Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz sgeza #321 üzenetére

    Ez megvolt eddig is, 1 éve kint van már az OpenWRT fórumon. Ugye írtam is, hogy aki postolta, annak ez az egyetlen commentje a regisztrációja óta, és teljesen inaktív, nem válaszol. Később jöttem rá, hogy neki egyszerűbb dolga volt, mert valószínűleg akkoriban még olyan Z1-et kapott amit a Zyxel is beadott az FCC-hez (rajta van a hiányzó IC).

    Szóva igen, csak arra lesz jó, hogy látom majd a saját kernelem és rendszerem hibaüzentét, mert most ugye nem indul el valamiért. Összefoglalva:

    Egy Z1 firmware image a következőkből áll: header, rootfs, kernel. Ezek vannak egy .bin file-ba összefűzve, ezt sikeresen visszafejtettem már. A header dinamikusan generált, azt is sikerült kibogoznom, hogy pontosan hogyan. Egyelőre viszont nem csinálok ilyen imaget, mert az tovább bonyolítja a dolgot, betett a Zyxel pár ellenőrzést a header kapcsán, és vakon tapogatózni felesleges, miközben a kernelt és a rootfs-t külön-külön is ki lehet írni kézzel ssh-n, és az legalább biztos. Ha ez így működő eredményt ad, akkor össze lehet őket fűzni egy "konyhakész" firmware imagebe később.

    Most ott jár a dolog, hogy van többféle custom kernelem, meg egy squasfs-em a root-nak, benne a legfrissebb LEDE. Ezekkel eleinte zsákutcába futottam, mert power on után egy darab led sem világított a routeren, viszont próbáltam módosítani, patchelni, device tree (hardware leíró) file-okat készíteni máshogy, és sikerült az utolsó próbálkozással odáig jutni, hogy a ledek alapján maga a kernel vélhetően elindul, de a router nem ping az OpenWRT-s (illetve LEDE-s) default IP-n. Persze csak tipp, mivel még nincs soros hozzáférésem, de a ledek villogássa biztató :) Ha majd menni fog nálam is a soros port, akkor látni fogom az elakadás okát, és remélem javítani is tudom azt.

    Utána jöhet a kemény dió: valahogy életre kell kelteni az 5G-s wifit (amit a másik SoC szolgáltat) :) Ez egyébként a testvér router hackelőknek (Netgear R7500) sem sikerült, csak 2.4G-n használják OpenWRT/LEDE esetén. Viszont van rá ötletem, írtam is nekik, hogy próbálják ki, de ők is b***nak válaszolni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák