Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomBoy1986

    veterán

    Tetszik az írás, én is Skate felhasználó vagyok és most ennek hatására át is álltam az eddigi CM9-esről a CM10-es tilal féle rendszerre. Eddig egyszer már csináltam egy ilyen mod felrakást ez alapján a leírás alapján:

    [link]

    Valamint egyszer frissítettem is azóta (CM9 júniusiról a szeptemberi verzióra). Akkor egyébként legnagyobb meglepetésemre nem kellett egyáltalán a rendszeren lévő programokat újrarakni, hanem simán frissítette őket :)

    Egy-két kérdésem viszont lenne:

    Ennek a telefonnak is a legnagyobb gondja szerintem - mint a régieknek általában - hogy nincs benne megfelelő méretű felhasználói tárterület. Az Android 4.0.4 felrakása után ~170MB-on garázdálkodhat az ember. Persze ismerem a beépített App2SD-t és a külső Link2SD-t, de valamiért nem nagyon tudom normálisan használni őket...

    Ugyanis hiába hoztam létre a 16GB-os SD kártyán egy 1GB-os Ext2 partíciót a programoknak, amit sikeresen fel is csatoltam Link2SD-vel, mégis vészesen fogy a belső hely... Itt alapvetően mindent linkelésre állítottam, ami nem rendelkezik widgettel. Ennek ellenére nagyon sok infót a program mégis a telefonra tesz, ha pedig törlöm, akkor is csak egy részét szabadítja fel. Ezt lehet valahogy orvosolni?

    Másik gondom a telefonnal, hogy én szeretem, ha normális üzemideje van. Azaz általában 2G-n szoktam használni, viszont ha 2G-n be van kapcsolva a mobilnet - általában folyamatosan be van - akkor nem időnként nem hallok senkit a telefonban, mikor már létrejött a hívás, valamint engem sem hallanak. Ezt tapasztaltam a gyári 2.3.5-ös rendszerrel is, valamint a CM9-es rendszerrel is.

    Harmadik problémám pedig, hogy amennyiben huzamosabb ideig vagyok wifin és nem kapcsolom ki, amikor kiérek a hatósugárból, akkor időnként nem kapcsol vissza a mobilnet. Ezt orvosolni csak úgy tudom, ha 2G-ről HSDPA-ra váltok, vagy fordítva, mert ekkor újra van adatforgalmam.

    Míg írtam ezt a hozzászólást felment a CM10-es is és jelenthetem örömmel, hogy itt sem kellett újrarakni a szoftvereket, csak a link2SD SD2EXT linkjét kellett újragenerálni és megy minden. Tényleg jóval gyorsabb az elődhöz mérten az UI. :R

    Ha van valami meglátásod akár a tárhellyel, akár a telefonálási problémával, akár az adatforgalommal kapcsolatban, akkor szívesen fogadom :R

    Ui.: 3G-s használat az 1 nappal rövidíti az üzemidőt mobilnet esetében (3-ról 2 napra), ezért használom a 2G-t, ami gTalkhoz és levelekhez meg elég.

    [ Szerkesztve ]

    AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Új hozzászólás Aktív témák