Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz joecontra #506 üzenetére

    Hali!

    Sajnos igazad lett: időközben számtalan beállítással próbálkoztam, egyik módon sem sikerült működésre bírni ezt az "átalakítónak" nevezett valamit - így legfeljebb ruhaszárítónak lehet felhasználni. Most fogom visszavinni a boltba.
    Bemásolom ide is, amit az ipon vonatkozó oldalára is megírtam kritikaként.

    PowerStrip segítségével a 25 Hz Interlaced, illetve 50 Hz Interlaced beállítást is kipróbáltam, mindkettőt 640×480-as felbontással, majd megpróbáltam a 768×576i PAL beállítást is (ez is váltottsorost állít be) az előre definiált PowerStrip-beli sablon segítségével (25 Hz interlaced), aminek szerintem szintén működnie kellett volna - egyik sem ment. Azt is próbálgattam, hogy mi van, ha nem váltottsorosra állítom, hasonló eredménnyel.
    Ezután még mindenféle módon kísérleteztem a beállításokban, de nem sikerült működésre bírni az "átalakítót".
    Ja, és próbáltam egy HD3850 (DVI - D-Sub átalakítóval), illetve egy GeForce FX5200 videókártyával is (utóbbinak eleve van D-Sub kimenete is) - egy régi Daewoo TV, illetve egy elég modern LG LCD TV Scart bemenetére is kötve.
    Tanulság: ezt NE vegyétek meg, inkább készítsetek otthon ilyen átalakítót, számtalan tutorial kering a neten ezzel kapcsolatban is.

    ==
    joecontra, még egy kérdés: láttam, hogy írtál egy elég jó kis cikket az átalakító elkészítésének módjáról, amit még sajnos nem volt időm teljes egészében elolvasni, de tulajdonképpen a D-Sub és Scart csatlakozón, néhány áramköri elemen, a számítógépen és TV-n kívül van valami fontosabb előfeltétele a működésnek? Úgy értem, szükség van-e valamilyen támogatottságra bármelyik oldalról (az egyes összetevőket nyilván be lehet szerezni akármilyen elektronikai boltban).

    Ja, és amúgy pénzkereseti lehetőségként nem készítesz ilyen kábeleket? :DD
    Mellesleg meglep, hogy mennyire nem lehet ilyen megoldásokat készen kapni boltban, vagy ha mégis, mint az én példám mutatja, működésképtelen az átalakító.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák