Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Pityke78 #306 üzenetére

    ha megnézed az angol leírást (idiots.org.uk), kicsivel a közepe felett van egy kép egy molex ("vinyó") csatiról, meg a 8, 16, 18 scart lábakról.

    először is bizonyosodj meg róla, hogy a tv tud rgb jelet fogadni a scarton. ez nem egyenlő azzal, hogy most is rá van dugva valami a scartra és működik.

    ha az előző megvan akkor szerencsés (=drága tévé) esetben a tévé fel fogja ismerni, hogy rgb jelet kap és átállítja magát. ha szerencsétlen eseted van, akkor a kész kábellel és megfelelő (mondjuk 640x480) powerstrip beállítással csak ferde csíkokat fogsz látni.

    na ekkor kell "kézzel" elmondani a tévének, hogy ő most rgb jelet kap. ha a scart 16 és 18 pinjén 3v alatti a fesz, akkor s-video jelet vár. ha megkapja a 3 voltot, akkor átáll rgb jel fogadására. a képen erre szolgál a molex 5v ágáról szedett fesz az ellenállással. ugyanez a hatás elérhető piko modellvasút-transzformátorral vagy két új ceruzaelemmel is. tartós használatra én góliát elemet szereztem be, a molex csati nekem kicsit veszélyesnek tűnt. szerintem jó a feltöltött ceruza akksi is, de én inkább nem kockáztatnék teszteléskor, hisz az csak 1,2 voltos.

    a következő apróság ugye, hogy ha rajta van a 3v a lábakon, akkor meg a tévéadás nem működik rendesen, csak a gépről jövő kép látszik. érdemes lehet tehát valami kapcsolót beüzemelni. fentebb linkeltek egy rettentő részletes olasz gyűjteményt, ha nem tévedek abban vannak automatizált megoldások is rá.

    a 8-as láb csak hab a tortán, ha ott 12v-t kap a tévé, akkor jellemzően bekapcsol / az adott bemenetre vált. ez némiképp kényelmi funkció szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák