Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivarg

    tag

    Az 540-es verziót tavaly novemberben szállítottunk ügyfeleknek elégedettek vele 4graph designer dolgozik egyszerre vele és még nem panaszkodtak nekik valami zyxel switch-et tettünk mellé (GS? GE?1510 vagy hasonló) azzal is megy a teaming és minden eszközük dual portos még a plotterek is sokkal gyorsabban veszik fel így a munkát.
    Stabilan működik nekik tanácsoltam, hogy hetente indítsák újra, de január közepéig még nem volt kikapcsolva állításuk szerint, úgyhogy nem lehet rossz.
    4db 3TBos WDred fut benne 0+1ben.
    Ha nincs szükség extrákra jó kis cucc, fontolgatom hogy a saját szar dlink 320-asomat lecserélem a NAS520-asra otthon.
    De most először tesztelek egy másikat :).

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz kekegsm #18 üzenetére

    Red-el még nem volt gondom szerencsére, bár azok is csak novemberiek és nem te vagy az első akitől halom, hogy gondja volt vele.
    Számítok hasonlóra, de remélem nem egyszerre adják be a kulcsot, van 1tb felhős backupjuk úgyhogy max kellemetlenség lehet a dologból.
    Nekem az AV-GP sorozat eddig a legmegbízhatóbb, abból 0-24ben mennek 2TB példányok több mint 1éve vagy 50db hibátlanul, de azok sajna lassúak backupnak jók, de melóra nem alkalmasak.
    Nem igazán tudom mi a frászt kellene venni, mert eddig szinte mindennel szívtam már meg raid-ben.
    Ugyanazokkal a motyókkal rendszerben illetve asztaligépben meg semmi gond nincs,kivéve a Samsung/Seagate-et.
    Az otthoni nasban fél éve cseréltem oda HGST 2TB ment be 2 db a legócsóbbikból azzal persze semmi gond bár nehéz lenne megszakadniuk a D-link nasban mert az tetű lassú mire az felébred még az anyósom is felpörög :).

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz FollowTheORI #19 üzenetére

    Ha nagyon nyúzzák annak is van hangja, de nem volt vészes amikor a backup felkerült 450GB ment fel SSD-ről pikk pakk és nem volt vészes a hang egyébként meg tök csöndes, én a keretekre tettem egy vékony vászon szalagot í]y nem remeg annyira.

    Egyébként az általánosságban elmondható, hogy nem árt megvédeni a rezgéstől a HDD-ket. mert típustól függetlenül hamar beadják a kulcsot ha vibráció van.
    Asztali gépben is kivétel nélkül az 1db csavarral vagy csavar nélkül bebaszott HDD-k halnak meg legsűrűbben.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Új hozzászólás Aktív témák