Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tutu7030

    veterán

    válasz atilla100 #20 üzenetére

    Nem macerás, ddns segítségével távolról is elérhető, a havi fogyasztás meg attól függ, hogy mennyi ideig van bekapcsolva. :U :DDD

    "Power consumption:
    ■ Access mode: 27 watt
    ■ Hard disk spin-down mode: 7 watt
    • Power:
    ■ Input: 100 - 240 V AC, 50/60 Hz
    ■ Output: 12 V DC, 5 A"

    [ Szerkesztve ]

    LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

  • arty

    veterán

    válasz atilla100 #20 üzenetére

    A drágábbaké kevésbé macerás, mint ezen Zyxelé, szinte mindent meg tudsz csinálni grafikus felületen mindkettőn, csak ezen olcsó Zyxelhez kevesebb az alkalmazás és kevésbé frissek/frissítődőek - persze az is kérdés, hogy mire, milyen mélységben használnád... és persze ez is változhat, én csak sima megosztásra vettem, de immár mindent vele akarok csináltatni :D És ez bizony sok olvasás, mégtöbb olvasás, és mégtöbb ... (mert nemhogy linuxguru nem vagyok, de alapvető dolgokkal sem voltam/vagyok tisztában). Még1x: alapvető feladatokra jó az alap szoftver és kiegészítők tudása, de ha valaki vérszemet kap, pillanatok alatt a linux shellben találja magát ...

    Az otthoni nas internetről való elérése megoldott az alap szoftverben is (számtalan megoldás kínálja magát), de a biztonságos elérés megvalósítása már kevésbé triviális. Persze aki felelőtlenül kiteszi kvázi minden adatát a netre, az utána magára vessen ... ahogy ő eléri könnyedén a nas-t, úgy elfogja más is. Egyébként ez a legnagyobb gondom ezzel a nas-al, erre a gyári szoftver majdnemcsak alkalmatlan, egy vpn-ezett/ssh-tunnelezett megoldás mögé betenni "mindent" viszont már szakértelmet és sok szabadidőt vár el (linux), de máshogy én tuti nem csinálnám.

    Fogyasztás: ha hdd-k leálltak, akkor 7W-al elvan a cucc. Ha 1 hdd megy, akkor 10W, ha az a hdd dolgozik is, akkor 17W. Körülbelül. Állítólag. Magam még nem mértem.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák