Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Mr. Y #228 üzenetére

    Látszik, hogy nem érted. Nem kell a Wines meghajtót partícionálgatni, mint ahogy én sem tettem. Kijelölhetsz bármilyen másik meghajtót is, oda is fel fogja telepíteni. Nálam is feltelepült. Az is látszik, hogy nem nagyon telepítettél még Win -t és Linuxot egy gépre, mert ha telepítettél volna, akkor tudnád, hogy mindíg a Win -t kell előbb telepíteni. A Linux rendszerbetöltője ugyanis felismeri a másik OS -t és beleveszi az indítási lehetőségekbe. Így lesz választási lehetőséged. A Win viszont egy önző, erőszakos mocsok, ami nem ismer mást saját magán kívül. Ha újrahúzod, akkor a D -n levő OS -t valóban nem bántja, csak felülírja a Linux rendszerbetöltőjét a sajátjával, és többet nem lesz választóablak. A BIOS azonban az alaplaphoz tartozik, nem az operációs rendszerhez. Ezért, ha egy másik adathordozóra van telepítve a Linux rendszerbetöltője, akkor nyugodtan újrahúzhatod a Windows -t, az összes OS indítható marad. A Linux rendszerbetöltő ugyanis képes a gép összes adathordozóját feltérképezni, és az azokon levő OS -ek indítását integrálni a saját rendszerbetöltőjébe. Pontosan ezt fogom én is tenni. Megkeresem, és kimásolom a Remix indító parancsát, Puppylinux alatt készítek egy rendszerindítót a másik meghajtóra és a konfig fájljában felülírom a parancsot úgy, hogy átnevezem a hd1 -et, hd0 -ra, hogy az azonos meghajtón indítson (a merevlemezek mindíg 0 -tól, a rajtuk levő partíciók pedig mindíg 1 -től számozódnak. Tehát, a hd0,1 jelenti az azonos lemez első partícióját).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák