbaj. :(((

    Kerítettem, egy talán még régebbi Samsung S5-öt, arra vígan felment (SIM nélkül is)

    4 takarításon ( egy vizes ) vagyok túl.

    Első takarítást nem így terveztem!

    Este feltettem az első töltésére azzal, hogy másnap, mikor hazaérek majd foglalkozom vele.

    Távollétemben a 12 éves kislányom egy gombnyomással a gépen elindította folyamatot úgy, hogy én nem is tudtam róla, az meg szépen lefutott, hogy sem a wifi, sem az app nem volt még installálva.

    Mire hazaértem kész volt a porszívózással, és a dokkolón csücsült feltöltve, kosszal a gyomrában.

    App és wifi beüzemelését követően firmvert frissítettem, majd app ból indítottam. Simán lefutott a másik kör is.

    Halkabb mint vártam a kis cukiság, a kislányom, és szerintem is - úgyhogy marad.

    Olyan helyekre is bement, ahova nem számítottam, de a lényeg, hogy ki is tudott jönni(!) :) pl. a konyhaszekrény alatti lábtengerből is, és egyszer sem akadt el.

    Térképrajzolás simán ment, látszik a szisztematikus nyomvonal.

    3. takarítás, vizes kombinált volt. Szőnyegre is felment, de nem éreztem nedvesnek utána a szőnyeget, illetve amíg rajta volt automatikusan megemelte a szívóerőt.

    Hát... a kő csíkos maradt, de nem is volt részemről eleve elvárás a felmosás, így nem ért meglepetésként.

    Fürdő-WC külön helyiségek, oda a méreteik folytán amúgy sem férne be Robi, úgyhogy ott a mop fog dolgozni a hétvégenként, hétköznapokra meg beütemeztem hétfő, péntek egész lakás kiporszívózását normál módba, szerdán előszoba-konyha erős módba. kb. most ennyiről mindenről tudok beszámolni.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz daeyvd44 #20537 üzenetére

    [link]

    Nagyon hasonlónak gondolom az elvárásaidat, a korábban megfogalmazott igényeimhez, nyugdíjas, egyedülálló ffi-ként.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz tutis #20542 üzenetére

    Köszi ! :D

    DE ! 9-10 takarításon vagyok túl a Dreame f9-el, és elégedett vagyok, csak ajánlani tudom.

    Ami meglepett és pozitív volt, hogy nem volt szükség semmilyen wifi-re, vagy appra, ahhoz, hogy szisztematikusan kitakarítson.

    Az appból vezérelhetőség egy nagy plusz, ami arra való, hogy visszajelzést adjon, hogy korábban mit csinált, illetve előre programozható legyen.

    Amennyiben elég, ha megnyomom a gombot a porszívó tetején, mielőtt bezárom magam után a bejárati ajtót, akkor nem szükséges hozzá okostelefon sem.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Som@ #20741 üzenetére

    +1 az F9-re.

    Imádom.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák