Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz szpali #104 üzenetére

    Állítólag csak az Asix chipsetesekkel van esély.
    AX8872B-t rendeltem, ami usb2-es és az Asix AX8872A-nál abban jobb, hogy hardversen számolja az ellenőrzőösszeget a csomagoknál a B, míg az A a procit terheli vele. 100Mbitesek. Van még több fajta is, akár működhetnek is, de ezekről hallottam.

    De ezen kívül olvastam, hogy a AX88179 usb3-as, gigabites is működik másoknál. Állítólag a 650-es rendszer óta begyorsult, előtte lehet lassabb volt, mint az 5G wifi-je.

    Van aki szerint a hub + usb-lan kombó megoldásoknál nagyobb a latency és amiatt rosszabb a streamelés. Hát, ezt én személy szerint kétlem, hiszem milisecundumokról van szó, de más okból előfordulhat probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz appel #132 üzenetére

    Fontos hozzátenni, hogy neked usb2-es thinkpad adaptered van, ami asix chipsetes (AX88772B). Az usb3-as az realtekes és nem működik.

    Bluetooth egér? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz szpali #143 üzenetére

    a xiaomi is asix chipsetes, csak kicsit drágább :)

    múltkor hub+lan megoldást vettem, csak sajnos asix helyett gagyi rd9700 chipsetest küldtek, ami kb semmire se jó.

  • azbest

    félisten

    3-4 dolcsi egy asix AX8872B, ami 100-as sebességet tud és szinte minden ismeri. Konkrétan ez érkezett nekem tegnap. Kellett neki vagy 50 nap.
    Létezik drágábban usb3-as gigabites asix is (az ugreen olyan), azzal 200 megabit is lehetne (usb2 csatlakozóban), ahogy a többiek is írták. Lehet más chipset is támogatott, de az asixes az elterjedtsége és a kora miatt általában biztosabb.

    Csak lefotóztam a falról, most nem próbáltam hubbal print screent nyomni billentyűvel.

    (120/10-es netem van, szóval azért csak 10 a fel irány.)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Múltkor beszélgettünk, még a 750-es firmware mellett, hogy valamiért a realtek usb2 lan adaptert nem kezelte nálam.

    Na most az 1007-es firmware mellett kipróbáltam mindháromat:
    - rd9700, hub + lan. Ez ismerten mocskosul lassú. Csak 6.5 megabites letöltést tud, de működik ez is vele.
    - realtek rtl8152b lan. A frissítés óta ez is megy vele. 90 megabit körül töltött le.
    - asix ax8872b lan. Ez már az előzővel is jól ment, 94 megabit atom stabilan.

    Lehet azért jobb, mert ez az asix b változat hardveresen számol ellenőrző összegeket. A realtek meg lehet procit terheli vele. Bár mintha a relatek adatlapja szerint az is tudna checksumot, akkor meg talán csak a drivere nem olyan optimalizált.

    Amúgy valsz nem kábellel fogom használni, mert az 5GHz-es wifis cumómmal már nincs 35 megabites sebesség limit, hanem 80 megabit körül teljesít vele.

    Speedtesttel mértem, a szolgáltatóm szerverét választva, 120-as nettel. Felfelét nem mértem, mert a szolgáltató lassú.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz feel2006 #377 üzenetére

    Ha nem AC-s a wifi de 5GHz-es, már ott is sokat jelentket az, hogy nincs zavar a szomszédoktól, plusz 40MHz mód azon kb alap, míg 2.4-en 20MHz mód a tipikus (és pont a szomszédok zavarása miatt értelmetlen is máshogy használni). Szóval a lényeg, hogy 70 megabit körül rendesebb AC nélküli wifin is el tud menni.

    Aidával néztem, hogy 433-as módban kapcsolódik az AC-s huawei b525 routeremre, amit AP-nek használok. A gyakorlatban 80 megabit körül mértem vele, nem tudom visszafogja-e valami vagy csak nem tudom úgy mérni, hogy kihajtsa a gyakorlati maxot. A kodi fórumban mintha 200 körüli valós sebességeket is mértek volna.

    usb3-asból ugreen hub+lan megoldásokat írtak, az is valami asix chipsetes. De az 1007 rendszer verzió óta sokkal többféle lan adaptert is kezel. Szóval lehet valami más usb2-es megoldás is jó lehet.

    AC wifiből ez tűnik a legolcsóbb olyannak, ami gyors is (a lan nem 100-as, hanem gigabites). Csak kevésbé ismert és ezért a wifi topicban nem igazán ajánlják. Múltkor esély lett volna szintén noname totolink fajtából 28 dolcsiért venni ugyanilyen realtek chipseteset. Ezekre nem megy fel openwrt/lede, mert még nem támogatja őket.

    [ Szerkesztve ]

  • rob2174

    tag

    válasz azbest #278 üzenetére

    Sziasztok!
    Ezt a lan adaptert használja/próbálta valaki?

    http://www.easy-shop.hu/itec-usb-3-0-metal-hub-3-port-with-gigabit-ethernet-adapter.html#yt_tab_products1

    ASIX AS88179 USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter chipset

    a gyártó szerint

    Jó lehet ez a miboxhoz?

  • azbest

    félisten

    válasz bexinho23 #765 üzenetére

    Nemrég is szó volt róla. Néhány hónapja az egyik fw update megnövetle a kompatibilis usb-lan adapterek számát. De alapvetően az asix chipsetesek teljesítenek legjobban.

    Ha gigabites adaptert veszel, akkor azzal 200Mbit sebességet is tudhat (usb2 van a boxon). Azt 9-12 dolcsi körültől lehet talán kapni, ahogy linkelték.
    Ha 100 megabit is elegendő, akkor 3-4 dolcsi körül is kapni olyat.

    Van néhány nagyon gagyi, ami csak 6 megabites (rd9700), azt el kell kerülni, mert nem jó semmire.

    Csak kipróbáltam, sebességet mértem, mert addigra lett 5GHz-es AC wifi routerem és azzal is 80 megabit körül van, szóval nem kellett a lassabb 2.4 wifire hagyatkoznom.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz magicbox #922 üzenetére

    80 megabit felett mértem a boxon speedtest-tel. A kodi fórumon írtak olyat, hogy AC wifivel 200 megabitet is mértek helyi hálózatban. Szóval nem kellene, hogy probléma legyen a nagyobb mkv fájlokkal.

    Ez nem egy hackelt kínai box, ahol rootként bármit lehet varázsolni.

    De ha van vezetékes hálózat is, akkor usb-lan adaptereket is tud kezelni. 3 dolcsi körül van asix chipsetes 100as adapter. De valamivel drágábban gigabites is akad (2-300 megabit az usb2 miatt), de 100assal sem kellene, hogy probléma legyen. Többször szóba került már a topicban.

    szerk:
    Egyébként, ha kizárólag kodi kell, akkor libreelec-es amlogic box is jó lehet [link] valamelyik ajánlott fajtából. Azzal úgy csatolsz és osztol meg ahogy akarsz :) De nincs normális android a legtöbbön. Viszont kadenciahelyesség is megy úgy.
    Még lehet ki is foghatsz valami olcsót, csak idén már nem biztos, hogy ideér. Hacsak nem apróról vagy európából.

    szerk2:
    szerintem egyik lejátszóval sem fogsz kadenciahelyeséget csinálni a mi box mostani stabil rendszerén. Nincs jogosultsága az alkalmazásoknak állítnai a frekvenciát. A "hogyan" -ra régóta van megoldás, de a működéshez a gyártó a fw-ben engedélyeze előbb, hogy az alkalmazásnak legyen joga utasítani a rendszert rá. (például, de szerintem nincs értelme széthackelni a boxot, elrontva pont azokat a funkciókat, amiért érdemes megvenni. Akinek letöltött tartalomra kell csak kadenciahelyes és kodis lejátszás (magasigényű kalózok), az válogathat az amlogic boxok közül, amelyek olcsók, fut rajtuk libreelec, de nem jók előfizetéses szolgáltatásokhoz)

    szerk3, (#924) magicbox
    nincs root, nincs jogod írni a merevlemez.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkChild

    senior tag

    válasz azbest #983 üzenetére

    Köszi. Hát lehet akkor bejátszom ezt az adaptert.
    Van itthon egy hasonló HUB-om, abban ASIX chipset van, azzal gond nélkül együttműködött a Mi Box.
    Ha nem lesz jó a Realtekessel, akkor legfeljebb megcserélem a két elosztót... :U

  • azbest

    félisten

    válasz Balzak83 #1887 üzenetére

    Ha oreo van rajta, akkor elvileg nem is kéne tudnod kodiból elérni a pendrivet :U
    Nem lehet, hogy fat32 és 4GB-ig sikerült rámásolni valahogy a fájl elejét? Bár akkor a lemásolás sem menne. Valami nem kerek :)

    A gyári kábel nem rossz, nekem szépen viszi a 4k60Hz-et. Jobbnak tűnt, mint a noname kábelek, legalábbis abból a néhányból amit kipróbáltam nemrég, de a kijezlővel is most ismerkedtem, így néha lehet a gagyibb kábeleket is befolyásolhatta nálam a képernyő beállítási módja.

    (#1884) Szabó Batman
    frissen vett boxon még lehet régebbi marshmallow rendszer van, voltak verziók amin voltak problémák régebben. A 6osból 1901 a legfrisebb. Most az oreo update miatt gondolom 6oshoz nem kínál már fel 6osból újabb változatot. Esetleg meg lehet próbálni penriveről feltenni a letöltött zip-et. Az appokból is gondolom a play storeból befrissültek.. ha nem akkor az is lehet az oka.

    Usb lan adaptert lehet magyar boltok is tartanak, csak pár ezresért és nem pár százasért. Az asix azért ajánlott mert azt szinte minden android alapú eszköz ismeri. De az újabb marshmallow alatt már többfélét is kezelt a mibox. Oreo alatt nem nagyon próbálgattam még, de talán az sem válogat.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Carlas #2008 üzenetére

    Maga a lejátszás teljesen rendben van. Szóval szinte mindent tud vinni 4k-ból is, csak ugye ha wifin használod, akkor erősen ajánlott 5GHz-es AC wifi router mellé, hogy ne az legyen a szűk keresztmetszet. Csak azért hoztam fel, hogy tisztában legyél a jó dolgok mellett a kevésbé jókkal is, mert nem fekete vagy fehér :)

    Most az oreo-val egyébént ide is jött egy bug - még frissíteniük kell a wifi driverét, hogy a korábbi sebesség meglegyen (200-as gyakorlati sebességeket is mértek, most meg tán 60 körül ha van).

    De 4 dolcsi körül kapni usb-es adaptert, amivel a 100 megabites vezetékes kapcsolat stabilan megvan, ha lan is rendelkezésre áll neked a tévénél. Lehet usb3-ast rá dugni, de persze nem gigabit, hanem 2-300 megabit lesz rajta az usb2 miatt. Asix chipsetes a legjobb, mert az mindenféle eszköz szokta kezelni, pl [link], a realtekesek is mentek a 6ossal, oreoval nem próbáltam. Amit nem szabad az rd9700 - ami bár működik, de csak 6 megabites, mert ez a chipset usb1.1-es. Léteznek olyanok is, ami egyben usb hub, ha bedugnál mást, például egeret is.

    A kadencia helyességet azért hoztam fel, mert sokan akadásként panaszkodnak a hiányára, pedig csak a képfrissítés különbségből adódik (pécén, firetv-n, chromecaston is így van, kevés eszköz támogatja alapból). Szóval, ha nincsenek kifejezetten speciális igényeid, akkor a mindenféle előfizetős tartalom és a chromecast funckionalitás lehetősége miatt lehet jó választás neked is a box. Csak a mostani bugokat javítsák ki...

    Nekem is van két olcsó amlogic boxon és több raspberry pi-m is, mégis a miboxot használom főleg, filmezni is, meg előfizetősekre is. Ha csak filmeznék és megkövetelném a kadenciahelyességet, meg amit általában hiányol mindenki a milliós moziterméből ;], akkor az olcsó boxokat használnám :) Egyébként azokat sem muszáj folyton frissítgetni, csak a topciban ugye mindenki mindig a legfrisebb változatot próbálgatja. Ha minden jól megy, akkor nem kell frissítést hajszolni :)

    Egyébként a mentett dolgokat nasról játszom le wifin át, igaz nem is 80GB-os lemezek azok. De van például 4k videó, amit vimeón vettem és annak kevés a wifim a nasról lejátszani, de más kisebb sávszélességű 4k videóknak meg ok wifin is. Majd ha lesz lan abban a szobában is, akkor lehet bedugom.

    Androidos boxból egyébként az nvidia shield a non plus ultra, mert abban a kodi is minden képességét ki tudja használni és az előfizetős dolgok is maximálisan jól mennek. Csak az 200 dolcsi körül van és itthon nem annyira beszerezhető. A mibox az 19 eft körül van, a noname boxok meg 30- dolcsitól felfelé (a csillagos égig).

    (#2028) Carlas
    nem az usb2 miatt akadhat, hanem wifin akadhat a 80 gigás rip, amire megoldás valamelyik usb-lan adapter :P

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz c p #2483 üzenetére

    Kodi kapcsán akkor hallottam hasonló panaszokat, amikor biztonsági problémák miatt win alól letiltották a régi samba protokolok támogatását egy frissítéssel. Ott egyszerűen az volt a megoldás, hogy kézzel beítjuk a teljes elérési útfonalat a samba megosztás hozzáadásánál, például:
    \\192.168.1.123\recordings

    A sideloadolt appok eléréséhez a sideload launcher appot szokták ajánlani. Ez lényegében egy androidtv app, amit indítva mindenféle appot felsorol és onnan lehet választani. A nornál felületet nem cseréli le, csak egy plusz lépéssel könnyebben elérhetővé teszi a touch appokat [link]

    Sideload úgy is jó, ahogy csinálod. Ahogy neked kézre esik. Régen én total commander + google drive pluginnal csináltam, mert play storeból telepíthetőek (pécén böngészőből belépve play storeban megadható telepítési célnak az ugyanazon fiókkal belépett box olyan appnál, ami tévét is támogat). Újabban meg, mivel amúgy androidos fejlesztő vagyok, adb -vel küldöm át, mióta kibukott, hogy wifi-vel is alapból elérhető. Viszont adb debug módban nem lehet használni az usb portját, szóval ez nem mindenkinek előny.

    Hivatalos androidtv eszközökre nincsenek főzött romok. A másolásvédelem miatt zárt a bootloader. Emiatt például libreelec sem indítható sdkártyáról. Persze, ha valaki nagyon akarja, akkor lehetséges belenyúlni, de azzal el is veszik minden képesség, amiben a hivatals rendszer jó. Akik mókolni szeretnék, azoknak a még olcsóbb noname boxok a jó választás, mert azokon eleve hiányzik mindez és nincs mit veszteni velük :)
    Nekem is van két olyan boxom régebbről, de mióta megvan a mibox nem sokat használtam őket, mert nekem netflixhez és más szolgáltatásokhoz, de youtubehoz is jobban bejön a natív felület. A kodi pedig elfogadhatóan megy android alól is, de persze tudom, hogy az is a saját natív linuxos környezetében a legjobb.

    A 8-as update-et több helyről hallottam, hogy direkt leállították. Egyik vlogger beszélt az amcsi ügyfélszolgálattal és ott mondták, hogy a sok panasz miatt. Igazából nincs semmi hátrány a 6-os rendszeren a 8-ashoz képest, mert a 8as leginkább hibákat hozott a kernele bugjai miatt. De állítólag dolgoznak tovább a frissítéseken, egyszer csak sikerül jóra :D Főleg, hogy most indult az új változata a boxnak, gyárilag 8.1-gyel.
    Egyébként az udate zip pendriveről felrakható, de tényleg nem érdemes.

    A lan kapcsán sok helyen már nem használják. A xiaomi routereken is csak 2 lan port van. Persze tudom, hogy sokszor sokkal praktikusabb. Nameg a többi nagy gyártó ilyen tévé okosító eszközén sincs általában lan (kivéve nvidia shield). Inkább AC wifit szoktak támogatni.
    Van hivatalos xiaomi usb-lan is, de 3 dolcsi körül vannak a 100-as Asix AX8872 chipsetes. Ezeket 99% bármilyen android eszköz kezeli, a hivatalos xiaomi adapter is olyan. A mibox androditv 6 -os rendszerében az 1901-es build verzió a legutolsó. Ott már sokféle chipsetet támogattak. De 8-ason ezt is elbarmolták, nem minden chipsetet ismer. Lehet persze usb3-ast is használni, ami valamivel gyorsabb lan-t tudhat a 2es portra dugva is, de ez csak akkor számít, ha komplett 1:1 ripeket néznél.

    Az s905x chipset nem támogat gigabit lant. Az s905 támogatott, de az meg vp9 codec-et nem támogat, ami meg kötelező androidtv-hez már. Azóta létezik már s905d chipset is, ami mindekettőt tudja, de a box nem arra épül és úgy tűnik az új boxok sem (se a xiaomi mi box s, se a jetstream, se a google saját developer stickje, se a firetv 4k). A shield qualcomm-ra épül, de 200 dolcsi felett van. Más chipsetes hivatalos androidtv eszközt nem is tudom lehet-e kapni.

    A bt hangos dolgot nem értem. A mi box tud bt-t, használtam is már például xiaomi bluetooth hangszóróval. Viszont lehet némi késleltetés 6-os rendszeren a hangban bt-n át. (8ason ez legalább nem jelentkezik, bár ott meg néha más galibát okoz).

    Kellemes használatot :)

  • c p

    tag

    válasz azbest #2487 üzenetére

    "[...] A bt hangos dolgot nem értem. A mi box tud bt-t, használtam is már például xiaomi bluetooth hangszóróval. Viszont lehet némi késleltetés 6-os rendszeren a hangban bt-n át. (8ason ez legalább nem jelentkezik, bár ott meg néha más galibát okoz). [...]"

    Végül sikerült megoldanom a problémámat egy USB-Ethernet adapterrel. Azt hiszem, hogy korábban már írta valaki itt is, meg talán olvastam máshol is, hogy ha 5GHz-t tud a router, akkor nem jelentkezik az, ami nálam, ti. az, hogy bt-re kirakott hangnál szétesik a hang is, meg a video is. Az én router-em meg csak 2.4GHz-et tud (Huawei-t adott a Digi) és nem akartam egy másik router, meg bridge-beállítással vacakolni, szóval beáldoztam az USB port-ot, beruháztam egy ilyen cuccba Digitus DN-10050-1 USB 2.0 ethernet adapter, 10/100MBIT és azóta tökéletesen tolja át a BT-fülesbe a hangot, nem akad sem a video, sem pedig a hang.

    Kb. 10 féle USB hub-bal kipróbáltam - aktívval nem, az nem volt kéznél -, de egy idő után mindegyikkel elkezdett szaggatni a video. Nyílván nem egy általános megoldás és nekem is csak addig megfelelő, amíg más eszközt nem akarok USB-n dugni a box-ra... de jobb, mint a semmi. Meg nem is gigabites az adapter, de a 720p-s filmekhez nekem elég.

    Elvileg a lényeg az, hogy az adapter ASIX xhipset-es legyen (AX88772A), legalábbis több helyen ezt írják és elsőre be is jött a fent említett digitus márkájú cuccal:
    https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/5ppsgb/mi_box_any_experience_with_ax88179based/
    https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=316768&pid=2606291#pid2606291
    https://bootlin.com/blog/usbeth/#comment-35420

    [ Szerkesztve ]

    ... in blues we trust...

  • #88470784

    törölt tag

    Vagy egy jóval olcsóbb, Asix 8152B chipes usb lan átalakitó az alliról.

  • azbest

    félisten

    válasz #88470784 #3381 üzenetére

    8152B az realtek, az asix 100-as az AX88772B :)
    Az 3-ason anroid 6-os renszerrel működött sokféle a végefelé, a 8as rendszerrel megkavarták, de ez a kettő valószínűleg megy S-sel is

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Cr00py #3664 üzenetére

    az edigitalos linken lévő Approx APPC07V2 -ról azt írják más weblapon, hogy Asix AX88772B chipsetes. Szóval az ezek alapján biztosan jó. A többi is működhet, chipsetfüggő, sajna nincs hivatalos lista róla.

    Az aquaás gembird és bestbyte-os linsys gigabites adatperek állítólag realtek RTL8153 chipsetesek. Úgy emlékszem az is támogatott, de érdemes itt visszakeresni a topicban rá, hogy 8as androiddal is az e. (a mibox3-on 6os androidra jött frissítés, ami nagyon sok féle adaptert kompatibilissá tett, de a 8as ilyen szempontból visszalépés lett, a mibox s is valószínűleg azt tudna, mitn a mibox3)

    [ Szerkesztve ]

  • szegal

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy usb - ethernet átalakítót kellene vennem, a TP-Link UE330-al (https://www.aqua.hu/tp-link-ue330-3xusb30-atalakito-ethernetrol-ue330-614560.html) van valakinek tapasztalata (visszaolvasva látom hogy régebben volt egy ASIX - Realtek chipset vita, ez még megvan, vagy a frissítések óta már megy mind a két fajtával)?
    Kösz.

  • azbest

    félisten

    válasz X2 #4037 üzenetére

    A mibox 3-at én is ac wifivel használom a routertől ~5 méterre egy gipszkarton fal mögül.
    A 8as rendszer kezdetben sokak szerint nagyon gyenge wifi sebességet hozott, 3-ason már egész jól sikerült ezt stabilizálni, talán csak kicsit lassabb, mint annó 6-os rendszeren.

    A mibox S esetén, ami eleve 8.1 rendszerrel jött ki, nincs összehasonlítási alap, állítólag kicsit gyengébb. De ac wifivel ez is 100-200 megabit körülre tehető.

    Sima 2.4-es wifi valamivel lassabb, ott lehet csak 30 megabit lesz a valós sebesség. A 70es tempót csak akkor éri úgy el, ha nincs semmi más zavaró hálózat. Plusz, ha valaki bluetooth eszközöket használ (főleg hangnál), az is jelentősen tudja rontani a 2.4-es sebességet, mert ugyanazon a frekvencián működnek.

    A sima 3 dolcsi körüli asix chipsetes 100-as lan adapter teljesesen jó, stabil 100 megabitet hoz. Nem kell drágább usb3-as sem, ami úgyis max 200 körülre limitált, mert usb2-es a csatlakozó.

  • azbest

    félisten

    válasz darazsa #4261 üzenetére

    ha a wifid tud 5GHz-es módot, akkor állítsd be, hogy ne ugyanaz legyen a neve, mint a 2.4-es hálózatnak. Úgy az 5ön tud maradni és nem váltogat oda-vissza, ha esetleg ez okoz gondot. A 2.4-est a szomszédok, bluetooth eszközök is zavarhatják.

    usb lan adapterből a chipset számíthat. Az asix AX8872B tuti megy. Talán az rtl8152b is megy. Ezek olcsó, korrekt 100 megabites eszközök szoktak lenni. Lehet próbálkozni usb3-asokkal is a két chipsetgyártó újabb termékeivel, de szerintem nem feltétlen ad sokat hozzá. Elvileg 200 megabitet is elvisznek az usb2 portban használva, de szinte minden esetben elegendő kellene legyen egy stabil 100as is. Ezekre a topicban keresve régebbi kommentek is előjönnek. Csak nem tudom a mostani firmware mennyire hozta már vissza azt a széleskörű támogatást ami a régiben volt. A nagyon gagyi 10 megabites adaptereket kerülni kell. Van olyan usb-lan is, amin hub is van, így esetleg más eszközök is bedughatók mellette - de a fogyasztás nem lehet túl magas.

  • azbest

    félisten

    válasz sony68 #4611 üzenetére

    ez magától nem oldódik meg, mert a kerneltől függ a támogatott lan adapter. Idővel majd lehet adnak ki újabb frissítést, amivel többfélét is támogat. Ahogy korábban mibox 3 esetén a 6os és 8-as rendszer estén is történt. Azt mondjuk nem tudom, hogy miért nem haszánálják a korábbi verziókhoz készített konfigokat, minden főverzió váltáskor újra nulláról kezdenek minden optimalizálást.

    Ezért nem érdemes nagyon egzotikus vagy drága adaptereket venni. A sima 3 dolcsis 100 megabites ASIX 88772 chipsetest minden támogatja (telefon, chromecast, miboxok...).
    Ha usb hub + lan kell, akkor egy kicsit nehezebb, de gondolom abból is van ilyen.

  • azbest

    félisten

    válasz Boborján #6554 üzenetére

    Ha lan kábel is van esetleg mellette, akkor 3 dolcsi körül kínából van már usb-lan adapter, ami megy a boxszal. Ez talán 8152B chipsetes [link] , ami szokott működni, ami kb minden androiddal menni szokott még az asix ax8872, dobott ilyet is az ali [link] ez utóbbi még biztosabb (de drága a szállítás). Az RD9700 fajtákat kerülni kell, mert azok 10 megabitesek csak.
    Az újabb fajták, usb3-asak kapcsán nagyobb a szórás, hogy mi működik, de korábban írtak a srácok beszámolókat. Szerintem a 100-as is teljesen jó és nagyon olcsó.

    Wifi kapcsán meg érdemes ellenőrizni, hogy nem ugyanazt a csatornát használjátok -e a szomszédokkal, mert akkor az rontja a vételt. Gondolom csak 2.4-es a wifi. Androidos telóval meg lehet nézni, hogy milyen csatornákon van sok ütközés [link] és a routert át lehet állítani másikra (1, 6, 11 közül valamelyik a leg preferáltabb szerintem). amelyiken kevesebb a konkurencia.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Imi1981 #6917 üzenetére

    ha olyan chipsetes, amit kezel a boxon lévő rendszer, akkor igen. Hogy pontosan mik a támogatott chipsetek, azt nem tudom. Az asix és realtek adapterek szoktak működni. Főleg, ha valami régebben piacon lévő fajta.
    Ha jól látom egyik linken sincs feltűntetve milyen chipsetes, szóval vagy megy, vagy nem megy.

  • azbest

    félisten

    válasz Imi1981 #6934 üzenetére

    Azért nincs, mert wifin használják legtöbben az eszközeiket manapság és 200 megabitet az is tud jobb wifi ap-vel. Korábban írtak jó tapasztalatokat a többiek rtl8153-ra, esélyes, hogy a kereső a topicban ki is adja. Usb2 van a boxon, csak van aki ki akarja sajtolni az utolsó bit sebességet is, 200-300 mbps körül megy.

    Én 100-as rtl8152 és asix ax88772 próbáltam régebben. Az is gyakorlatilag minden normál felhasználásra elég, a hivatalos usb-lan kiegészítők is ilyenek. Hát 80 gigás film hálózatról lejátszáságoz már olyan nas is kell, ami képes stabilan kiszolgálni. Extrém igények két fillérért soktak panaszkodáshoz vezetni általában.

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #8289 üzenetére

    eh, az usb3-as asix az persze AX88179, csak elírtam és a szerkesztésből is kifutottam már.
    A 3617-es 9.0 rendszerrel a mibox3-on. Elvileg kb hasonló lehet a miboxS szoftvere is

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Imi1981 #8723 üzenetére

    Azt olvastam korábban külföldi fórumokon, hogy asix chippes usb-lan átalakítóval megy, így a régebbi UE300-al nem biztos, hogy megy, mert abban RTL8153 van. Emiatt néztem ki az UE305-öt az UE300 helyett. Az UE305-ben AX88179 van.

    [ Szerkesztve ]

  • Nandi+

    újonc

    USB - Ethernet adapterek, amik jól működnek a Xiaomi MI BOX S-sel
    Vettem egy párat tesztelni, ezekből amik megérik a pénzüket:
    1. Henrety USB to Ethernet Adapter, 4-in-1 Portable Data Hub USB 3.0 Expander with RJ45 Gigabit Ethernet
    Beszerzés: amazon.com
    Ár: 14 USD (5000 HUF)
    Egyediség: gyors, kedvező áron 3xUSB hub is, legtöbb funkcióval rendelkezik! Az egész cucc kivitelezése profi. Szép szálcsiszolt alu ház, vasalózsinóros szövött kábel, külön védő az USB csatira, hogy ne menjen bele por. Gondos kivitelezés.
    2. HDMatters USB 3.0 Ethernet adapter 1000M AX88179 USB 3.0 to Gigabit Ethernet RJ45 Lan for Macs Xiaomi Mi Box NS Switch PS5
    Beszerzés: aliexpress
    Ár: 3800 HUF
    Egyediség: Lehet benne valami plusz hardveres megoldás, mert az MI Box max tempót ki tudta hajtani egyedüliként. PC-n iperf3 mérésnél is látványos. MI felhasználóknak IS, PC felhasználóknak IS javallott! Best bang for buck! Legjobb vétel!
    3. Amazon Basics USB 3.0 to 10/100/1000 Gigabit Ethernet Internet Adapter, Black
    Beszerzés: amazon.com
    Ár: 14 USD (5000 HUF)
    Egyediség: gyors, egyszerű. De ugyanennyi pénzért a Henrety ad meg +3db USB portot, a HDMatters meg ugyanennyi funkcióval kb 25%-al olcsóbb.
    Futottak még:
    NOHON 1000 Mbps Lan Adapter USB Type C to RJ45 For Laptop Xiaomi mi TV Box S Nintendo Switch
    Beszerzés: aliexpress
    Ár: 3500 HUF
    Kamu: sajnos a benne szereplő 88772C chipset értelemszerűen nem teszi lehetővé a 100M feletti sebességet. Aki lassú, de stabil elérést szeretne, esetleg régi Cat5 kábelezése van... hááát, annak is azt javaslom, hogy dobjon rá egy kicsit es pl. a HDMatters megoldása jobb lesz. Mivel a link speed 100M, a 88772C soha nem tudott 1G-t, így ez kegyes hazugság a gyártó / forgalmazó részéről. Mindenesetre az USB csatit is kékre festették a tökéletes álca végett. Ötödáron, 700 HUF-ért megérné.
    Pár gondolat:
    Általában jó jel az ASIX chipset, az AX88179, AX88179A es jövőben piaci termékekbe kerülő AX88279 egychipes USB-Ethernet megoldások (PC-re kötve ipconfig /all kiírja).
    Az is iránymutató lehet, ha egy átalakító működik a Nintendo Switch-csel, úgy látszik, azonos a megoldandó feladat és ott is az adapterek egy szűkebb köre működőképes.
    Tipp: első csatlakoztatás után az MI Box-ot és a routert is újra kell bootolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák