Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dabadab #68 üzenetére

    A roaming előnye viszont, hogy nem szakadsz meg közben, sétálhatsz, és közben a routerek dobálnak egymás között. SSID alapon viszont simán szakad ilyenkor a kapcsolat. Ezért (is) vannak itt roaming képes Mikrotik-ek.

    Rohadt idegesítő, ha például egy Viber hívás megszakad, mert a telefon úgy dönt, hogy gyenge a jel, nosza, váltsunk SSID-t. De konkrétan egy sima Youtube nézés is probléma volt anno a kollégáknak (elég sok 2,4Ghz-es hálózat van az irodaházban, és még az iPhone-ok is ugráltak a hálózatok között, hogy találjanak egy jobbat - ez kb. úgy nézett ki, hogy elindul a Youtube videó... gyenge a sávszél, nosza váltsunk át a másik wifihálózatra (lecsatlakozik, felcsatlakozik, kb. 5 másodperc), afene, ez se jó, nézzük meg a másikat... és indul a ping-pong, a Youtube videó meg nem megy...).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz dabadab #68 üzenetére

    Csatlakozom a Cifu által mondottakhoz: pontosan ez a baromi lényeges különbség a roaming és a kliens általi lecsatlakozás-felcsatlakozás között. A roaming egy felügyelt folyamat, a sima váltogatással a router/AP nem törődik, csak elfogadja.

    Az Általad linkelt leírások az azonos SSID-ről roaming esetére vonatkoznak, amikor logikailag egy rádiós hálózaton vagyunk. Ezért aztán be sem zavarhat az azonos SSID, hiszen központilag, felülről menedzselt.
    Ha viszont csak alulról váltogatom az AP-okat, már kicsit más a helyzet.

    A hátterét nem is értem pontosan, csak a következményeit: esetenként borzasztóan instabil wifi, gyakran úgy is, hogy semmi oka nincs a kliensnek másik AP után néznie.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák