Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cock

    tag

    Sziasztok!

    Én is megépítettem ezt a kábelt, ahogy a http://ryoandr.free.fr/english.html oldalon meg van írva. Laptopról szeretném kivezetni az RGB jelet, mert nincs TV-out és mert hallottam hogy ez sokkal jobb minőségű. A laptopban egy ATI Radeon Xpress 200-as integrált videócucc van. Power Strip teljes mértékben támogatja. Nem csak felismeri, hanem a felbontást és a friss.frekit is át tudja állítani. (Ezt onnan tudom, hogy sima CRT monitorra ha kivezetem és beállítom a Clone módot az ATI CCC-ben, majd powerstripben átállítok valamit, akkor az a monitoron is úgy jelenik meg (a monitor menüjben meg lehet nézni az aktuális felbontást és friss.frekit)).
    Van 2 TV-m. Az egyik egy elég régi Watson 50Hz-s PAL tv, de a scartja támogatja az RGB-t. Valamint van egy "újabb" 16:9-es 82 centis Philips 100Hz-s világvevőm (azaz támogatja a PAL,SECAM, és NTSC szabványokat is, azaz elvileg a 60Hz-t is) és természetesen ez is tudja az RGB-t.
    A Watsonnal próbálkoztam először. Ugyanazt megpróbáltam mint a sima monitornál: Clone mód + powerstripben beillesztettem azt a 3 beállítást amiket az előbb említett oldalon közöltek (720x576 PAL, 640x480 NTSC, 720x480 NTSC). Természetesen először a PAL-t próbáltam hiszen ez a TV elvileg csak azt tudja. Diagonálisan futott a kép, ezért a Scart csatiból kivezettem egy-egy kábelt amiket 16-os és a 18-as lábhoz forrasztottam, és egy 1.5 voltos elemhez érintettem a 2 kábelt, hogy RGB módba váltson a TV. Valóban így lett. Megváltozott a kép, ugyanúgy futott csak vertikálisan és azokat a színeket véltem felfedezni amik a desktopomon is voltak. (Később átállítottam a windows témát egy teljesen más színre hogy biztos legyek benne, tényleg azt érzékeli e a TV, és valóban így van a TV-n is olyanra változtak a színek. Sajnos a kép annyira fut, hogy megállapítani mi van rajta nem lehet, csak a színeket). Érdekes, hogy leglassabban akkor futott a kép mikor 640x480-as NTSC módba tettem. De lényeg, hogy mindhárom módnál kivehetetlen a kép, annyira fut. A kérdésem az lenne, hogy ez milyen hibára utal. A honlap alapján azt jelentené, hogy NTSC módban vagyok, és PAL kéne. De ahogy mondtam azzal is kipróbáltam. Az hogy eddig eljutottam, az azt jelenti, hogy szinkronjel közösítőre nincs szükségem, azaz az ATI kártyám ezt már tudja, ugye? Vagy elképzelhető, hogy mégis ez a hiba? Esetleg a forrasztással lehet baj?
    Érdekes az is, hogyha a CRT monitorra kivezetve próbálom meg a PAL-t és megnézem a monitor menüjében a beállítást, az 60Hz-et ír friss.frekinek. Nem tudom eldönteni, hogy most a monitor húzza fel 60Hzre, azaz 60Hzen jeleníti meg az 50Hz-es jelet (Pont úgy mint a 100Hz-es TV-k esetében, amik 50Hz-es jelet jelenítenek meg 100Hz-en) vagy pedig valóban lehet hogy 60Hz-es a jel amit az ATI-m kiad, mert nem képes 50Hz interlacedre?
    Na mindegy gondoltam kipróbálom a Philipsen, hiszen az támogatja az NTSC-t ami 60Hz-es, tehát gondoltam azzal nem lesz baj. Ezen a Philipsen viszont zajzár van amit nem lehet kikapcsolni, azaz ha zajos a kép akkor nem mutat semmit. Végigpróbáltam ugyanazt mint a Watsonnal, ugyanazt a 3 beállítást de semmitse mutat. Azt viszont tudom, hogy érzékeli a TV, mert ha újraindítom a gépet, akkor a Windows indulásáig a TV kirak fekete alapon, két fehér téglalapot egymásmellé.
    Már azt is megköszönöm, ha valaki csak elolvasta a(z) (s)írásomat, de ha valaki bármi tippet, ötletet tudna adni, vagy legalább meg tudná mondani mi a hiba, az lekötelezne.

  • cock

    tag

    Ja igen és tiling kikapcsolásával is próbálkoztam mindkét TV esetében, de nem változtat semmit.

  • cock

    tag

    válasz lapa #266 üzenetére

    :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

    Köszönöm mindkettőtöknek! Megy a cucc!
    Valóban csak az volt a baj hogy Clone módban próbálkoztam. Kiterjesztett asztallal mindkét tévén pompásan megy.
    Viszont azok akik meg akarják építeni a kábelt és azok akik 2 elemmel használják, azoknak mondom, hogy nyugodtan használjatok 1 elemet. Mindkét TV-mnél a 1.5V elég volt, hogy RGB-be kapcsoljanak. Az idiots.org-on is azt írják, hogy 1V és 3V között kell lennie.
    Valamint csak ajánlani tudom a CAT5-ös UTP kábelt erre a célra. Én ezt használtam és a kép tökéletes, nem zajos. (kb 5 méteres a kábel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák