Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wombath

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #6 üzenetére

    Általában ezen a téren elég kétkedő szoktam lenni, de most megelőlegezném nekik a bizalmat, mert például az új firmware-rel már tudja a daisy chaint, amit korábban nem tudott, tehát nem csak a bal felső sarok ikonját reszelgetik

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Cifu #38 üzenetére

    Teljesen igazad is van, gondoltam is, hogy beleveszem a Mikrotik / Ubiquiti megoldásokat, de lusta voltam hozzá.

    Ezek relatíve olcsón valóban érdemi roamingot nyújtanak, két megemlítendő kitétellel:

    1. A kiépítésük, konfigurálásuk, üzemeltetésük (főleg a Mikrotik esetén) komoly szakértelmet igényel, aminek könnyen lehet költségvonzata.

    2. Ha rendszerben gondolkozunk, máris nem olyan olcsóak. Itt persze előjön számtalan externália kérdése, meg tény, hogy ár/értékben kiválóak, és persze ennek a Zyxelnek is a durva ára, de sok a paraméter. Én szerencsés vagyok, mert elég egy router a házba, és ha mégis roaminghálózatot kellene építenem, szinte biztos, hogy Ubiquiti lenne, mert meg tudom csinálni, és végszükség esetére több helyről is kanék azonnali segítséget (az itteni fórumról nem is beszélve). Az egységsugarú, jómódú (hiszen nagy lakása van!), elsővilágbeli, hálózatokhoz nem értő polgár számára viszont ez teljesen elfogadható megoldás lehet -- pláne, ha majd lemegy az ára. A bolondbiztos beállítási lehetőség nyugaton baromi nagy úr, hiszen ott külső segítség igénybe vétele akár elviheti a teljes árelőnyt is.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Cifu #41 üzenetére

    A bölcs és hasznos lépés a beírás volt! Így teljes a kép!

    A Mikrotik/Ubiquiti páros (több ilyen gyártóról nem tudok) baromi érdekes szereplő a piacon.

    Szerintem sokkal több szót érdemelnének. Az én szememben ők testesítik meg a tartalom és a józan gondolkodású fejlesztés, gyártás és piacra lépés elsőbbségét a csicsákkal és lehúzós, túltolt, felesleges szolgáltatásokat nyújtó, horror árazással elérhető termékekkel szemben.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • sutszi

    veterán

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Én figyelem folyamatosan a környező hálózatokat, mert próbálok olyan csatornán lenni, ahol kevésbé kerülök bele az alkonyzónába... Pl a fél környék 1-es meg 6-os csatornán van 2,4Ghz-en, mert általában ezek a defaultok... Viszont újabban megjelentek az 5Ghz-es hálózatok is. Hála a UPC új fehér dobozának. Mert az meg azt is szórja... Szóval, az, átlag otthoni felhasználás szerintem erősen irányítva van szolgáltatói eszközök által pont azért mert átlag otthoni a neve... Az még jobb amikor áthívják a szomszéd pistikét mert az ért hozzá... és az beállítja nekik, mert azt olvasta a PH-n...
    Szóval ami ma úri mulatság, az néhány hét alatt már nem az...

    A második dologgal meg megint csak azért nem értek egyet mert átlag otthoni pista elmegy és megveszi mert ez a tuti cucc... aztán mivel most a MESH az új buzzworld ezért boldog boldogtalan gyártó ezt fogja csinálni mert 2 eszközt tud eladni minimális plusz költség a tervezés+ gyártás és nem 2 eszköz árárt kéri el, hanem 2,5-3 vagy még többszörösét is akár...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • dabadab

    titán

    válasz Cifu #69 üzenetére

    "A roaming előnye viszont, hogy nem szakadsz meg közben, sétálhatsz, és közben a routerek dobálnak egymás között."

    Amit én linkeltem, az is roaming. :) Te mire gondolsz, milyen protokollal megy ott az AP váltás?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák