Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gecsoz #37 üzenetére

    De jó! Végre valaki megmondta a tutit -- szeretem ezt a "Ha nekem nincs szükségem valamire, akkor az csakis valami felesleges hülyeség lehet." hozzáállást.

    A kávéfőzős felhasználást mondjuk egyelőre én sem találom a legjobb példának, mivel ennyi pénzért éppen 4 aljazatos rádiós távirányítású eszközt lehet kapni a sarki boltban, időzítős konnektort pedig kevesebb mint fele ennyiért dobnak utánunk.

    Ezek az eszközök (és rengeteg funkciójú társuk) felfutóban vannak, az áruk lefele, a szolgáltatásaik felfele tendálnak, egy hosszú út elején tartunk -- ezt hívják fejlődésnek, aminek ez a kocka is az egyik állomása.

    Ennek a lényege a távolból távirányíthatóság. Pl. nyáron munkából hazaindulva beindítom az otthoni légkondicionálót, a nyaralóban a fűtést, távollétemben villogtatom a világítást, megszólaltatom a zenét, stb.

    Mi használunk (az itthoni rádiós aljzatok mellett) távoli távirányításra két Orvibo konnektort, jó hasznukat vesszük, beváltak.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Graphics #42 üzenetére

    Vagy egy mechanikus időzítő konnektor 1200 Ft.

    De az mondjuk akár megoldható is lenne, hogy mondjuk az alvásciklus alapján ébresztő app indítsa a kávéfőzőt.

    Bár nem erre gondoltam, hanem azt a nem életidegen esetet vettem alapul, hogy az embernek a reggeli kómában nincs lelkiereje kitámolyogni a konyhába, hanem amikor már meg tudja mozdítani a kezét, megnyom egy gombot az ágyban, ami behergeli a kávéfőzőt. (És ennek nem feltétlenül kell minden nap azonos időben történnie.)

    MaCS

    Mellesleg az első kávét a hírek szerint ébredés után legkorábban másfél órával érdemes meginni...

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gergejly #47 üzenetére

    Nem csak okos, szép is! :DD

    Egyébként rettenetesen bosszant az, hogy a különböző villásdugók, tápegységek és egyéb bedugós kockák mind másfele terjeszkednek, így egy elosztósornak gyakran csak a felét lehet kihasználni, mert mindenki takarja a szomszéd lyukat.
    Külön rejtély számomra a 45 fokos szögben elfordított lyukú elosztó, ami a csatlakoztathatatlanság csúcsa.

    A minap a Praktikerben ugyan láttam olyan Legrand-t, aminél a sorban a két szélső aljzat egy kicsit távolabb volt egymástól, de a 6-os sor ebből is 11e Ft :Y volt, és persze 45 fokos.
    Az ember meg növesztheti a mindenféle T-elosztós bokrokat és fastruktúrákat.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gergejly #49 üzenetére

    Éppen villanyt szerelek itthon, a hétvégén a nyakunkba vettük a várost, hátha találunk normális elosztót.

    Nem találtunk. Vannak jó megoldások, de ennél fogva mindegyik csak majdnem jó. Az egyik eladó panaszkodott is arra, hogy jön a sok hülye vevő, és mind ugyanazt az értelmetlen megoldást akarja, mert képtelen felfogni, hogy az nem úgy van... Bedugdosnak minden hülye adaptert, aztán csodálkoznak, hogy nincs elég hely...

    De legalább az Aldiban kaptunk egészen elfogadható és értelmesen tanítható rádiós távvezérlésű aljzatokat.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák